Stralüma met extra woo 700 euro voordeel Niet iedereen is vrij tijdens de kerstdagen. Hoe beleven zij kerstmis? 'Kerst zorgt voor apart sfeertje' 'Gezellige kerst ook in het ziekenhuis' de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woengdag 23 december 2009 - Pagina 10 Ook tijdens werk is het kerst DOOR MARSHA MAARSCHALKERWEERD Relaxfauteuil handmatig of electrische bediening geheel leder I in beige, bruin I en zwart Chesterfield fauteuil Electrisch fOO van 1098,-nu f70 handmatig cöq van 798,- voor D?0 Bankstel Melody 3-1-1 Schitterend bankstel met een klassieke uitstraling. Uitstekende kwalieit. Leverbaar in verschillende kleuren stof en leder van 4498.- nu voor Chesterfield fauteuil hooe model OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrl Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde VLAARDINGEN - Werken op één van de kerstdagen is voor Vlaardinger Cor Goud- riaan, roeier in de Rotter damse haven, geen pro bleem. 'Ik moet dit jaar op kerstavond- en in de nacht van eerste kerstdag werken, maar dat vind ik niet erg. SCHIEDAM - De feestdagen zijn een tijd voor familie en vrienden. Samen zijn met lekker eten en een drankje. En bovenal, vrije dagen. Zo niet voor Marloes Zonne veld. Er hangt dan altijd een speciaal sfeertje in de haven en bij de be manningsleden op de zeesche pen. Voor iedereen is het im mers kerstmis', zegt de Vlaar dinger. Cor Goudriaan doet het werk in de havens nog altijd met veel plezier. 'Het vergt wel veel van je conditie. Het is zwaar werk om die zware trossen van de zeeschepen vast te leggen aan de kade', is het verhaal van de sportieve Vlaardinger. Ge middeld behandeld Cor Goud riaan en zijn collega-roeiers zo'n 180 schepen per 24 uur in Rotterdamse havens. 'En dat varieert van kleine tot erg grote schepen. Wij hebben onlangs een dag meegemaakt met niet minder dan 332 schepen, maar dan is het wel hard werken om Cor Goudriaan aan het werk. alle schepen op tijd en veilig op de juiste plaats te krijgen'. De roeiers, een benaming uit de achttiende eeuw toen de tros sen met roeiboten werden ge haald, komen in actie als de schepen in de buurt komen van de afineerplaats. 'Via ons mo dem communicatiesysteem weten wij precies waar de sche pen varen en wanneer wij in ac tie moeten komen. Wij wachten dan op het sein van de loods aan boord wanneer wij de tros- F0T0: PR sen kunnen aannemen'. In de Rotterdamse havens, waaron der ook de havens in Vlaardin- gen vallen, zijn zo'n 250 roeiers actief. 'Wij zijn de oren en de ogen van de havens. Ons ont gaat niets en als er zich proble men of ongelukken voordoen zijn wij meestal als eerste met onze snelle boten aanwezig om assistentie te verlenen. Het is geen baan van acht tot vier. Het werk gaat 24 uur per dag ge woon door'. De Schiedamse is verpleegkun dige óp de longafdeling van het Vlietland Ziekenhuis. Op haar afdeling is het kiezen: werken met kerst of oud en nieuw. "On ze patiënten worden vaak met acute benauwdheid opgeno men", vertelt Marloes. "Dan moeten ze onmiddellijk zorg krijgen, dat kun je niet een paar dagen uitstellen." En dus moe ten er altijd mensen werken tij den feestdagen. "Gelukkig is het wel altijd heel gezellig tijdens de kerst. We hebben een kerstboom, draaien een kerstmuziekje, veel van het personeel zet een kerstmuts op en als we in een jolige bui zijn dan galmen we zelf nog een stel liedjes over de' afdeling. Het zie kenhuis zorgt ook altijd voor een gezamenlijke lunch, dan proberen we het zo te regelen dat we met het hele team sa men even kunnen zitten. Bo vendien draai ik dit jaar de dag dienst dus daarna kan ik wel aanschuiven voor de kerstmaal tijd thuis." Nadelen collega's die hetzelfde willen. "Omdat onze afdeling op volle dige sterkte door draait zijn er behoorlijke restricties aan de vrije dagen in december. In principe proberen we het roos ter in overleg te vormen, maar als dat niet gaat wordt het loten, dat is echt rot." Overigens is kerst niet de meest bevochten feestdag. "We zijn met een jong team", lacht Marloes. "Oud en nieuw is nog populairder!" Toch vind ook Marloes het wel eens schipperen. Tussen bij fa milie zijn, vriendinnen die het ook wel eens leuk zouden vin den als ze aan kon schuiven en Chesterfield bankstel Schitterende klassieke uitstraling. Uitstekende kwalieit. Leverbaar in verschillende kleuren leder van 3498.- nu voor

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 10