Kent u Wecycle al? Nekletsel na klap Kom tennissen voor Pink Ribbon! Overvallers Jeneverie 't Spul veroordeeld Recyclen doen we samen Wisb u dit? Kat inspecteert opbrengst collecte dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 21 oktober 2009 - Pagina 10 SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedamse medewerkster van het Ministerie van Defensie heeft een politieagent een klap met een integraalhelm gegeven. De agent liep daarbij letsel aan zijn oor en nek. Ruim twee jaar later heeft hij nog steeds last. De politieagent is in een andere functie aan het werk bij het po litiekorps, zo bleek tijdens de rechtszaak. Justitie verwijt haar poging tot toebrenging van zwaar lichamelijk letsel. De vriend van de Defensiemede werkster was met zijn motor bij een verkeerscontrole op de Coolsingel in Rotterdam staan de gehouden zonder motorpa pieren en rijbewijs. Na telefo nisch contact kwam de vrouw die brengen. Met motorhelm, om met de motorrijder verder te kunnen rijden. Toen de Schie damse arriveerde was enig tu mult ontstaan tussen de politie en de 'opgefokte' motorrijder. „Ik wilde er naartoe," legde ze de rechter uit, „om hem te kal meren. Ik had enkel goede be doelingen en toch is het fout ge gaan. Men verdraait de boel enorm, alsof ik kwam om rot zooi te trappen. Nadat ik van een agent een duw kreeg, heb ik hem in alle opwinding helaas een schop gegeven. Daarna kreeg ik nog een duw, raakte uit balans en maakte met mijn arm waaraan de helm hing die zwiep om niet om te vallen. Daarbij zal ik hem hebben geraakt. Maar ik heb hem niet geslagen." Uit in de rechtszaal vertoonde came rabeelden en procesverbalen van aanwezige agenten blijkt dat de arm met het 'stootwa- pen' wel omhoog ging en op het hoofd van de diender neer kwam. „Zo hou je geen even wicht. Zo sla je iemand een on geluk," aldus de officier van jus titie. Die eiste, omdat de Defen siemedewerkster nog geen strafblad had, tegen haar een werkstraf van 60 uur en betaling van €250 schadevergoeding aan de politieman. Medicijnen en verslaving SCHIEDAM - Het Mantel zorgcafé Schiedam is op 27 oktober weer geopend van 10.00-10.30 uur voor alle Schiedamse mantelzorgers. Deze keer is Teunis van He- teren van Bouman GGZ, die informatie zal geven over medicijngebruik en versla ving, te gast. Bent u mantel- zorger en vindt u dit een in teressant onderwerp? Of hebt u gewoon zin om even uit de zorg te zijn, uw ge dachten te verzetten en een praatje met lotgenoten te maken? Het mantelzorgcafé wordt gehouden aan het Broers- veld 123. Voor meer infor matie kunt u bellen of e- mailen naar het Steunpunt Mantelzorg Schiedam, tele foonnummer: 06 516 94 096 of emailadres: schiedam@ mantelzorgnwn.nl. Medium Annet Mol SCHIEDAM - Harmonia- Schiedam ontvangt Medi um Annet Mol, die haar waarnemingen doet aan de hand van bloemen (in een vaas). Annet Mol komt op maandag 26 oktober om 19.45 in wijkcentrum Drees- plein, Schiedam. De toe gang is 6 euro. Voor meer in formatie, zie de agenda op het forum op www.harmo- nia-schiedam.nl. Linedance avond SCHIEDAM - De cowboy laarzen kunnen uit de kast, we gaan line dansen! Op 24 oktober in SWS Wijkcen trum De Erker vanaf 19:30 uur. www.swswelzijn.nl SCHIEDAM- Op Tennispark Spieringshoek wordt donder dag 29 oktober een Pink Ribbon dames tennisdag georgani seerd. In een goede sfeer worden dub- belwedstrijden gespeeld waar bij Tennispark Spieringhoek zorgt voor de organisatie en een heerlijke lunch. De kledingkleur voor deze dag is roze. De dag wordt geopend door wethouder Daskalakis van Schiedam. In navolging van het afgelopen jaar, zullen ook dit jaar de bo men op Tennispark Spierings hoek weer roze kleuren door de linten die erin gehangen wor den. Ter qndersteuning voor diegenen die de strijd tegen (borst)kanker nog voeren of hebben gevoerd of ter herinne ring aan dierbaren die de strijd niet hebben kunnen winnen. De roze linten zijn op deze dag te koop op Tennispark Spie ringshoek voor een symbolisch bedrag van 1Dit bedrag komt uiteraard geheel ten goede aan de strijd tegen (borst)kanker. Bewoners van Schiedam en Vlaardingen worden opgeroe pen om op 29 oktober tussen 09.00 en 16.00 uur naar Tenni spark Spieringshoek te komen om deze actie te steunen! In schrijving voor de tennisdag bij Tennispark Spieringshoek, Laan van Spieringshoek 203, tel 010-4702241 ow. naam, tele foonnummer en mailadres. Betaling bij inschrijving. SCHIEDAM - Overvallers Youssef el H. (19) en de drie jaar oudere Richmar J. zijn door de rechtbank in Rotter dam als laatsten veroordeeld voor de gewapende overval oktober vorig jaar op Jenever ie 't Spul in de Hoogstraat in Schiedam. Zoals geëist kreeg Rotterdam mer Youssef 24 maanden cel opgelegd, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Plaatsgenoot Richmar hoorde een celstraf van achttien maanden opleggen, waarvan zes voorwaardelijk. De Schie damse kroegeigenaren Rob en Ineke Klaarwater krijgen 2.200 euro schade vergoeding. Naast zijn celstraf moet de Rotterdammer Youssef ook 1.073 euro smartengeld en materiële schadevergoeding betalen. Twee andere medeplegers, die met een pistool en een fles zwaaiden in het acht jaar gele den ook al overvallen café, zijn eerder voor deze en ande re overvallen veroordeeld tot celstraffen tot 42 maanden. Er zijn in Nederland momenteel 425 miljoen elektrische apparaten. Meer dan 50% hiérvan bestaat uit kleinere apparaten. Elk huishouden bezit gemiddeld 60 apparaten, waarvan zo'n 3 apparaten niet meer worden gebruikt, dat zijn in totaal 21 miljoen ongebruikte apparaten. leder huishouden bezit gemiddeld 9 spaarlampen. Per persoon produceren we per jaar 18,5 kg e-waste. Circa 2 kg hiervan verdwijnt direct in de afvalbak. Dit zijn voornamelijk kleine elektrische apparaten en spaarlampen. Spaarlampen bevatten een kleine hoeveelheid kwik en mogen dus nooit worden weggegooid. Meer dan 50% van alle kapotte spaarlampen wordt verkeerd weggegooid. Als we elektrische apparaten en spaarlampen blijven weggooi en in de afvalbak, dan gaan enorme hoeveelheden waardevolle grondstoffen verloren op stortplaatsen of in verbrandingsovens. Hier of in het buitenland. Terwij) tot 90% van de materialen weer hergebruikt kan worden. Zo zijn ijzer, aluminium, kunstof en koper na recycling weer gereed voor nieuwe producten. Met recycling draagt iedereen eenvoudig bij aan een besparing van grondstoffen en een 1 Wecycle meb basisscholen Met.gratis les- en inzamelmateriaal kunnen basisscholen een eigen inzamelactie starten. Kinderen leren dan niet alleen het belang van recyclen maar de school spaart direct voor mooi les- en speelmateriaal zoals boeken, pleinplakkers of een digitale camera. Meer informatie en inschrijven kan via de website www.wecycle.nl/scholen Film je inzamelacbie op school! Ga naar www.wecycle.nl, zet je filmpje op de site en maak kans op een mooi mediapak- ket en een optreden van Zirkus Zirkus op het schoolplein! Wecycle your Pubure! Ook voor het voortgezet onderwijs is lesmateriaal beschikbaar. Ga naar www.weeycle.nl/rocthegame De Wecycle-inzamelweek voor verenigingen In 2010 is de eerste Wecycle-inzamelweek voor verenigingen. Met de inzameling van kapotte spaarlampen en kleine appa raten, kunnen verenigingen sparen voor mooi materiaal voor de club, een loterij of om de vrijwilligers mee in het zonnetje te zetten! Inschrijven kan vanaf januari 2010! Check de web- Hier is Jekko! In alle huizen zwerven kleine apparaten Ispaarlampen rond die kapot zijn of t meer worden gebruikt. Vaak ein- en ze in de prullenbak. Zonde! Met behulp van Jekko kan ai het kleine afval netjes worden verzameld, zodat het snel en eenvoudig ingeleverd kan worden bij de milieustraat of een ander inleverpunt. Jekko wordt momenteel getest in de gemeenten Tilburg en Ber gen (Noord-Limburg). Volg Jekko via www.lekkervoorjekko.nl! Meer weten over Wecycle of over bet inzamelen en recyclen van appara ten en spaarlampen? Kijk op wecycle.nl. Wecycle is een initiatief van de NVMP waarin producenten en importeurs van elektronische apparaten en spaarlampen zijn verenigd. SCHIEDAM - Piet Hein, de huiskat van de Hargahoeve, inspecteert de opbrengst van de collecte van de dierenbescherming. Tussen 5 en 10 oktober hebben de 37 collectanten, waaronder wet houder Haan, bij elkaar €6595,95 opgehaald in Schiedam. Dit bedrag komt geheel ten goede aan het nog te bouwen kattenhuis in de Hargahoeve. Een woonkamer waar oudere katten kunnen ge nieten van hun oude dag. foto: pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 10