55 Plus Expo 2009 Dè beurs voor 55-plussers in Ahoy Protestantse Gemeente herstelt oude traditie nieuwe5tadsblad.nl dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 oktober 2009 - Pagina 17 Kerk is weer van de stad DOOR ESTHER KLEIN SCHIEDAM - Tussen de gro te oude pilaren draait een danser een pirouette. Op het middenstuk loopt een dame statig heen en weer en showt de laatste mode. Als het aan Huib Sneep, rent meester van de Grote of Sint Jan's Kerk ligt, wordt dat binnenkort werkelijkheid. "We geven de kerk terug aan de stad." Nee, niet letterlijk. Wel wil de Protestantse Gemeente een ou de traditie in ere herstellen. Want voordat de kerk in 1800 aan de Protestantse Gemeente werd gegeven, was het majestu euze gebouw een echte stads kerk waar de visnetten hingen te drogen, de burgemeester zijn inwoners toesprak en wanneer gevaar dreigde mensen er kon den schuilen. "De kerk was toentertijd echt van de mensen. Dat willen we weer terug laten komen", vertelt Huib Sneep, rentmeester.van de kerk. Al blijft in de kerk op zondag de nadruk wel op de diensten liggen. "Deze kerk moet weer een mul tifunctioneel gebouw worden. Dat kan ook, want de Grote of Sint Janskerk is niet gewijd, zo als een katholieke kerk. Dat be tekent dat er andere activiteiten in plaats mogen vinden." De visnetten zal je echter niet meer zo snel in het gebouw Nadat tijdens de beelden storm alle altaren en wijbak jes zijn vernietigd blijft de kerk kaal achter. De Prote stantse Gemeente gaat daar wat aan doen. In februari 2010 verrijst een beeld, gemaakt van de scherven van de altaren, in de kerk. Bij de renovatie in de jaren vijftig werden deze brok stukken in de grond gevon den en aan het Stedelijk Mu seum Schiedam geschon ken. Nu gaat kunstenaar Sjef Henderickx ermee aan de haal. Hij maakt een beeld van de stukken. zien. Eerder denken Huib en de zijnen aan musicals, tentoon- stellingen, balletvoorstellingen, modeshows en natuurlijk con certen. "Deze kerk heeft name lijk een fantastische akoestiek. En de ruimte is enorm groot. Er lopen al besprekingen over een tentoonstelling met kunstob jecten zo groot dat ze niet in een museum tentoongesteld kun nen worden." Om dat allemaal te kunnen be- Op het middenstuk, dat nu nog openligt, komen voortaan stoelen te staan. "Dat is altijd al zo ge weest, alleen de laatste vijftig jaar niet" foto; whm werkstelligen wordt de kerk weer in haar oude staat terugge bracht De vijftig jaar oude ban ken in het middenstuk wegha len was de eerste stap. Nadat de vloer, met vloerverwarming, weer helemaal in orde is ge bracht, worden er stoelen voor in de plaats teruggezet. Alles verloopt volgens schema. De kerk is dan ook helemaal klaar als Jan Vayne eind oktober zijn concert geeft. Hoewel de kerk geen commerciële instelling wil worden, heb ben ook zij te maken met een kostenplaatje. "Nu gaat het nog wel, maar in de winter moet echt de verwarming aan. En om het gebouw warm te maken, ben je zo een paar honderd euro aan stookkosten kwijt Verder zijn er ook exploitatiekosten. Die kos ten moeten wel verrekend worden. Maar dat zijn de enige kos ten." Nieuwsgierig geworden? Bel voor meer informatie met koster Hans Schneider, tel: 06-20117439. Taalcoaches gezocht SCHIEDAM - De gemeente Schiedam zoekt nieuwe taal coaches om het project Sa men Aan De Schie uit te brei den. De gemeente vindt het niet alleen belangrijk dat in- burgeraars de Nederlandse taal beheersen, maar ook dat ze Schiedam beter leren ken nen. Door er samen met een taalcoach op uit te trekken, kunnen ze niet alleen hun taalvaardighèid oefenen, maar ook kennismaken met allerlei Schiedamse instellin gen. Zo kunnen ze de biblio- théek bezoeken, de markt of een museum, maar ook ge woon samen koffie drinken en elkaar leren kennen. De inburgeraars mogen zelf be palen hoe ze hun tijd willen besteden. Het project is meestal één tot twee uur per week, gedurende een half jaar. Aan de nieuwe deelne mers worden geen speciale eisen gesteld; iedereen kan taalcoach worden. Deelne mers kunnen zich aanmel den via www.schiedam.nl/inburge- ren. Bellen kan ook via tele foonnummer 010- 246 50 21 of mail naar samenaande- schie@schiedam.nl. Jaarconcert SCHIEDAM - Orkestvereni ging Wilton geeft zaterdag 24 oktober haar jaarconcert in wijkcentrum de Blauwe Brug. Het concert staat in het teken van 'diversiteit.' Naast verschillende muziekstijlen, wordt kennis gemaakt met de diversiteit van muzikan ten in kleinere ensembles. Het concert begint om 20:00, de toegang is gratis. Van woensdag 21 tot en met zondag 25 oktober a.s. wordt voor de derde maal in Zuid-Holland een beurs georganiseerd voor iedereen die de 55 jaar is gepasseerd. De afgelopen edities waren zo succesvol dat, ondanks de mindere economische tijd, de "55 PLUS-EXPO" dit jaar bijna twee keer zo groot als vorig jaar. Het succes van de beurs ligt, volgens de georganiseerde ouderenbonden in het OSO (ANBO - KBO - PCOB), in het feit dat de "55 PLUS-EXPO" echt een dagje uit is. De beurs is een combinatie van een complete huishoudbeurs, zoals in het verleden de Femina, met ruim 100 stands. Met thema's: Wonen Leven. Alles op het gebied van In richting in- en om de woning. Reizen met korte tripjes in eigen land tot aan exotische bui tenlandse vakan ties. Gezondheid Bewegen met de nieuwste fietsen, sauna's, voeding supplementen e.d. Ook dit jaar weer veel aandacht voor de diverse hobby's en creatieve acti viteiten. De "55 PLUS-EXPO" het leukste uitstapje van het jaar. Dat is het doel van het organisatieteam. Daarom treden er op een tweetal podia praktisch doorlopend koren, orkesten en soloartiesten op. Nieuw dit jaar is het Beat aan de Maas festival. Bands uit de jaren zestig en zeventig treden nog éénmaal voor u op. Onder het genot van een hapje en drankje weer terug in de tijd, lekker mee zingen of dansen. Kortom volop nostalgie. Uitnodiging voor 1.125.000 mensen "Ja, zoveel mensen in Zuid-Holland die de 55 jaar gepasseerd zijn. Van deze mensen zijn ruim 90.000 lid van de gezamenlijk geor- ganisserde ouderenbonden. Dus voldoende geïnteresseerden voor weer een succesvolle beurs, dat is onze kracht. We zijn er ruim 9 maanden druk mee en zijn geweldig trots dat wij voor een week Ahoy innemen" aldus een bestuurslid van het organisatieteam. Neem gerust je badkleding mee Het is nog nooit vertoond in Ahoy. Maar bezoekers van de "55 PLUS- EXPO" kunnen kennis maken met een compleet zwembad. Wil je een duik nemen? Neem gerust uw zwemkleding mee. Entree De "55 PLUS-EXPO" is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tijdens de beurs verkrijgbaar aan de kassa's 10 t/m 12 in de Ahoy hallen te Rotterdam. De entree bedraagt slechts 8 euro. Leden van de ouderenbonden ontvangen, bij het laten zien van hun lidmaatschapskaart, 2 euro korting op de entreeprijs. Voor meer informatie kunt u terecht op: www.55plusexpo.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 17