Gemeenteberi i Feestelijke taaibazaar op de Nolenslaan gemeente Schiedam Afgelopen zaterdag 30 januari werd op de Nolenslaan in Schie dam de Taaibazaar gehouden. Op de Taaibazaar werden alle moge lijkheden die er in Schiedam zijn om de Nederlandse taal te leren gepresenteerd. De Taaibazaar werd om 13.00 uur geopend door wethouder Daska- lakis. Het mooie weer, de Nieuw- landse Antilliaanse Brassband, dans, muziek en straattheater maakte er een vrolijke boel van. Ook was er volop belangstelling van het win kelend publiek voor de stands waar de verschillende cursussen werden gepresenteerd en hebben verschil- Kapvergunningen lende mensen zich aangemeld voor een taalcursus. Op de Taaibazaar werd ook het Taal+ logo gepresenteerd. Onder dit logo wordt voortaan gecommu niceerd als hef gaat om het leren van de-taal in Schiedam. Taal+ laat zien dat het leren van de taal -iets Foto's: Bart Bos positiefs is en dat het mensen meer mogelijkheden biedt. De Taaibazaar werd georganiseerd door de gemeen te in samenwerking met Woonplus, SWS Welzijn en alle Schiedamse taalinitiatieven. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 25 januari 2010, op basis van ar tikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats vóór een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Tuinlaan, voor pand nr. 50,3111 AW Schiedam Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij F.M. Ruiter, telefoonnummer 010- 2191880. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 28 januari 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 26,27, 28 en 29 januari 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van: - Eén Sequoia, de boom heeft een te grote omvang en helt over naar de kant van de woning. De boom staat in de voortuin van het perceel Vlaardingseweg 12 te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q, nummer 2519 - Eén Berk, de boom staat te dicht bij de schuren die hierdoor schade oplopen. De boom staat op het perceel Lekstraat 91 te Schiedam. Kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M, nummer 6124. -. Eén Wilg in verband met ophogingswerkzaamheden van de straat. De boom staat in de voortuin van het perceel De Vlin derhoven 33 aan de straatzijde. Kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q nummer 5044. Door het ophogen van de straat heeft de Wilg geen kans op overleven. - Eén Conifeer met een stamdiameter van 20 centimeter. De boom veroorzaakt overlast door vogels, naalden en schaduw. De boom staat in de achtertuin van het perceel Wattstraat 20 A. Kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie I, nummer 2521. - Twee Esdoorns met een stamdiameter van 20 centimeter en één Berk met een stamdiameter van 25 centimeter. De bomen veroorzaken overlast door beperking van zonlicht, vallend gebladerte en situering te dicht bij de erfgrens. De bomen staan in de achtertuin van het perceel Burgemeester Knappertlaan 221 A, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M, nummer 5218 - Eén Esdoorn met een stamdiameter van 40 cm, aangezien de standplaats te dicht bij de erfgrens ligt en de boom schade aan de dakgoot veroorzaakt. De boom staat op het perceel Lange Nieuwstraat 69, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sec tie L, nummer 1600. - Eén Pinus in uw achtertuin wegens overlast. De boom is te Aanwijzing GPP groot voor de tuin en kan schade veroorzaken aan de gevel van de achterburen. De boom staat op het perceel Louise de Colignystraat 3 te Schiedam. Kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M nummer 3263. Twee Elzen staande aan de Boerhaavelaan 1-3 te Schiedam. De bomen veroorzaken overlast bij de buren Twee Coniferen in uw achtertuin in verband met het ver oorzaken van overlast. De overlast bestaat uit het feit dat de Coniferen het zonlicht beperken in de achtertuin. De bomen staan op het perceel Voorberghlaan 21 te Schiedam. Kadas traal bekend gemeente Schiedam, sectie Q nummer 6507. Eén Es met een stamdiameter van 35 centimeter, aangezien de boom te dicht op de erfgrens staat. De boom staat in de achtertuin van het perceel Stadhouderslaan 76, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M, nummer 4245. Zeventien bomen*, te weten: Tien Essen met een stamdiameter van 10 centimeter; Drie Essen met een stamdiameter van 15 centimeter; Twee Sierkersen met een stamdiameter van 15 en 35 centime ter; Twee Sierkersen met een stamdiameter van 15 centimeter. Bovengenoemde bomen worden gekapt in verband met de herinrichting van het Dwarsplein te Schiedam. Kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L, nummer 3580 - Eén Blauwspar met een stamdiameter van 45 centimeter, in verband met beperking van lichtinval, wortelopdruk en de grootte van de boom in verhouding tot de grootte van de tuin. De boom staat op het perceel Helsingborg 11, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q, nummer 7875. - Eén Populier**. De boom wordt gekapt in verband met over last. De boom geeft ernstige worteklruk waardoor het trottoir is beschadigd. De boom staat op het trottoir van de kruising 's-Gravenlandseweg en de Brauweg te Schiedam. Voor deze bomen geldt een herplantplicht van tenminste 20 bomen op de kaplocatie te weten: Carpinus betulus 'Fastigi- ata'(12 stuks), Acer plat 'Crimson King' (2 stuks), Tilia cordata 'Bohlje' (2 stuks) en Gleditsia triacanthos (4 stuks); Voor deze boom geldt een herplantplicht van tenminste één Plataan op of in de nabijheid van de kaplocatie. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen zes we ken na bekendmaking daarvan een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende b. de dagtekening c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht d.de gronden van het bezwaar e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voor ziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren contact op nemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente Schiedam. Mevrouw S.K. de Held, tel: 010 2191727 of mevrouw M. Schut, tel.: 010 2191894 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 21 januari 2010: Boerhaaveplein, voor pand nr. 1,3112 LN Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L.v.Vught, tel.nr. 2191864. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 3 februari 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert Aanlegzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken na dere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen aanlegaanvraag van 14 januari 2010 Natuurgebied Abtswoude Het uitvoeren van werkzaamheden ter realisatie van Natuurreservaat N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzend- datum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wérking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector .Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10