Opruiming LinkerLisse Kom naar onze winkels voor nog véél meer aanbiedingen 'Behalve materiële is er ook emotioneel schade' Maatregelen? Jammer korting!' www.linkerlisse.nl LinkerLisse qr dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 13 januari 2010 - Pagina 23 Hele klas beroofd DOOR WILLIAM VAN HOUTE SCHIEDAM - Het is oppas sen geblazen voor sporten de leerlingen in de Groe- noordhal. Klas 2 van het Stedelijk Gymnasium Schiedam is aan het gym men als ongewenste bezoe kers de sporthal binnen sluipen. Binnen enkele mi nuten weten dieven de hele kleedkamer leeg te roven. De buit: spullen ter waarde van 6000 euro. De Groenoordhal in Schiedam is voor vele Schiedammers be kend terrein wat betreft ont spanning en sportactiviteiten. Een vreedzame locatie zou je dus denken. Maar toen leerlin gen na hun gymles vorige week maandagmiddag terugkeerden naar de kleedkamers deden ze een schokkende ontdekking. Open deur Alles was weg! "iPhones, mp3 spelers, telefoons, iPods en por temonnees, ze hebben niks waardevols achtergelaten" ver telt een slachtoffer. "Een meisje dat halverwege de gymles te rugkwam van de tandarts heeft niets gezien, behalve dat de deuren helemaal open stonden. Die hadden wij dicht gedaan". Dit verklaart dat er in slechts 20 minuten twee kleedkamers to taal zijn leeggeroofd. "Er is voor ruim 6000 euro gestolen", ver- Gaat de school maatregelen nemen vroeg het Nieuwe Stadsblad aan de directrice van het Stedelijk Gymnasi um Schiedam? "Ik betreur het gebeurde zeer. Ik zal nogmaals duide lijke afspraken met de leer lingen maken. Ik ga niet spe ciaal de ouders informeren dat de deur tijdens het gym men openblijft, dit is van zelfsprekend aangezien de leerlingen op verschillende tijdstippen binnenkomen", aldus de directrice van het Stedelijk Gymnasium Schie dam. volgt de leerling. Dat de schrik er goed inzit bij heel de klas, blijkt wel uit één van de geschokte reacties. "Tot dat de beveiliging is verbeterd durf ik er niet meer te gym men", vertelt een 14 jarige leer linge. "De beveiliging van de sporthal is beneden alle peil, het gebouw is voor iedereen toe gankelijk want dan kan de be heerder in en uit lopen, terwijl hij ook gewoon de sleutel- heeft." Emotionele schade Ook de ouders zijn erg ge schrokken. "Bij de ouders is het niet eens bekend dat de eigen dommen van hun kinderen zo slordig voor het grijpen liggen. De school heeft het alleen over materiële schade niet over de emotionele. Herinnert u zich de moord op Jesse Dingemans nog? Die kwam op zijn school ook per ongeluk een indringer tegen." De gemeente Schiedam vindt het erg jammer wat er gebeurd maar wilt vooralsnog weinig zeggen. "Het ligt op dit moment bij de afdelingen sport en recreatie en veiligheid", zo laat een woordvoerder weten. 'Respect voor SC Spaland' DOORLEER ROB POST Spaland vrijwilliger Rob Post wil graag reageren op het stuk 'onzekere toekomst' met WK voorzitter Jacob Wiersma. "Wat zou het u sieren om met respect te praten over uw buren SC Spaland," in plaats van de ongefundeerde prietpraat, zoals ofllangs en diverse keren daarvoor het geval is geweest. Voor u meneer Wiersma, en u als le zer van deze krant, wil ik graag een aantal feiten op een rij zetten zodat u een be ter beeld krijgt over het wer kelijke reilen en zeilen op sportcomplex Kethel. Nage noeg alle taken aan de op stallen en het complex Sportpark Kethel wordt, alle jaren dat we gezamenlijk het complex delen, verzorgd door Spaland vrijwilligers. Hoewel Spaland in leden de helft kleiner is, worden alle financiële lasten wel 50/50 verdeeld. Gesprekken die Spaland al jaren met u voert om deze lasten eerlijk te ver delen hebben tot nu toe niets opgeleverd. Afspraken die hierover in het verleden gemaakt waren, zijn geba seerd op toenmalige leden aantallen. Ondanks gemaak te afspraken heeft u geen le denstop ingevoerd wat heeft geresulteerd in het huidige capaciteitsprobleem. Het zou mooi zijn als we geza menlijk blijven spelen op dit complex, maar om dat te be reiken is meer nodig dan het slachtoffer te spelen en de ander in een kwaad daglicht te zetten." De hele brief staat op www.scspaland.nl. *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Lisse Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, telefoon 0252 4145 41 Rotterdam Centrum Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 Rotterdam Woonmall Alexandrium III ie etage, Watermanweg 117B, telefoon 010 22014 44 vormgevers van slaapkwaliteit hülsta S3 bedding hous» svedex De indringer had goed beet tijdens de gymles. Hij of zij stal voor 6000 euro aan waardevolle spul len. FOTO: WHM/ IN SCÈNE GEZET

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 23