eek The Blues Bro *4 Ook Nick Simon naar Krant Guido Weijers speelt oudejaaisfiDnference rdé Cabaret Musical Maud kruipt in huid van roodkapje (theaterzuidplein.nl) Buena Vista Social Club weer tot leven WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Nieuwe 'Kaandorp' vanaf 27 oktober te zien in het nieuwe Luxor Theater Week van de Geschiedenis REGIO - De zesde Week van de Geschiedenis gaat op zaterdag 17 oktober 2009 van start met honderden activiteiten. Tussen 17 en 25 oktober staat in heel Nederland geschiedenis cen traal, activiteiten vinden bij ie dereen in de buurt plaats. The ma dit jaar is 'Oorlog en vrede'. Een groot deel van de Nederlan ders denkt bij het woord 'oor- Agenda log' aan de Tweede Wereldoor log en Irak. Maar Nederland is betrokken geweest bij tientallen oorlogen, op ons eigen grond gebied en ver daarbuiten. Wie door Nederland reist ziet de sporen van verschillende oorlo gen nog temg in het landschap. Tijdens de Week van de Ge schiedenis tonen honderden musea, archieven, monumen ten, bibliotheken en steden op allerlei manieren het erfgoed wat zij beheren rond het thema oorlog en vrede. Het volledige programma is te vinden op de website www.weekvandegeschiede- nis.nl. Jim de Groot en Brad Henshaw kruipen in de huid van The Blues Brothers. REGIO - Jim de Groot en Brad Henshaw zijn te zien als Elwood en Jake Blues in de engelstalige feel good musicalshow The Blues Brothers. De voorstelling over het legendarische duo met hun bijzondere ver- schijning staat van donder dag 5 tot en met zaterdag 7 november 2009 op de plan ken van het oude Luxor Theater te Rotterdam. De show zit vol spectaculaire dancemoves, levendige rythm blues en het beste van soul. Zonder uitzondering zal het swingende en coole duo het pu bliek tot ongekende hoogte op zwepen èn gaat het dak er keer op keer af. Jim de Groot, die eer der hoofdrollen speelde in on der andere Hair, Fame, Rent en The Wiz, is erg enthousiast over zijn rol als Elwood. "Ik hou erg van de muziek van The Blues Brothers en het lijkt me gewel dig om iedere avond een swin gend feest neer te zetten." Platina The Blues Brothers zijn ont staan in de jaren zeventig, toen de comedians John Belushi en Dan Aykroyd als Jake en Elwood Blues in kleine bars optraden met hun inmiddels wereldbe roemde songs. Later waren ze voor het eerst op televisie te zien bij de Saterday Night Live Show. Het daarop volgende album ontving niet veel later de status platina. De film The Blues Brot- F0T0: CAMIEL DONDERS VLAARDINGEN - Hij gaat het weer doen! Na drie succesvolle Oudejaarsconferences met miljoenen kijkers op tv is Guido dit jaar wederom de man om het jaar kritisch, fel en hilarisch af te sluiten! Een voorproefje is live mee te maken op vrijdag 30 en zaterdag 31 oktober in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. In deze vierde Oudejaarsconference stort Guido in een megatempo het nieuws van 2009 over het publiek uit. Zo zal hij de dood van Mi chael Jackson, Jan en Yolanthe, de kredietcrisis, Tourheid Ken ny van Hummel en de Mexicaanse griep op een prikkelende en humoristische wijze bespreken. En misschien laat Guido ook nog zijn kritische licht schijnen over het in dit jaar meest be sproken, maar nooit uitgezonden, tv-programma 'Loopt een man over het water'. Tijdens deze voorstelling speelt Weijers ook hoogtepunten uit z'n huidige theatershow Axestos. REGIO - Het programma van De Vrienden Van Amstel LIVE! 2010 is uitgebreid met de Haag se band Kane en het Volen- damse duo Nick Simon. Eer der werd al bekend dat Jan Smit, VanVelzen, Novastar, Het Goede Doel en Rowwen Hèze aanwezig zijn op de twaalfde editie van het muziekspektakel in Ahoy. De presentatie is in handen van Xander de Buis- onjé en in een later stadium wordt het programma verder uitgebreid. Vanwege de grote vraag naar kaartjes heeft Amstel besloten om een zevende concertavond te houden op vrijdag 22 januari 2010. Voor de overige avonden is nog een beperkt aantal kaar ten verkrijgbaar. Zie de website www.vriendenvanamstel.nl. hers werd een enorme hit en groeide uit tot de status cult film. Nu zijn de gebroeders Blues te zien in het oude Luxor Theater en bewijzen ze dat hun cult onverwoestbaar is. Kaarten Aanvang van de voorstelling is 20.00 uur. Kaarten vanaf 27 eu ro zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via tele foonnummer 010-4843333. De kassa is elke dag geopend van 12.00 tot 18.00 uur. REGIO - Eliades Ochoa is de jongste en laatst overgebte- ven lid van de Buena Vista Social Club. Samen met zijn band komt hij op maandag 26 oktober naar het nieuwe Luxor Theater in Rotter dam. Eliades Ochoa laat de sfeer volle klanken van typische Cubaans repertoire, waar onder de Buena Vista So cial Club klassiekers, weer tot teven komen. Kaarten zijn te bestellen via www.luxortheater.nl of 0104843333. Nick Simon.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 33