SSgen ZATERDAG 26 DEC. VAN 11.00 17.00 UUR 4S Stadskinderen steeds eenzamer gratis Prijzen gelijk of omhoog Belasting op bezit PARKEREN wmWOONBOULEVARD Overwaarde en eigen woningschuld Amsterdam scoort als groene stad Rabobank compenseert klanten Beleef Kerst dit jaar op Woonboulevard Hoogstad en profiteer van spectaculair eindejaarsvoordeel! Kom gezellig Kerstshoppen H.oo -17-0° uut dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 23 december 2009 - Pagina 23 Van de Nederlanders verwacht 64% dat de prijzen van koopwo ningen volgend jaar gelijk zul len blijven of zelfs stijgen. Vorig jaar dacht 67% nog dat de prij zen zouden dalen. Dit blijkt uit jaarlijks onderzoek door Mauri ce de Hond in opdracht van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De zorgen over de eigen financiële situatie als gevolg van de kredietcrisis zijn weliswaar afgenomen, maar mensen zijn er niet gerust op dat anderen niet getroffen zullen worden door de recessie. Zo verwacht 60% van de mensen dat in de komende jaren veel woningen gedwongen verkocht zullen worden, tegenover 30% vorig jaar. Jan heeft op 1 februari 2001 een woning gekocht voor €130.000 met een spaarhypotheek met kapitaalverzekering eigen woning van €130.000. Hij verkoopt het op 1 februari 2020 voor €330.000. Op dezelfde dag koopt hij een andere woning op voor €200.000 (inclu sief kosten). De overwaarde (eigen woningreserve) is €200.000. Dit bedrag moet hij verrekenen met de aankoop van de andere wo ning. Na verrekening wordt de eigen woningschuld precies hul. Veel stadsgezinnen staan voor het dilemma of ze de stad zullen verlaten of toch maar blijven. Ruim 40% van de gewinnen in grote steden denkt "wover te verhuizen. 10% van dekinderen van 0 tot 4 jaar verlaaraaadwer- kelijk de stad. Het aantal kinde ren in de stad is in 50 jaar enorm afgenomen. Een van de gevol gen is dat stadskinderen nau welijks nog vriendjes in de buurt vinden. Naar een vriendje een paar straten verderop gaan is gevaarlijk. Zo zijn er inmid dels twee keer zoveel auto's als dat er kinderen zijn. "Straten zijn steeds meer een parkeer plaats geworden met een be perkte doorgangsfunctie, met in de marge voor kinderen afgeba kende plekken", zeggen onder zoekers Lia Karsten en Carolien Bouw van de Universiteit van Amsterdam in hun boek Stads kinderen. Een landelijke omge ving biedt ruimte en rust, maar heeft ook nadelen. Het kan er behoorlijk saai zijn en zonder auto kan je niet. Ook verstede lijkt het platteland, terwijl in steeds meer buurten in steden een 'dorpse gemoedelijkheid' heerst, signaleert stadssocio loog Arnold Reijndorp. Karsten stelt op basis van recente we tenschappelijke publicaties vast dat de belangstelling voor ste delijk 'gezinswonen' toeneemt. Het platteland ideaal is niet meer het enige gezinsideaal en met name niet voor de betèr op geleiden en de hogere inko mensgroepen. In Amsterdam groeide deze categorie gezin nen van 15% naar 30% van het totaal aantal gezinnen in de stad. Staatssecretaris Jan Kees de Ja ger van Financiën denkt dat het op lange termijn mogelijk is de overdrachtsbelasting bij de aan koop van een huis om te vor men tot een heffing op het bezit van de woning, verspreid over meerdere jaren. Hij denkt aan een bezitsbelasting die veel la ger is. In het magazine Eigen Huis zegt De Jager dat de overdrachtsbe lasting verstorend kan werken. In een markt van weinig aanbod leidt afschaffing van over drachtsbelasting volgens hem tot hogere huizenprijzen. Over de prijs van een bestaande wo ning dienen huizenkopers nu nog 6% overdrachtsbelasting te betalen. Amsterdam behoort tot de groenste steden in Europa. Op de European Green City-index neemt de stad de vijfde positie in, na Kopenhagen, Stockholm, Oslo en Wenen. De ranglijst werd op de klimaattop in Kopenhagen gepresenteerd door Siemens. Amsterdam dankt zijn hoge positie vooral aan goede scores op het gebied van waterverbruik, afvalverwerking en aandacht voor groengebieden. Op luchtkwaliteit scoort de stad niet zo best. In die categorie neemt het de elfde positie in. De Amster damse luchtkwaliteit heeft volgens de onderzoekers vooral te lij den van de nabijheid van zware industrie en verkeersopstop pingen in de Randstad. Rabobank compenseert de ongeveer 100.000 klanten die in de pe riode van 1996 tot en met 1 oktober 2000 een OpMaat Hypothëek- C hebben afgesloten. De bank trekt hier een bedrag van tussen de €50 en €75 miljoen voor uit. Dat maakte Rabobank deze maand bekend. De bank volgt hiermee de aanbeveling van de Financiële Ombudsman op. De Ombudsman stelde dat Rabobank klanten niet voldoende heeft geïnformeerd over de werking en de risico's die aan de hypotheekvorm zijn verbonden. Ook een consumen tenprogramma op de tv besteedde aandacht aan de kwestie. KERS £'NdEMARSVOOROE£U www.woonboulevard-hoogstad.nl Kwantum Roobol Tuinmeubelen Wooning j Carpet Right HACO j Rose Slaapcomfort Beter Bed Van der Ree Stam Keukencentrum BCC Profijt Meubel Roobol Hoogenboezem A20 - afrit 8, Westlandseweg (naast IBIS Hotel)

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 23