Wëek Glamourgala op sterfdag John F. Krant Fotomuseum koopt archief Sannes Onmogelijke liefdes en een onhandige held Expo Frans Frank in het douanehuisje Theater Snorro Koning van de Raï muziek in WATT WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Dé Agend Duo Jurk speelt extra avondjurk in oude Luxor Theater Het leger is goed gekleed Dresscode: 1963. Mannen: smoking geen hoed Vrouwen: gala .De organisatieais in handen van JMR. Aanvang Donnen 14.00 uur, aanvang Dado: 16.00uur. foto:pr ROTTERDAM - Het Nederlands Fotomuseum heeft alle nog be staande originele afdrukken een fotoboek uit 1964 gekocht. Het gaat om het bóek Oog om oog van de jong overleden Ne derlandse fotograaf Sanne San- nes. Het fotomuseum krijgt daarnaast het complete archief van Sannes in beheer. Oog om oog is het enige fotoboek van Sannes dat tijdens zijn leven verscheen. Het boek, met ge dichten van Hugo Claus, is een van de belangrijkste in de Ne derlandse fotografie. Van de vijfenvijftig originele foto's zijn er op dit moment nog 43 in tact. Het Nederlands Fotomuseum heeft als doel om belangrijke Nederlandse fotoboeken te ko pen en te laten zien op de web- Sanne Sannes is bekend om zijn grofkorrelige erotische portret site van het museum. ten uit de jaren zestig nieuwe uitgaansgelegenheid Dado, de foyer van het voorma lige Thalia, aan de Kruiskade. Het boek, waarin Kennedy wordt geportretteerd als een mediageniek performer ver scheen in juli en gaat als een speer. Van Schaik ziet het als een bewijs dat het merk Kenne dy tijd en ruimte overstijgt. "Veel artiesten melden zich spontaan" aldus van Schaik. "Het is alsof Kennedy een ander woord voor succes is waar ie dereen zijn naam wel aan wil verbinden." Ook Dado was me teen enthousiast. Deze locatie ademt exact de sfeer van het Kennedy-tijdperk. "Omdat ik Kennedy in het boek karakteri seer als een artiest, leek een feest me passend. JFK hield van glamour. Zijn vrouw Jackie or ganiseerde regelmatig gala's waar beroemdheden, jetsetters en creatieve geesten op afkwa men. Zoiets wilden Dado en ik ook." Om het programma in Donner meer cachet te geven vondVan Schaik de Amerikaan se arts Thomas Jacobson bereid een woordje te doen. Thomas is de zoon van Max Jacobson, de privéarts van Kennedy. Ook de twee snelste sprekers van Rot terdam Jack Kerklaan en Jules Deelder zijn van de partij. Deel- der analyseerde voor het boek het amfetaminegebruik van Kennedy. Zijn komst is nog on der voorbehoud omdat hij die dag 65 wordt. Twee dagen later wordt dat uitgebreid gevierd in hetzelfde Dado. Blijkbaar dé place to be van het moment. Frans Frank bij zijn werk. foto: pr MAASSLUIS - Briellenaar Frans Frank exposeert deze maand in het Douanehuisje aan de Govert van Wijnkade in Maassluis. Op deze locatie aan de Nieuwe waterweg is zijn maritieme werk echt op zijn plaats. Enthousiast vertelt hij over zijn werk, de symboliek erin maar ook over de geschiedkundige achtergrond. 'Alles wat hier hangt, heeft een verhaaltje,' zegt hij. Het meest enthousiast is hij over zijn werk De Twee Gebroeders. Dit scliip werd destijds bij de watersnoodramp van 1953 door de burge meester van Nieuwerkerk aan den IJssel gevorderd. Het werd gebruikt om een groot gat in de dijk te dichten. 'Als dat niet was gebeurd, was Zuid-Holland bijna geheel overstroomd geweest,' weet Frans. De symboliek komt terug in zijn schilderingen Traumschiff, Droogroeiers en ook, heel actueel, de Kredietcrisis. Het Douanehuisje is iedere zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur open. ROTTERDAM - Cocktails, mooie dames en topartiesten. Dat belooft de Rotterdamse schrijver Paul van Schaik voor de meest glamoureuze boek presentatie ooit. Op 22 novem ber, de dag dat Kennedy 46 jaar geleden in Dallas werd neerge schoten, presenteert hij zijn boek De glamourpresident John F. Kennedy in het theater van Selexyz Donner aan de Lijn baan en daarna als gala in de fenomeen. Het Mariniersmuse- ROTTERDAM - Truien met epauletten, stoere broeken en rokjes met camouflageprint: ze zijn niet meer weg te denken uit het straatbeeld. Maar ook stijl volle uniformjassen vormen een onderdeel van de heden daagse mode. De invloed van militaire kledingstukken op de mode is niet nieuw. Sinds jaar en dag is dit een terugkerend um gaat woensdag 25 novem ber nader in op de invloed van het leger op het modebeeld met een lezing en een rondleiding. Tijdens de lezing wordt aan de hand van voorbeelden de in vloed van militaire kleding op de mode. belicht. De rondlei ding toont u kledingstukken van verleden tot heden, met een heldere toelichting op de mode aspecten. Voor de lezing en de rondleiding wordt 5 gerekend (inclusief koffie en een traktatie, exclusief entree) Inschrijven bij M.van.Dijk2@mindef.nl ROTTERDAM - Khaled staat al twee decennia bekend als de koning van de Raï- muziek. Op 13 december geeft de zanger een con cert in de Grote zaal van WATT in Rotterdam. Met zijn muziek weet Khaled een brug te slaan tussen traditionele muziek uit de Maghreb en Westerse mu ziek en heeft zo de raï ge moderniseerd. In de jaren '90 kreeg hij succes met de hits Didi (1992) en de klapper Aïcha (1996). www.watt-rotterdam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 27