'Verlanglijstje al klaar' PAST-ELLE Schrijf mee met Schiedams Dictee Aanpak Antilliaanse probleemjeugd Afvallen zonder lijnen! 24-25 oktober Lingerie Borstprothesen Nieuwe collectie badmode en nachtmode Q trouwplannen Ahoy Rotterdam 'Ik voel me 10 jaar jonger' dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 12 "Wie weet hoe oud sinterklaas is," vraagt Jeroen Kramer aan de Schiedamse kinderen. Veel vin gers gingen de lucht in. Volgens Benjamin was de sint al 300 jaar. foto: iris luwen DOOR (RIS LUUTEN SCHIEDAM - Zie ginds komt de stoomboot... eh... fluisterboot! Over een klei ne maand meert de Goed heiligman aan in Neder land. Dit keer vaart hij sa men met zijn Pieten het pit toreske Schiedam binnen op de fluisterboot. Het NPS Sinterklaasjournaal is daar bij. Al sinds de zomer zijn Pieten op verkenningstocht in het Schie damse jeneverstadje. Vanaf 11 november zijn de straten en ha ven het domein van Sinterklaas en zijn trouwe Pietermannen, hoewel de goede man zelf pas op 14 november arriveert. Er spelen zich van allerlei proble men af. Er zijn boeven die pak jes op slinkse wijzen weten te verduisteren, maar komt dat goed? Krijgen de kinderen nog op tijd hun pakjes? Sinterklaas stelt je voor aan een nieuwe Piet: Ziele Piet. De rode draad van het complete verhaal wikkelt zich grotendeels rond om de nieuweling. Het Sinter klaasjournaal volgt de club op de voet. Op 8 oktober waren de laatste opnames die tot in de la te schemering duurden. Schie dams stadshart als één groot podium, alleen nu zonder ver kennende Pieten, maar met veel figuranten die massaal ge hoor gaven aan de oproepjes in kranten. Dolle pret, niets is te gek. Al moeten ze het tien keer opnieuw doen. Grote boot Deze avond gaat het vooral om hoe de stoomboot de haven in komt. De boot is te groot, veel te groot, en kan nooit onder de bmg door. Presentator Jeroen Kramer is ervan overtuigd dat Nachtmode, ook grote maten Pill, Pastunette,Triumph, Schiesser Luxe lingerie t/m H o.a. Felina, Conturelle, Anita, Rosa Faia, Triumph Panty-corseletten Ondergoed Ten Cate, Sloggi, Bleyle, Schiesser Badmode Amoena, Anita, SilimaTweka, Beach Life Borstprothesen Aangepaste lingerie en badmode Waalstraat 36 - 3131 CS Vlaardingen - Tel. 010-434 23 99 love marriage inclusief spectaculaire modeshows van 10.00 -17.00 uur Entreekaarten met korting via www.trouwplannen.nl Uitzending Het rustige water - de fraaie haven - de plek waar Sinter klaas met de fluisterboot zal varen, is nog één dag het aanzicht van toneel. In tien dagen alles op tijd op de ge voelige tape leggen, vergt de uiterste precisie. Twee ploegen - één op de buitenlocatie en één in het Pietenhuis - werken hard om alle voorbereidingen van het journaal op tijd af te krij gen. In aansluiting op de Sinter klaasfilm zal het Sinterklaas journaal van woensdag 11 november tot en met 5 de cember uitgezonden wor den. Elke dag op Nederland 1 en 3 van 17.30 tot 17.40 uur. Vol verwachting klopt ons hart. de Sint wel een manier vindt om binnen te varen, als er maar hard genoeg gezongen wordt. Dat laten de kinderen - en de ouders - luidkeels horen. Alleen leuk voor de kinderen? De ou ders lijken de nostalgie van hun eigen jeugd te voelen en zingen als nachtegalen. 'De vorige keer deed ik ook al mee', zegt Benja min (7) vrolijk. "Voor hem is het een leuke ervaring', vertelt moe der Erica. 'We zijn voorbereid op een lange avond.' Benjamins leeftijd doet niets af aan de wens dat het alweer zover is. Laat de Sint maar komen, zijn verlanglijstje is allang klaar! SCHIEDAM - Schrijf mee met het Groot Schiedams Dictee. Op woensdag 4 november or ganiseren de Schiedamse Ro- taryclubs en Bibliotheek Wa terweg het dictee, met als the ma 'De Sterke Vrouwen van Schiedam.' Inschrijven voor het dictee kan via www.biblio- theekwaterweg.nl/groot- schiedamsdictee. Honderd man kunnen woensdag om 19:30 in de Aleidazaal van het Stadskantoor strijden om het dictee foutloos te maken: Per categorie is een prijs te win nen en de hoofdwinnaar krijgt ook een mooie prijs. De op brengst van het inschrijf- en sponsorgeld komt ten goede aan de bestrijding van de ziek te polio. Veel westerse landen zijn poliovrij, maar landen waar de kans op verspreiding groot is, moet nog een strijd geleverd worden. Rotary In ternational heeft als missie gesteld om polio de wereld uit te helpen. Hierom loven ze een prijs uit voor de deelne mer die het hoogste sponsor bedrag ophaalt. SCHIEDAM - Het Rijk maakt de komende vier jaar jaarlijks 390 duizend euro over aan Schie dam om de overlast van Antilli- aans-Nederlandse probleem jongeren aan te pakken. Burge meester Verver-Aartsen onder tekende samen met 21 andere gemeenten een intentieverkla ring. Deze heeft als doel de cri minaliteit, schooluitval en werkloosheid van Marokkaans- Nederlandse jongeren terug te dringen. Namens de landelijke overheid tekenden de ministers Van der Laan (WWI), Ter Horst (BZK), Hirsch Ballin (Justitie) en Rouvoet (Jeugd en Gezin) het samenwerkingsverband. In Nederland leven ruim 130 duizend Antilliaanse Nederlan ders. Een naar verhouding groot deel heeft volgens minis ter Van der Laan problemen met integreren in de samenle ving. Volgens de minister is er al veel gebeurd om de problemen met deze jongeren aan te pak ken. Hij noemt onder meer het supersnelrecht en de mogelijk heid om gedwongen opvoed- ondersteuning op te leggen. Ook in het 'scheppen van kan sen' - denk aan de maatregelen tegen jeugdwerkloosheid - is volgens Van der Laan al het no dige gebeurd. De gemeente moet zich volgens de minister vooral richten op het verbete ren van de samenwerking met, en ondersteuning van, de Antil liaanse gemeenschap. Door Margon van den Berg SCHIEDAM - "Ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgeval len. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zonder lijnen' programma volgen van Make It Easy. "Het leuke is, datje normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Directeur Yvonne Bakker van Make It Easy hoort dit soort verhalen dagelijks. "Het pro gramma bestaat uit een combinatiethera pie. Vijftien jaar geleden zijn wij als eerste in ons land daarmee begonnen bij rookver- slaafden. Inmiddels is gebleken, dat ook degenen die teveel eten of snoepen, met de combinatiemethode grote successen boeken." De basis is de auriculotherapie ofwel oor acupunctuur. Daarmee wordt het lichame lijke aspect van teveel eten aangepakt. Er worden daarvoor kleine puntjes op het oor gezet. Het is absoluut pijnloos. En het heeft meteen effect. Maar het programma bevat meer. "Als je niet anders gaat denken, blijft toch de gedachte hangen dat je iets moet opge ven, dat bijzonder is en lekker. Door ook je gedachtegang over eten aan te pakken, kan iedereen, die daarvoor open staat, slagen." m fret oor een melk heette hebt aan die Yvonne Bakker hanteert Mpiintoos geplaatst Deze zorgen voor Er wordt geen dieet voorgeschreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen die je moet laten staan, zoals chips en koekjes. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afvallen zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toepast in 24 praktijken in Nederland. Een van de therapeuten is Yvonne Bakker zij werkt uitsluitend op afspraak. Om u nog beter van diénst te zijn, zijn er elke maand op dinsdag behandelingen in Schiedam bij Wijkcentrum De Blauwe Brug op het Bachplein 590. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 19.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 12