'We zijn nog steeds bang' Wecycle. Gooi nooit weg, lever in! Muziekmiddag in inloophuis de Boei 'Reuma en werk' in Vlietland Ziekenhuis Samen de schouders eronder! Licht uit alle culturen wecycle.nl Recyclen doen we samen [ïïMminn de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 8 Ruilbeurs in Woudhoek SCHIEDAM - In Senioren welzijn Ontmoetingscen trum Woudhoek wordt op zondag 11 oktober een ruil beurs gehouden. Tijdens de beurs kunnen er postzegels, munten, jokers, ansicht- en prentbriefkaar ten geruild worden. De beurs begint om 13.00 uur op het Heijermansplein 35 te Schiedam. Leeskring SCHIEDAM - In SWS Wijk centrum De Blauwe Brug vindt op 9 oktober van 15:00 tot 16:30een leeskring plaats over het boek De schaduw van de wind van Carlos Ruiz Zafon. Kosten: €2,50. www.swswelzijn.nl. SCHIEDAM - Een muziekmid dag waarbij de smaak van de gasten centraal staat. In Inloop huis de Boei wordt op 12 okto ber een muziekmiddag onder leiding van Nanny Ketel gehou den. De gasten worden verzocht een muzieknummer (CD) mee te brengen waar zij mooie, fijne en/of leuke herinneringen aan hebben. Als je wilt kan je daar je eigen verhaal bij vertellen. Elke maandagmiddag van 14.00 uur - 17.00 uur wil het inloophuis een plek zijn voor (ex)kankerpa- tiënten en hun naasten, Een plek waar lotgenoten zichzelf kunnen zijn, waar naar hen ge luisterd wordt, waar zij zich wel kom weten. Ook is er ruimte voor onderling gesprek, is er van tijd tot tijd - op verzoek - in formatie over een bepaald on derwerp en zijn er - naar be hoefte - af en toe ontspannende activiteiten. Een ontmoetings plek. In het woord ontmoeting, dus -zonder moeten, zit de kracht en de vrijheid te kunnen en te mogen zijn wie je bent met alle mogelijkheden of onmoge lijkheden. Informatie: Anneke Crama, tel: 0104706237 E-mail: anneke.cra- ma@gmail.com en/of Jan Jetse Bol E-mail: jgnjetse2@hot- mail.com. SCHIEDAM - Voor de kroegeigenaren Rob en Ine ke van Klaarwater van Jene- verie 't Spul in de Hoog straat is de lol er voorgoed af. Het wordt nooit meer als voor de overval op 5 okto ber vorig jaar. „We zijn ang stig en zeer oplettend," ver telt cafébaas Rob (47). „De deur van de kroeg staat niet meer uitnodigend wijd open, maar wordt elektrisch vanach ter de bar geopend. Om grote drukte en onverwachte situaties te vermijden zijn we met de Brandersfeesten helemaal dicht gebleven. We voelen ons nog steeds niet lekker." Beide Schiedammers werden door vier rovers die zondag avond om 23.15 uur gedwon gen plat op de grond te gaan lig gen in hun zaak. Terwijl er één richtte met een gaspistool, moest Ineke het geld uit de kassa op de bar leggen. Nadat een ander drei gend met een fles naar Rob zwaai de en de kroegte lefoon uit de muur werd getrokken, verdwe nen ze met €180. „Wat ze kapot maakten," zegt Rob, „is veel meerwaard." Justitie eiste vorige week tegen de 19-jarige Rotterdammer Yousef el H. en z'n vriend Rich- mar J. (22) opeenvolgend 2 jaar cel, waarvan 8 maanden voor waardelijk, en 18 maanden gevan genisstraf, waar van 6 voorwaar delijk Daarnaast €1.600 smarten geld. „Op een avondje chillen met drank en wiet," vertelde Richmar, „kwam het plan iemand te beroven." Nadat het viertal met de metro naar Schiedam reisde, is eerst bij pinautomaten naar een slachtoffer voor een straatroof gezocht. Omdat door regen nauwelijks mensen op straat waren, besloten ze een kroeg te overvallen. Het noodlot viel - omdat er net geen klanten waren - op de Jeneverie van Rob en Ineke, die 8 jaar geleden ook al eens is overvallen. De twee nu terechtstaande overvallers wor den gezien als meelopers. Gangmakers zijn Rotterdam mer Milly M. (19), die het pis tool droeg en richtte, en Ricky N. (19) die met de fles zwaaide. De rechtbank veroordeelde hen eerder tot celstraffen tot 42 maanden, waarvan een deel voorwaardelijk, voor de overval op 't Spul en een Rotterdamse horecagelegenheid. Vandaag, woensdag 14 oktober, volgt de uitspraak. SCHIEDAM - In het Vlietland Ziekenhuis wordt op Werel- dreumadag uitgebreid aan dacht besteed aan reuma en werk. Op 12 oktober is-het Werel- dreumadag. Reden voor de Reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord om dan van 09.30 uur -16.00 uur in de centrale hal van het Vlietland Ziekenhuis met een kraam aanwezig te zijn om belangstellenden te informe ren over reuma in het alge meen en het aspect werk in het bijzonder. Het doel is om mensen met reuma te infor meren over de mogelijkheden die er zijn voor re-integratie en behoud van werk. In de hele wereld wordt op die dag aandacht besteed aan reuma en de impact die reu ma op de patiënt en zijn om geving heeft. 2,3 Miljoen Ne derlanders lijden aan een vorm van reuma of artrose. Tweederde van de fnannen en de helft van de vrouwen met reumatische klachten heeft betaald werk. Meer weten over reuma? Kijk op de website van het zieken huis: www.vlietlandzieken- huis.nl. 6 kilo pen persoon! In Nederland zijn zo'n 425 miljoen elektr(on)ischè ap paraten in omloop die aan het eind van de levens cyclus kunnen worden ingezameld en gerecycled. Alle producenten en importeurs dragen daarom- bij aan een collectief inzamelsysteem. En dat werkt: jaarlijks wordt er ruim 6 kilo afgedankte apparatuur per hoofd van de bevolking ingezameld. Goed voor het milieu en een rijke bron voor nieuwe grondstoffen! Wecycle is een initiatief van producenten en importeurs van elektr(on)ische apparaten en spaarlampen. Onder de groene vlag van Wecycle communiceren zij gezamen lijk met gemeenten, milieuorganisaties en winkels. Want efficiënte inzameling is een gedeelde verantwoordelijk heid: het lukt alleen als iedereen in de keten meewerkt. En natuurlijk wordt de consument niet vergeten, want zonder diens medewerking valt er niets te recyclen. Vandaar de Wecycle-slogan: Recyclen doen we samen! financieren in samenwerking met Wecycle. Jong geleerd, oud gedaan! scholen. Speciale scholenacties zijn al jaren een succes. En bin dat Wecycle veel aandacht besteedt aan voorlichting op basis- 50 afgedankte apparaten ontvangt een school een 'olifantmunt'. school in Afrika. Doel is om dit jaar in totaal 1.000 toiletten te Met de contante waarde daarvan financiert de stichting Pump deel uit van de Wecycle scholencampagne. Bij inzameling van Aid - Water for Life - vervolgens de bouw van een toilet op een De kinderen van nu zijn de consumenten van straks. Vandaar APrika kan de pot op! Leerlingen van ruim 800 basisscholen in Nederland sparen voor speciale 'Elephant toilets' in Afrika. De spaaractie maakt onder- Hergebruik! Ruim 80% van een apparaat kan worden hergebruikt. En van afgedankte spaarlampen krijgt zelfs 90% een nieuwe bestemming. Spaarlampen, niet in de aPvalbak. Net als kleine apparaten verdwijnen nog veel spaarlampen uiteindelijk in de afvalbak. Siecht voor het milieu, want ze bevatten een kleine hoeveelheid kwik. Kapotte spaarlampen kun je inleveren bij de winkel of de milieustraat Trouwens, ook de supermoderne LED-lamp bevat waardevolle grondstoffen, ook inleve ren dus! X. JaWi i! SCHIEDAM - Het concept 'Licht' wordt op 10 oktober tijdens een groots Diwali Festival vanuit di verse culturen belicht Het festival in de Margriethal staat in het teken van zang, dans, muziek en speciale activiteiten voor kinderen. Het jaarlijkse feest Diwali (lichtfeest) symboliseert de overwin ning van het licht op de duisternis, van goed op kwaad. Het Diwali Festival in Schiedam sluit af met een spectaculair Ramayan Theater. Diwali Festival, op 10 oktober vanaf 12.00 uur in de mar griethal. www.ramlila.nl. fcto:pr nenkort worden ook sportverenigingen bij de acties betrokken. Zij kunnen leuke prijzen winnen als de leden oude apparaten inzamelen. Succes verzekerd!

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 8