Seniorenwelzijn en Woonplus gaan weer 'Er op af' Nieuwbouw Havendijk Rijnstraat bijna klaar S januari 2010 Algemeen^ Bestrijding woonfraude: help ons! Voor de huurder Woonbond helpt bij energiebesparing In de wijken^ Vervolg succesvol project voor senioren Woonstad Woonplus Kort j£ -^77^ Dagelijks is Woonplus bezig met het bestrijden van woonfraude. Woonplus doet dat in samen werking met Gemeente Schiedam, de politie en andere partijen. Voorbeelden van woonfraude zijn 'onderhuur' (het doorverhuren van een woning aan iemand anders), 'over- bewoning' (meer bewoners dan waar de woning voor bedoeld is) en 'onrechtmatig gebruik' (waarbij een woning voor iets anders wordt gebruikt dan wonen). Woonfraude leidt tot financiële schade, overlast en een on eerlijke verdeling van woonruimte. Woonplus verzoekt u daarom om over last of signalen van illegale verhuur te melden. Dat kan bij uw complex- beheerder tijdens het spreekuut (zie onderaan deze pagina) of dbor een overlastformulier naar ons te zenden. Dit formulier vindt u op www.woonplus.nl in de rubriek ?ik ben een huurder' onder 'Leefbaarheidik wil overlast melden'. Website en telefoonlijn Als landelijke belangenvereniging van huur ders/houdt de Woonbond zich actief bezig met het onderwerp energiebesparing. Voor vragen daarover heeft de Woonbond nu een speciale website en telefoonlijn. Op www.bespaarenergiemetdewoonbond.nl staat allerlei informatie voor huurders die aan energiebesparing willen gaan doen. Daarnaast is de Woonbond gestart met de Energie(telefoon)lijn. Deze geeft bijvoor beeld antwoord op vragen over bet ener- gielabel, isolatie, het binnenmilieu en de verwarmingsinstallatie. Ook bewoners commissies en huurderorganisaties kunnen bij de Energielijn terecht. De Energielijn is van maan dag tot en met donderdag bereikbaar van 10.00 tot 13.00 uur. Telefoonnummer (020) 55 17 722. Net als in de afgelopen twee jaar, kunnen in 2010 veel senioren in Schiedam een bezoek verwachten van het 'Er-op-af-team'. 'Er op af' is een vervolg op de spreekuren die Woonplus en Seniorenwelzijn samen hielden. Het voordeel voor de ouderen in de buurt was dat zij voor veel vragen op één punt te recht konden. Het bleek echter dat het voor sommige senioren lastig was om het spreek uur te bereiken. Daarom besloten de beide organisaties om de ouderen in Schiedam zelf te gaan bezoeken. Hef project 'Er op af' was geboren en ging in 2008 van start in Schiedam West. Aanbellen Het project waarbij een ouderenadviseur van Seniorenwelzijn en een complexbeheerder van Woonplus samen bij senioren aanbelden sloeg aan. Veel ouderen hadden vragen en ook technische mankementen in huis konden direct worden verholpen. Daarom werd 'Er op af' in 2009 uitgebreid en werden senioren in Tuindorp, Schiedam Oost en Zuid bezocht. Dit jaar gaat het project door in deze wijken en Schiedam West. Het nieuwbouwproject Havendijk Rijnstraat in De Gorzen is bijna klaar. Naar verwachting worden de veertien eengezinswoningen en twaalf appartementen dit voorjaar aan de kopers opgeleverd. In mei vorig jaar, startte de bouw van het project, vlakbij de Maasboulevard. Bijzonder aan de nieuwbouw is dat de nieuwe woningen qua architectuur perfect passen in de karakteristieke omgeving. Vlak voor de feestdagen konden de kopers alvast een kijkje nemen in hun toekomstige woning en kennis maken met de nieuwe buren. Nog drie Inmiddels zijn alle appartementen verkocht en zijn er nog slechts drie eengezins woningen beschikbaar. De woningen hebben drie woonlagen, een tuin met berging en ze liggen aan een gezamenlijk binnenterrein met veel groen. Heëft u interesse? Neem dan contact op met Makelaardij Wassenaar via (010 473 79 33 voor een bezichtiging. Voor meer informatie kunt u terecht op www.havendijkrijnstraat.nl Inschrijven voor de Watertoren In de wijk Nieqwland ontwikkelt Woonplus nieuwbouwproject Over het Water. Binnenkort start'de verkoop van De Watertoren, een complex met 36 luxe appartementen. Het project is kleinschalig van opzet; de 12 woonlagen hebben slechts 3 com fortabele appartementen per verdieping. Er is keuze uit drie- en vier kamer appartementen. De woningen hebben bijzonder veel lichtinval en ruime balkons aan de zon- en waterzijde. Verkoopprij zen vanaf ca. 195.000,- vrij op naam. Meer informatie is te vinden op www.overhetwater.nl. Wanneer u zich op de website als belangstellende voor De Watertoren inschrijft, ontvangt u automatisch een uitnodiging voor de start verkoop. '"ft.—Élan lüALsir?»;4 Open Huis'Kadewoningen Zelf ervaren hoe prachtig de Kadewoningen in Nieuwland zijn gewordpn? Bezoek het Open Huis op zaterdag 6 februari (hoek Parkweg Burgemeester van Haarenlaan in Schiedam). De woning aan de Van Maanenstraat 27 is van 11.00 - 13.00 uur geopend. De makelaars zijn aanwezig om al uw vragen te beantwoorden. De Kadewoningen zijn riante waterviila's met drie of vier woonlagen. Verkoopprijzen vanaf 299.500,- vrij op naam. Aankoopgarantie huidige woning is mogelijk evenals een snelle oplevering. Voor meer informatie en woning- plattegronden: www.overhetwater.nl Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen?'Bezoek het spreekuur! Noord Van Beethovenpfein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord midden, Bachpfein en Strausspiein Wo. 14.00 tot 14.30 uur B. VerhallenDlein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermanspfein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Oude Maasstraat 14 Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troeistralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troeistralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 13