Penning naar Bigombe Regionale Belasting Groep verstuurt aanslagen waterschapsbelastingen Maatschappelijk werken aan de Nieuwe Waterweg REGIONALE BELASTING GROEP Verzet Blijvend eerbetoon Onderhandelaar tussen regering en verzetsleger dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 10 SCHIEDAM - De Geuzenpenning is een initiatief van de Stichting Geuzenverzet 1940 -1945. Deze organisatie is opgericht door voormalige Nederlandse verzetsstrijders die actief waren in de Twee de Wereldoorlog. De Geuzenpenning is bedoeld om hedendaagse vrijheidsstrijders en mensen rechtenactivisten eer te bewijzen en te steunen. Op de Markt staat als blijvend eerbetoon het Geu- zenmonument van Leen Droppert. foto: whm SCHIEDAM - De Geuzen penning 2010 gaat naar de Ugandese vredesbemidde- laar Betty Bigombe. Bigom be wordt wereldwijd erkend als een van de belangrijkste onderhandelaars in het conflict tussen de Ugandese regering en de rebellen van het Verzetsleger van de Heer (Lord's Resistance Ar my: LRA) in het noorden van het land. Het voortdurende en onopge loste conflict tussen de LRA, een zelf-uitgeroepen christelijke guerrillagroep, en de Ugandese regering gaat terug tot- 1987. Bigombe is vooral bekend van wege haar werk als bemiddelaar in het Noord-Ugandese con flict. Bigombe bevond zich in de voorste gelederen van de vre desonderhandelingen. Ze is een van de weinigen die persoonlijk met de leiders van de LRA heb- ben onderhandeld. Ze heeft de rol van advocaat voor de vrede en adviseur van de strijdende groeperingen op zich genomen en heeft de bevolking van Noord-Uganda een stem gege ven in de internationale ge meenschap in een conflict dat al meer dan twintig'jaar duurt. Als gevolg van dit conflict heb ben duizenden mensen de dood gevonden, zijn meer dan 80.000 kinderen ontvoerd en tot kindsoldaat gemaakt en zijn meer dan 1,7 miljoen mensen op de vlucht geslagen. De Geuzenpenning wordt toe- .gekend als eerbetoon aan men sen en organisaties die zich in zetten voor de mensenrechten en die zich verzetten tegen dic tatuur, discriminatie en racis me. De uitreikingceremonie is op 13 maart 2010 in de Grote Kerk op de Markt. Meer info over de geuzenpen ning en Betty Bigombe via www.geuzenverzet.nl Twaalfhonderd euro boete voor kwekerij SCHIEDAM - Naar aanlei ding van een melding bij Meld Misdaad Anoniem troffen agenten in een wo ning aan de Fabriplein een hennepkwekerij aan. Op de zolderkamer van de 60-jarige bewoonster werd een hennepkwekerij, be staande uit honderd planten aangetroffen. De kwekerij is ontmanteld en de planten zijn vernietigd. Na overleg met het OM kreeg de vrouw een schikking van €1200, die zij direct voldeed. 23 Flesjes methadon SCHIEDAM - Twee Franso zen van 26 en 35 jaar oud zijn aangehouden op de 's-Gra- velandseweg. In hun auto zijn 23 flesjes Methadon aangetroffen. Nadat de Renault op de 's- Gravenlandseweg staande werd gehouden en door zocht, vonden agenten in de deur 3 basepijpjes en verdo vende middelen. In de auto werd verder nog 23 flesjes Methadon, 7 mobiele tele foons, 2 simkaarten en bijna €400 cash aan. De beide ver dachten zijn ingesloten voor nader verhoor. Babbeltruc SCHIEDAM - Het politie korps heeft meldingen uit Schiedam gekregen over een babbeltruc. Het gaat om twee goedverzorgde man nen van 30 jaar. Zij geven zich uit voor gemeente amb tenaren en vragen of zij bin nen mogen komen om vra gen te stellen. SCHIEDAM - In deze' ru briek laat een maatschap pelijk werker van Maat schappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg u meekijken in zijn spreekka mer. Hoewel de namen en omstandigheden onher kenbaar zijn gemaakt, krijgt u een beeld van de da gelijkse praktijk. De 21-jarige Salina is door haar huisarts naar mij verwezen. Tij dens het intake gesprek vertelt ze dat ze veel last heeft van span ningshoofdpijn. Ze weet zelf niet hoe dat komt en uit medisch on derzoek is niets bijzonders naar voren gekomen. Salina is de oudste van vier kinderen en van Marokkaanse afkomst. Ze is in Nederland opgegroeid. Haar ouders spreken onze taal slecht, maar nemen hun dochter 'ge woon' mee als tolk. Sinds twee jaar heeft Salina ook de verant woordelijkheid voor de admini stratie in huis. Tijdens de vervolggesprekken bleek dat Salina zich op haar werk - ze is teamleider adminis tratieve zaken - overdreven ver antwoordelijk voelt. Zij pro beerde altijd alle problemen op te lossen, ook die van haar colle ga's. Ze had moeite met het aangeven van haar grenzen, waardoor zij overbelast raakte. We hebben uitgebreid gespro ken over haar rol van 'pro bleemoplosser' en vervolgens bekeken of zij deze rol nog wilde vervullen. Ze zei: "Ik moet ook goed voor mezelf zorgen." Maar gezien haar culturele achter grond, waarin collectieve en ge- zinsbelangen belangrijker zijn dan individuele belangen, zal dit moeilijk uitvoerbaar zijn. Ze is begonnen met het aanpak ken van situaties op haar werk. Daardoor zegt ze nu vaker nee als collega's haar dingen vragen die niet bij haar takenpakket horen. Daardoor nam de werk druk al wat af. Salina voelde zich trots omdat er din- gen veranderden /'-> doordat zijzelf ver- Ty T anderde. De ver- andering in de Jl l L thuissituatie was m onze volgende stap. Eerst hebben we geïnventari seerd waar verbe teringen mogelijk waren. Zo konden de zorgtaken eerlijker worden verdeeld tussen de an dere gezinsleden. Ook ging Sali na in gesprek met haar ouders. Haar ouders waren verbaasd; ze hadden niet in de gaten dat Sa lina het zo moeilijk had met haar taak binnen het gezin. Doordat ze langzaam maar ze ker meer van zichzelf liet zien en het tijdig aangaf als het haar teveel werd, kregen de anderen de kans om rekening met haar te houden en taken over te ne men. Toen ik Salina onlangs sprak, bleek ze veel minder hoofdpijn te hebben. Algemeen Maatschappelijk Werk is gratis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer info op www.mdnw.nl of 473 10 33 (Schiedam). Dit jaar wordt de aanslag voor waterschapsbelasting verstuurd door de Regionale Belasting Groep en niet, zoals in voorgaande jaren, door het hoogheemraadschap van Delfland zelf. De hoogheemraadschappen van Delfland en van Schieland en de Krimpenerwaard hebben vanaf i januari 2010 het heffen en innen van de belastingen ondergebracht in één, nieuwe organisatie: de Regionale Belasting Groep. Daarmee besparen zij kosten en verbeteren zij de dienstverlening. Heeft u vragen over uw aanslag, of wilt u meer weten over de waterschapbelastingen, dan kunt u terecht bij de Regionale Belasting Groep, locatie Delft, (015) 21 92121. Meer informatie over de belastingaanslag: www.derbg.nl. Voor informatie over de besteding van uw belastinggeld: www.hhdelfland.nl. Bekendmakingen Vergadering algemeen bestuur Regionale Belasting Groep Donderdag 21 januari 2010 komt het algemeen bestuur van de Regionale Belasting Groep (RBG) voor de eerste keer in vergadering bijeen. U bent van harte uitgenodigd de vergade ring bij te wonen. Deze vindt plaats vanaf 10.00 uur, in het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam (Odulphus- zaal). U kunt zich melden bij de receptie. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: vaststellen Delegatiebesluit RBG accountantscontrole jaarrekening 2010 Besluiten ter inzage Het dagelijks bestuur van de RBG heeft in zijn vergadering van 7 januari 2010 de volgende besluiten genomen. Alle besluiten treden per 1 januari 2010 in werking. De volgende mandaat- en aanwijzingsbesluiten inzake het heffen en innen van de waterschapsbelastingen zijn vastgesteld: besluit om enkele bevoegdheden te mandateren aan de directeur van de RBG besluit om de directeur te machtigen voor beroep in cassatie aanwijzingsbesluit van de ambtena ren aanwijzingsbesluit van de ambtenaar belast met de heffing aanwijzingsbesluit van de ambtenaar belast met de invordering aanwijzingsbesluit deurwaarders. Tevens is het Mandaatbesluit RBG vastgesteld. Hierin is gere geld welke bevoegdheden en aan wie deze gemandateerd kunnen worden. Ook zijn daarin de regels en voorwaarden voor de mandatering vermeld. De uitvoeringsregels die voor het heffen en innen Van de waterschapsbelastingen zijn vastgesteld betreffen: de Leidraad Invordering 2010 het aanwijzen van belasting plichtigen het toepassen van ambtshalve vermindering van belastingen het toepassen van wegingsfactoren in fiscale procedures het opleggen van fiscale bestuurlijke boeten. De teksten van de besluiten zijn te vinden op de website www.derbg.nl. De stukken liggen vanaf heden gedurende 12 weken ter inzage bij de recepties van de Regionale Belasting Groep in Delft, Phoenixstraat 32 (bezoekadres, in het kantoor van het Hoogheemraadschap van Delfland) en het bezoek adres locatie Rotterdam, Maasboulevard 123, Rotterdam (in het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10