eek ErL_ Ander soort werkelijkheid Krant Kerstmarkt volop activiteiten Ockhuijsen Bus openen expo in Hollandiagebouw Zing jezelf hartstikke beroemd' in Café Fout 'dé 'State of play' in het Filmhuis Schiedam Schaatsen in hartje Vlaardingen WGGGNGR Huis-aan-huisMedia wordt op 18,19 en 20 december de lichtmanifestatie 'Winter licht' gehouden. Elke avond zijn er vijftien tot twintig lichtkunst- werken en videoprojecties in het park te zien. Tijdens Winterlicht kan het pu bliek ook genieten van een vuuract en een muzikaal pro gramma met op vrijdag 18 de- cemberPercussiegroep Kawien- bi, Jazzbigband Barend Hoek Collective, zaterdag 19 decem ber Convoi Exceptional en op zondag 20 december Schie dams vrouwenkoor Femmes Vocales De manifestatie staat in het te ken van vijftig jaar Julianapark wordt op vrijdag 18 december geopend door burgemeester Verver. (17.45 uur) Met één druk op de knop zet zij het park in het licht. Voorafgaand (17.00 uur) gaat een lampionnenoptocht van start bij wijkcentrum De licht manifestatie is elke" avond te zien van 17.00 - 22.00 uur. Het werk van Serge Game is van 13 december tot en met 14 maart te zien in het Stedelijk Museum in Schiedam FOTO: PR ROTTERDAM - Nu de maand december is aangebroken komt de bekendmaking van de winnaar van de spectaculaire talen tenjacht Zing Jezelf beroemd dichterbij. Met nog drie voorron des te gaan kan nog steeds kans worden gemaakt op de felbe geerde hoofdprijs. Voor de winnaar ligt een glansrijke carrière in het verschiet; naast het opnemen van een single is ook een op treden voor 25.000 man in Rotterdam Ahoy verzekerd. Op donderdag 10 december krijgt jong en oud, van 8 tot 88 jaar een rriinuut de kans om zijn of haar zangtalent aan het publiek en aan de jury ten gehore te brengen. De jury bestaat uit hore caondernemer Chiel Jongejan en een wissellende gast BN'er. Inschrijven kan via www.zingjezelfberoemd.nl. Elke tweede donderdag van de maand vanaf20.00uur. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam organiseert van 13 december 2009 tot en met 14 maart 2010 de tentoonstelling Unisono 21: Serge Game. Total ly Together. De tentoonstelling geeft een actueel beeld van zijn meest recente schilderijen en tekeningen. Het werk van Serge Game is op het eerste gezicht raadselachtig; de afgebeelde amorfe structu ren in heldere kleuren lijken nog het meest op microscopi sche organismes of cartoonach tige figuurtjes. De geschilderde voorstellingen zijn niet eendui dig te interpreteren. Gaat het Game om de verbeelding van een zichtbare werkelijkheid of staat bij hem de schilderkunsti ge handeling centraal? Totally Together laat zien dat uiteenlopende schilderkunstige uitgangspunten op een bijzon dere wijze samenkomen in zijn werk. Serge Game (Tilburg, 1970) woont en werkt in Rotterdam. De schilderijen uit de afgelopen vier jaar roepen vragen op. Het zijn kleurrijke stntcturen en substanties op het doek die vor men uit de zichtbare werkelijk heid lijken te representeren. Of zijn het juist schilderkunstige exercities waarin de kunstenaar de formele mogelijkheden van het schilderen onderzoekt? In het recente werk van Game ligt de nadruk op de vorm. Zijn schilderijen zijn abstract in de zin van: niet rechtstreeks ver wijzend naar een visuele werke lijkheid. Ze lijken een ander soort werkelijkheid te represen teren die zich afspeelt buiten ons gezichtsveld, op microni veau, te klein om met het blote oog te kunnen waarnemen. Zelf hanteert Game voor zijn huidige werk de term organi sche abstractie. Het is een verwijzing naar het geen is afgebeeld, maar tegelijk iets zegt over de wijze waarop hij schildert: het gaat er niet al leen om wat er wordt weergege ven, maar vooral ook om hoe die voorstelling tot stand komt. VLAARDINGEN - De Kerst markt wordt dit jaar in Vlaar- dingen gehouden op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 de cember. De sfeervolle kraam pjes met kerstartikelen, lekkere hapjes en een Weinstube voor een heerlijk glaasje glühwein staan rondom Grote Kerk en in het Stadshart. Vrijdagavond is de start om 18:00 uur met een lampionoptocht (19.30) vanaf de Lucaskerk aan de Hoogstraat en een inloopconcert in de Gro te Kerk (19.00 uur), burgemees ter Bruinsma steekt om 20.35 de verlichting in de kerstboom aan. Zaterdag (10.00 -17.00 uur) en zondag (12.00 - 17.00 uur) zijn er veel optredens, een kerststal, het vertelbos, een zweefmolen en kan de toren be klommen worden. De kerstmarkt in Vlaardingen.een heel spektakel. VLAARDINGEN - Weer of geen weer, in Vlaardingen kan deze winter volop ge schaatst worden. Tot en met zondag 3 januari 2010 ligt er een schaatsbaan aan de Fransenstraat in het centrum. Liefhebbers kun nen genieten van 250 vier kante meter ijspret in kerst sfeer en met muziek. Wie geen passende schaatsen meer in de kast heeft staan, hoeft niet thuis te blijven. Men kan bij de baan schaatsen aan het Plein Fransenstraat huren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 29