De Dolle Dwaze Rolluik Actie Dikke voldoende voor garage Stadserf Informatie chronisch zieken in Vlietland 4 dé Weekkrant ■PvV-'fi 'f Nu gratis ronde kast INn 'gratis 31 I BhüWm.79" WV I Uaa»" bove n o p ■met^^andbediem^* ijs) ■(inormaal»€ 1f)(Tp 5 (normaal 15% meerprijs In totaal komt dat neer op meer dan 30% korting www.wullems.com Super formules voor soepele gewrichten nu super voordelig! Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon Glucon Combi 29.90 Drogisterij Dessing Hof van Spaland 32 Schiedam Tel.:010-4703184 G&W Gezondheidswinkel Libra Hoogstraat 15 Schiedam Tel.: 010-4263280 Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 4 november 2009 - Pagina 10 Overtuigend DOOR CÉUKE HUlZEg SCHIEDAM - Max stapt naar voren. Hij glimlacht nerveus en werpt een snelle blik op zijn aantekeningen papiertje. Dan schakelt hij over naar een meer zelfver zekerde houding en recht zijn rug. "Dames en heren, leden van de jury," begint hij officieel. Als hij drie mi nuten later weer zit en naar de argumenten van zijn te genstander luistert, kijkt hij glimlachend naar zijn teammaten. De tegenpartij heeft geen schijn van kans. Max Davidse is een van de leer lingen op het Stedelijk Gymna sium Schiedam dies debattrai ning volgt als voorbereiding op het Nederlands Kampioen schap Debatteren. De drie beste debaters van de dag mogen door naar de voorronden van het NK. Bij sommigen druipen de zenuwen nog van het gezicht af, terwijl anderen al sterk en zelfverzekerd over komen. Voor Maud Best is debatteren niets nieuws onder de zon. Als ze op staat voor haar debatteertijd, is ze de rust zelve, om vervolgens met de nodige strijdlust en spot de argumenten van de tegen stander onderuit te halen. "Je argumenten, presentatie en taakuitvoering zijn de dingen waar ze bij het NK op letten," legt Thomas Kleinveld van het Nederlands Debat Instituut uit. "Hoewel argumenten natuurlijk het zwaarst wegen, kan presen tatie je net over de streep trek ken. Je moet wel overtuigend overkomen." Thomas vraagt drie man een kleine, schuimrubberen ban aan met het logo van het debat instituut te verkopen aan de rest van de groep. Max en Maud staan tussen de vrijwilligers die dit willen proberen. Terwijl Maud het in haar argumenten op kwaliteit gooit, 'Heb je ooit zo'n perfecte banaan gezien?', ontpopt Max zich tot een ware Tellsell-verkoper, 'Dit is een echt collectors' item!' Na een hoop tips en trucs van Thomas, is het tijd om een echt debat te houden. De stelling is: 'elke onderbouwer moet aan een bovenbouwer worden ge koppeld die hen door het eerste jaar helpt. Max houdt de opzetbeurt van de te- genpartij. Hij roept twee jongens die niet meedoen aan het de bat naar voren. "Dit' zijn Pietje en Klaasje. 1 Klaasje zit in zijn eerste jaar. Hij gaat spijbelen omdat zijn oudere men tor dat voorbeeld geeft. Dit kan toch niet?" Ener-1 giek en met veel handge baren steekt hij 'zijn be- toog af, om te eindigen met het indrukwekkende state ment "-en zo gaat de hele maat schappij naar de knoppen!" Maud geeft geen krimp. Tijdens haar afsluitbeurt zegt ze "Ik krijg de indruk dat mijn tegenstan ders zelf niet meer weten waar ze het over hebben." Thomas is tevreden. "Dit was 1 IN.Slr-i SCHIEDAM - Parkeergarage Stadserf eindigt hoog in de ANWB parkeergaragetest. De Schiedamse parkeergarage scoorde met een 6,9 een dikke voldoende. De garage is rol- stoelvriendelijk, heeft een speciale voetgangersstrook en er zijn toiletten aanwezig. De ANWB vindt de route op het Stadserf duidelijk aangegeven en geeft een pluspunt voor de aanwezige beveiliging. De be langrijkste kanttekening bij de garage was de diepe goot, be doeld voor de afvoer van re genwater, die langs de par keerplaatsen loopt. Volgens de test moet je erg oppassen niet achteruit bij het parkeren deze greppel in te rijden. De parkeergarage Q-park Mosae Forum in Maastricht voert de lijst aan met een 9,3 en garage Hooghuis in Eindhoven is de hekkensluiter met een 2,7. Bij de test heeft de ANWB gelet op de betaalmogelijkheden, invalidenvoorzieningen en de aanwezigheid van personeel. Een derde scoort een onvol doende. Maud Best en Max Davidse gaan naar de voorronden van het Nederlands Kampioenschap debatteren. Ze kregen op hun school, het Stedelijk Gymnasium in Schiedam, debattraining. een goed debat. Alle basisele menten zaten erin... en zelfs nog meer." Max, Maud en hun teamgenoten Bob Moreé en Joy van Gogh mogen namens het Stedelijk Gymnasium mee naar de voorronden van het NK de batteren op 13,20 en 27 novem ber. Als ze winnen, staan ze op 12 december in de finale. SCHIEDAM - Het Vlietland Zie kenhuis houdt een informatie markt in het kader van de lan delijke week van de chronisch zieken. Tijdens de markt kunt u informatie krijgen over nieuwe ontwikkelingen en de stand van zaken op het terrein van de zorg en het maatschappelijke leven van chronisch zieken. De infor matiemarkt vindt op woensdag 11 november van 13:30 tot 16:30 plaats in de centrale hal van het ziekenhuis. Alle patiëntenver enigingen die regelmatig een inloopspreekuur houden in het ziekenhuis, zijn vertegenwoor digd. Dit zijn de Borstkanker- vereniging Nederland, de Na tionale Vereniging voor Fibro- myalgiepatiënten (FES), de Nierpatiëntenvereniging Rijn mond, de Nederlandse Vereni ging van Rugpatiënten 'de Wer velkolom' en de Nederlandse Stomavereniging. De week van de chronisch zie ken is van vrijdag 6 november tot en met donderdag 12 no vember. De week is een geza menlijk initiatief van landelijke organisatiesvan patiënten, mantelzorgers, (para)medici, verpleegkundigen, verzorgen den, onderzoekers, werkgevers, werknemers, en arbeidsdes- kundigen en -bemiddelaars. De week heeft tot doel meer be kendheid te geven aan nieuwe ontwikkelingen op het gebied van chronische ziektes. Daar naast wordt het maatschappe lijke leven van de chronisch zie ke uitgelicht. ieslist Hoefsmidstraat 46a 3194 AA Hoogvliet Tel: 010-4167488 info@wullems.com Christiaan Huygensweg 9 3225 LD Hellevoetsluis Tel: 0181-398300 info@wullems.com Watertoren 49f 3247 CL Dirksland Tel: 0187-602035 info@wullems.com Al jaren geldt Glucon Combi als één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoogwaardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt! Voor soepele gewrichten Voor de opbouw van het kraakbeen Goed voor de smering van de gewrichten Bijv. 2X Glucon Combi 39#0 nu voor Voordeeibon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na.verschijning www.eefvitaal.nl WEGENER - NIEUWE STADSBLAD - NS I

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 10