LinkerLisse heeft nu een actie om bij weg te dromen! Acht procent op zoek naar huis Strengere taxaties Illegale bewoning www.linkerlisse.nl LinkerLisse Het is duur in Appingedam Waardebon isolatieglas Betaal niette snel dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 4 november 2009 - Pagina 19 SB ERGosLEEP- aupmg hülsta ES svodcw beddlnghouse 4^IÉIIl£' Het is géén droom, maar werkelijkheid. Bij aankoop van één of meerdere van onze producten ontvangt u PHILIPS-cadeaupunten.U kunt met deze punten direct een PHILIPS-product uitkiezen Dat wordt dus nacht én dag genieten. Bij LinkerLisse. "vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Lisse Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, telefoon 0252 4145 41 Rotterdam Centrum Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 Rotterdam Woonmall Alexandrium III ie etage, Watermanweg 117B, telefoon 010 220 14 44 Mensen die een huis willen ko pen met de Nationale Hypo theek Garantie (NHG) krijgen te maken met strengere regels van het taxatierapport. Alleen rap porten die zijn opgesteld door taxateurs die lid zijn van een er kend taxatie-instituut worden nog geaccepteerd door de Stichting Waarborgfonds Eigen Woning. Consumenten moeten hiervoor 'enkele tientjes' meer betalen. De strengere regeling moet een einde maken aan hy potheekfraude. Taxateurs frau deren door woningen bewust te hoog te waarderen, waarna bij een gedwongen verkoop het huis veel minder oplevert dan is begroot. Als een NHG is afgeslo ten komt het verlies bij de stich ting terecht. Gemeenten kunnèn woning corporaties helpen bij de op sporing van illegale bewoning van huurwoningen door soepel om te gaan met het verstrekken van gegevens uit het bevol kingsregister. Ze doen dat on voldoende, vindt de koepel van woningcorporaties Aedes. Som mige gemeenten werken wel goed mee aan de opsporing en bestrijding van woonfraude, maar "door de bank genomen zeggen wij: het kan beter", aldus de zegsman. Gemeenten ver schuilen zich vaak achter priva cyregels. "Maar zij zijn ook wet telijk gezien eigen baas over hun administratie. Daar mogen zij best aan worden herinnerd." vormgevers van slaapkwaliteit Momenteel is 8% van de consu- menten actief op zoek naar een nieuwe woning. Nog eens 27% is latent woningzoekend en houdt zich aanbevolen voor een nieuwe woonruimte. Bijna drie kwart (73%) van de mensen die op zoek zijn naar een koopwo ning doet dat op algemene wo ningaanbodsites, zoals funda.nl. Onder huurwoning zoekenden is dat aandeel met 31% veel kleiner. Dit blijkt uit onderzoek van WoonKennis ten behoeve van het Woonken- nis Jaarrapport 2009/2010. Het oriëntatiegedrag van men sen die een nieuwe woning zoe ken verschilt per type wooncon sument. Diverse aspecten zoals leeftijd of inkomen spelen hier bij een rol. De grootste verschil len zijn echter te vinden tussen woonconsumenten die zoeken naar een koop- of een huurwo ning. Ook actieve en latente wo ningzoekenden oriënteren zich verschillend. Bijna driekwart (73%) van de koopwoningzoekenden raad pleegt algemene aanbodsites als funda.nl of jaap.nl. Daar naast bezoekt ruim de helft (51%) van de koopwoningzoe- kenden websites van make laars. Mensen die zich oriënte ren op een huurwoning zoeken hun heil minder vaak op de website van de makelaar. Zes op de tien van deze groep surft juist naar het online aanbod van de woningcorporaties. Mensen die een nieuwe woning zoeken, maar geen voorkeur hebben voor huur- of koopwoningen, blijken zich veel breder te oriën teren. Naast de bovengenoem de websites kijkt een aanzienlijk deel van hen ook in huis-aan- huisbladen en naar adverten ties in etalages óf winkels. In Appingedam (Groningen) betaalt een gemiddeld gezin met een huis van €250.000 jaarlijks €1.274 aan woonbelastingen en waterschapslasten. Daarmee is deze gemeente de duurste om in te wonen. Reeuwijk (Zuid-Holland) volgt Appingedam op de voet (€1.264). De op twee na duurste gemeente is Wieringer- meer (Noord-Holland). De tarieven in de goedkoopste gemeen te van Nederland liggen maar liefst €600 lager. Utrecht is het duurst van de grote steden (€997), gevolgd door Rotterdam (€977), Den Haag (€935) en Eindhoven (€790). Dat blijkt uit de Consumentenbond die de gegevens in de Geldgids heeft be kendgemaakt. Eigenaar-bewoners en verenigingen van huiseigenaren kunnen sinds 1 oktober 2009 subsidie aanvragen voor het aanschaffen en laten plaatsen van isolatieglas. De subsidie heeft de vorm van een waardebon, waarmee men korting krijgt op de aanschaf en het la ten plaatsen van dubbelglas. Deze korting bedraagt maximaal 35 per m2 isolatieglas, maximaal 1.100 per woning. De aanvraagpe- riode loopt tot en met 1 januari 2011. Het totale subsidieplafond bedraagt 45 miljoen. De aanvragen worden behandeld in volgor de van binnenkomst. Aanvragen viawww.senternovem.nl/isolatie- glas/index.asp. Houd de DigiD bij de hand. Het ene bedrijf na het andere legt door de kredietcrisis het loodje. Wie van plan is een grote aanschaf te doen, bijvoorbeeld een keu ken of badkamer, kan het best pas betalen bij aflevering of na afle vering van het aangeschafte. Gaat de leverancier failliet, dan is men in ieder geval niet zijn geld kwijt. Schaf, indien mogelijk, dure goe deren nog dit jaar aan, zodat box 3 minder vol zit. Er hoeft dab min der vermogensrendementsheffing worden afgedragen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 19