Wëek Teerstoof Krant Arbeiders met de billen bloot i Arthur Ebeling donderdag in de Vrije Academie Blues updai" iq. Mariniersmuseum Hoe gaat het in Uruzgan: WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Superster Mel Gibson keert terug op het witte doek in Edge of Darkness Mandela geëerd met musical en sieraad REGIO - Het is 11 februari 20 Compagnie Mouettes zet zondag De Teerstoof op z'n kop. jaar geleden dat Nelson Mande- la na 27 jaar gevangenschap werd vrijgelaten. Reden om de week van 8 tot en met zondag 14 februari uit te roepen tot Man dela Week in Rotterdam. On derdeel is de musical 'Amandla! Mandela' in het nieuwe Luxor Theater, die het leven van de markante Zuid-Afrikaan be licht. Verder worden er inleidin gen gegeven door de regisseur- en scriptschrijver van de musi cal, Koen van Dijk. De dag waar het allemaal om gaat, 11 februari 2010, staat bol van festiviteiten. Zo presenteert kunstenares Ans Markus een door haar ontworpen sieraad; handgemaakt door HIV be smette vrouwen in Zuid-Afrika. Het sieraad is geïnspireerd op de halsketting die door Nelson Mandela tijdens zijn veroorde ling werd gedragen. Kijk voor meer informatie over de musical 'Amandla! Mandela' op wvvw.luxortheater.nl. Door te Twitteren en te fotograferen houden de mariniers ons op de hoogte van de situatie in Uruzgan. foto:PR ROTTERDAM - In de tentoonstelling 'Hoe gaat het in Uruzgan' volgt het Mariniersmuseum in Rotterdam de belevenissen van een groep mariniers. Door te Twitteren en dagelijkse gebeurte nissen vast te leggen met een camera, houden zij het museum op de hoogte. Vanaf februari zijn er daarom weer nieuwe beel den te zien in de tentoonstelling, die loopt tot en met mei 2010. Op 10 december 2010 viert het Korps Mariniers haar 345e ver jaardag. Daarom presenteert het Mariniersmuseum per 1 janu ari elke dag een nieuw portret, totdat het magische getal van 345 stuks is bereikt op de Korpsverjaardag. In de hal van het muse um staat elke dag een ander voorwerp in de schijnwerpers. Voor de bezoeker is er dus elke dag een nieuw verhaal om te ontdek ken. Het Mariniersmuseum is te vinden aan de Wijnhaven 7-13. Kijk op www.mariniersmuseum.nl voor meer informatie. SCHIEDAM - Compagnie Mouettes Jeugdtheater zet zondag 31 januari De Teer stoof op stelten met de eer ste voorstelling in het nieu we jaar: Bonje! Is het niet veel leuker een hoge blokken toren om te gooien, dan hem keurig op te stapelen? Paulettes buurjongen is erg on handig. Alles waar hij maar bij in de buurt komt gaat kapot.... Hij is verliefd als hij is op de mooie Paulette, droomt de buurjongen ervan zijn gevoe lens te openbaren. Maar zijn verlegenheid maakt hem nog gevaarlijker. Het drama vangt aan als de buurjongen stiekem Paulettes huis binnenkomt. In deze voorstelling zijn de situ aties geïnspireerd op slapsticks als van Charlie Chaplin en Bugs Bunny, in een opeenstapeling van onhandigheden die fataal blijken voor het gehele decor! Mouettes probeert in de ver beeldingswereld van kinderen rond te dolen... Compagnie Mouettes is in 2006 opgericht door theatermaker en tekstschrijver Angel Liegent en choreograaf/ performer Bas Dorlandt. Het gezelschap vindt het van belang de grenzen tus sen verschillende theaterdisci plines te doorbreken. Met een mix van toneel, dans, mime en meer wil Mouettes haar publiek boeien, verrassen, vermaken en ontroeren. Bonje is te zien op 31 januari om 14.30 uur. Workshop: dans slapstick; 13:30 tot 14:15, kosten €2,- reserveren bij WV. Kaarten voor kinderen €4,50 voor vol wassenen €5,50. Bij reserverin gen via de WV wordt €0,50 re- serveringskosten per kaart in re kening gebracht. Gereserveerde kaarten moeten voor 14.15 uur zijn afgehaald. Reserveren kan via VW:010 473 30 00/teer- stoof@vwschiedam.nl tot en met de zaterdag vóór de voor stelling. Vanaf een uur vóór de voorstelling: kassa Jeugdtheater De Teerstoof: 010 449 03 44. ROTTERDAM - Bekroond met een Oscar en nog 26 andere prijzen werd de film 'The Full Monty' razendsnel een wereld wijde klassieker. Een musi calversie kon dan ook niet uitblijven. Charly Luske, Ro gier Komproe, Zjon Smaal, Vincent de Lusenet, Richard Spijkers en Stan Limburg gaan 'all the way1 in de mu sical The Full Monty. Van woensdag 17 tot en met zater dag 20 februari gaan de heren met de billen bloot in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Door de economische crisis raakt een groep arbeiders hun baan kwijt. Na het zien van een Chippendales-achtigé voorstel ling, bedenken ze een stripact. Eén klein probleem, de man nen zijn niet bepaald sexy.foto: roy beusker

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 35