Musical met Pipo! Onzekere toekomst Könemann Historie van Schiedam: SW Nederlands kampioen dé Weekkrant Kerkdiensten spookte het door de hoofden van gladiatoren van Thracië. De Schiedammers uit de Gorzen hadden daaraan geen bood schap, ze konden kampioen worden en dat lukte, met 4-2 gingen de Spartanen ten onder. SVV smaakte het zoet der over winning en was kampioen van de afdeling West, eerste klasse A. Weg waren voor even de zor gen om het bestaan, de duistere historie van de oorlog. En, er wachtte nog de kampioens competitie! Vijf andere kampioenen van de overige klassen van Nederland stonden te trappelen van onge duld om de beste van het land te worden. Het waren BW, Heerenveen, VSV, NOAD en AGOW. De wedstrijden zouden veel toeschouwers trekken, weshalve er afgeladen trams naar Rotterdam-Zuid reden. Er werd gewonnen, gelijkgespeeld of verloren. Een negatief hoog tepunt in deze mooie periode was het debacle tegen VSV. Met 0-4 gingen de Schiedammers in eën volle Kuip door het stof. Niettemin, na verloop van tijd waren BW en SW koploper met negen punten uit zeven wedstrijden. Het grote treffen met Heerenveen kon beginnen. Bron: 'SW 90 jaar, van Gorzen tot Harga,Kees van Opijnen en Koos Drost. Even was Schiedam het ab solute Mekka van het voet bal. Met open rijtuigen reed het elftal door de Gorzen en in een tjokvol Passage Theater werden de helden gehuldigd. Van rijwielhan delaar Soomers kregen de kampioenen een fiets. Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 6 januari 2010 - Pagina 8 •Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 uur, voorganger ds N. van der Want en om 16.00 uur voorganger kandidaat J.P. Stoel. Op woensdagavond is er een dienst om 19.45 uur. voorganger is ds. N. van der Want. •Zondag zijn er bij de Prote stantse Kerk diensten om 10.00 uur. Grote Kerk: Ds. M. Russdien (op vrijdag, 8 janu ari vanaf 12.30 uur meditatie en middaggebed). Vaste Burg: Ds. S. van Kammen, Haarlem. Dorpskerk: Ds. J.v.d. Peppel. De Ark: Ds. C.Streefkerk, Naaldwijk. •In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een Woord- en Commu nieviering met zang door het H.Hartkoor. Voorganger is pastor L. Meijer. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eu charistieviering •Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap, West- vest 90-92, voorganger is Mw. M. Zandbergen •In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18.00 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezongen Hoogmis, predi- catie pastoor P.M. Vismans, •In de lacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur. Op dinsdag om 9.15 uur: eucharistieviering of dienst van Woord en Com munie. •Zondag om 9.30 uur is er een eredienst bij Het Apost olisch Genootschap aan de Lindeijerstraat 5. De hoogste voetbaleer SCHIEDAM - De Rotter damse Kuip was barstens vol toen SW in 1949 het al lerhoogste bereikte: kam pioen van Nederland! Als beloning kregen de spelers een flets! Nimmer bracht een bolvormig stuk leer Schiedam meer in be roering dan in de zomer van 1949. De voetbalcompetitie zin derde dat seizoen van spanning voor Schiedam en voor SW dat toen nog aan de Havendijk speelde. De wedstrijd tegen Ajax aan het einde van het sei zoen mochten de Amsterdam mers niet verliezen en dat was dan weer een probleem voor dat elftal: moeten winnen, is vaak verliezen... Het grote Ajax delfde tegen het machtige SW inderdaad het ondèrspit. Na de overwinning van 2 - 1 op de Griekse helden had SW zes punten voorsprong op numero twee. Het kam pioenschap lonkte. Grote na men telde de Schiedamse club toen in haar gelederen waarvan Jan van Schijndel en Frans Steenbergen de top vormden. Zij smaakten het genoegen deel uit te maken van het Neder lands elftal, waarin ook Faas Wilkes en Abe Lenstra speelden. Afgeladen In Rotterdam voerde Sparta een struggle for, life. 'Degradatie?', Op 4 juni 1949 schreef SW geschiedenis. Zouden de Schiedammers in de alles beslissende wedstrijd tegen het Heerenveen van Abe Lenstra gelijk spelen, dan waren de rood-groene SW- ers kampioen van Neder land. Een jaar eerder speelde1 men nog een klasse lager! De Kuip barstte uit zijn voegen met 67.000 toeschouwers. SW-er Rinus Goossens zorgde met een listigheidje voor 1-0, Arie van Lith gaf een fraaie voorzet zodat Henk Könemann het 2e doelpunt kon maken. Abe Lenstra schoot nog op de lat, maar na de 2 -1 door Brand6ma van Heerenveen en 3 -1 door Könemann was de weerstand van de Friezen aan flarden. SW pakte de hoogste voetbaleer. Foto van het SW-elftal voor de kampioenswedstrijd op 4 juni 1949. We zien v.l.n.r. staand: Flip van Kan, Frans Steenbergen, Henk Ópschoor, Jan van Schijndel, André Corveleijn en Joop van Meerwijk. Zittend: Jan Schrumpf, Arij de Bruijn, Henk Könemann, Rinus Gosens en Arij van Lith. TOTO Uiï: 'SW 90 JAAR, VAN GORZEN TOT HARGA,' KEES VAN 0PUNEN EN KOOS DRQST. s- H J":J: I** t Trnfl De eerste tien bezoekers met deze bon krijgen ook nog een Pipo de Musical-cd cadeau! 'Eén t-shirt peWforft éénbon per tweeéntreebéw^Ér. vnpr SCHIEDAM - "Dag vo gels, dag bloemen, dag kinderen". Hele genera ties zijn opgegroeid met Pipo de Clown, Mam- maloe, Kluk-kluk en de Dikke Deur. Vanaf 1958 tot aan 1980 was Pipo de Clown te zien op televisie, het was een van de allereerste Neder landse tv-programma's voor kinderen. Na de televi sieshows en een bioscoop film is er nu 'Pipo de Musi cal'. De voorstelling is op zondag 10 januari te zien in Theater aan de Schie. Kaartjes kosten rond 15 eu ro. Op vertoon van de bon uit deze krant en twee en treebewijzen krijg je boven dien een gratis Pipo de Clown t-shirt. De eerste tien mensen die gebruik maken van de bon, krijgen ook nog de cd van Pipo de Musical! BOOR WILLIAM HOUTEN SCHIEDAM - Rond de jaar wisseling maakt iedereen goede voornemens. Reden om te vragen: wat brengt het jaar 2010 voor WK? De gemeenteraad besloot een aantal weken geleden dat sport park Kethel in 2013 gesloten wordt en dat WK en SC Spa- land naar Harga moeten ver huizen. Het bestuur van SC Spaland weet na de uitspraak van de gemeenteraad geen stand te houden, de voorzitter stapt op en qua woordvoering wordt naar elkaar gewezen. WK daarentegen pakt de draad weer op. We spraken de voorzit ter van WK over het besluit, maar bovenal ook over het ko mende jaar. "2010? We zijn er klaar voor!" beoogt Wiersma vol trots. De WK voorzitter wil de strijd wel aangaan, al zit de teleurstelling van twee weken terug er nog goed in. Optimistisch is hij ze ker. "In maart komen de ge meenteraadsverkiezingen er aan, voor WK zou dit nog eens positief kunnen uitpakken." De eventuele verhuizing naar sportpark Harga word een be langrijk item tijdens de verkie zingen zo weet de WK voorzit ter. "Op 17 december zijn al on ze opties genegeerd! In een nor maal gesprek met een pro bleem kijk je naar oplossingen, het gaat hier wel om 6000 te-, leurgestelde mensen" vervolgt Wiersma. Al is Wiersma nog zo optimistisch, feit blijft dat een grote kans is dat WK in 2013 2010: Jacob Wiersma is er klaar voor. toch echt naar Harga moet ver huizen. "Dan stoppen we er ge woon mee, de meerderheid ziet het echt niet zitten verder te gaan. Van de 300 vrijwilligers zouden er dan ruim 250 stop pen." Over 2010 heeft Wiersma goede FOTO: WHM verwachtingen. "Op 17 decem ber kreeg ik de indntk dat veld 2 (het blessure veld) wordt geren oveerd en dat er aan het par keerprobleem zou worden ge werkt. Maar pas na de verlde- zingen is het tijd om de balans voor 2010-2013 op te maken."

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8