Even voorstellen: WD Tiuinsz lr 2<§10 awiMerlaan oPEnincsflfinBicDiflG Appel taartje Kersen- flap ii bakker® Punt broodjes II II s II Graag lol dan! Kornknispers li li (alleen vrijdag en zaterdag11 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 februari 2010 - Pagina 14 Politiek Elf partijen dingen naar hand kiezers SCHIEDAM - Bij de gemeente raadsverkiezingen van woens dag 3 maart strijden elf partijen om de gunst van de Schiedamse kiezer. Nu de verkiezingsdag nog slechts iets meer dan een maand verwijderd is, worden door verschillende organisaties in de stad activiteiten onderno men, zoals verkiezingsdebatten voor verschillende doelgroe pen. Alle partijen hebben inmiddels hun kandidatenlijsten bekend gemaakt. In Schiedam doen 11 partijen mee aan de verkiezin gen. Het centraal stembureau heeft de partijen als volgt ge nummerd: 1.Partij van de Arbeid (P.v.dA), 2.SP (Socialistische Partij), 3.Christen Democratisch Appèl (CDA), 4.WD, 5.Leefbaar Schie dam/Schiedam Actief, 6.Groen- links, 7 Algemeen Ouderen Ver bond, 8.Gemeente Belangen Schiedam, 9 Democraten 66 (D66). lÖ.Trots Op Nederland Lijst Rita Verdonk, ll.PS (progressief Schiedam) D66 bezoekt Zuid SCHIEDAM - D66-kandidaten hebben zaterdag 30 januari een bezoek gebracht aan de Bewo ners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) en de Groenelaan. Doel van het bezoek was actu ele kwesties in de wijk te be spreken en hoe het wijkoverleg kan worden versterkt. Gespro ken is over het D66-voorstel om de vouchesbudgetten over te heveleff naar de wijkbudgetten en de bezwaren van de bewo nersvereniging tegen de plan nen voor een zuidelijke ontslui tingsroute voor vrachtverkeer over de Havendijk. Ook zijn de parkeerproblematiek, de ver plaatsing van het trapveldje naar de Maasboulevard, de plannen voor de Houthaven en de situatie op de Willems- en Westerkade doorgenomen. Na afloop van dit bezoek gingen de D66-ers met de nieuwe D66- bakfiets naar de Groenelaan om te folderen. De reacties waren zeer wisselend. De algemene in druk was dat nog lang niet ie dereen op de hoogte is van de naderende gemeenteraadsver kiezingen. Op 6 februari gaat het D66- team naar Schiedam-Noord waar het tussen 10.30-15.00 uur bezoeken brengt aan het Geu- zenplein, het Hof van Spaland en het winkelcentrum aan de Laan van Bol'es. PvdA kandidaten bezoeken sportparken SCHIEDAM - PvdA kandidaten voor de nieuwe gemeenteraad bezoeken op 6 februari de sportparken. Eerst gaan ze om 10 uur op de koffie bij HBSS waar voorzitter Jos Goedhart een toelichting geeft op het belang van de sport en de toekomst van Harga. En op welke wijze HBSS een maat schappelijke bijdrage levert en deelneemt aan het KNVB Pro ject Tijd voor Sport. Daarna gaat het PVDA gezel schap het Hargasportpark door. Vervolgens nemen ze een kijkje bij sportpark Kethel, waar WK en sc Spaland voetballen. En sportpark Thurlede, waar DWS, ODI, Excelsior'20, Asvion, PPSC en DRGS hun sportterreinen hebben. Rond 12.15 uur is de groep in het Pannenkoekhuis in het Beatrixpark Daar zal de kersverse eigenaar van Parck- hoeve Perry van de Ree zijn toe komstplannen toelichten. Cricketvoorzitter Koos Gouka van Excelsior'20 met in zijn kiel zog Wim Schewe geven een toe lichting op de plannen die deze vereniging heeft om de cricket- sport verder op de kaiart te zet ten en hoe zij met andere ver enigingen willen samenwerken om impulsen te geven aan Schiedam als Sportstad. Met een kijkje bij de velden wordt het bezoek aan de sportparken afgesloten. Teeven in Schiedam SCHIEDAM - Tweede Kamerlid Fred Teeven (WD) bezoekt op 15 februari Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis. Van 14:45 uur tot 15:45 uur wandelt Teeven samen met Ad Mostert en Pau line Roelfzema door de wijk Oost. Centraal thema is de over- bewoning in Oost door MOE- landers. Het bezoek wordt afge sloten met een openbaar debat in de Koningshof in Maassluis, waaraan ook lijsttrekker Ad Mostert aan deelneemt. BVSO enthousiast SCHIEDAM - De Wet voor keursrecht gemeenten mag worden ingezet in de Dalton straat, zo is in de commissie voor Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer besloten. Door deze wet kan de gemeente de aangewezen panden in de Daltonstraat verwerven en daarmee een start maken met de vernieuwing van het gebied Buurt 15. De Bewonersvereni ging Schiedam-Oost is heel te vreden met het besluit. SCHIEDAM - Op weg naar de gemeenteraadsverkie zingen stellen de partijen zich aan de lezer voor. Deze week spreekt Ad Mostert van de WD. Stel uzelf even voor Mijn naam is Ad Mostert en ik ben sinds 2004 fractie-voorzit ter van de WD in Schiedam. Ik ben 52 jaar oud, niet getrouwd, heb geen kinderen en woon in Nieuwland. Na jarenlang lid te zijn geweest, ben ik in 2002 ge vraagd of ik me in wilde zetten voor de Schiedamse WD. Dit sprak mij erg aan en daarom zit ik sinds 2002 in de gemeente raad. Ik ben conrector op het Emmaus College, een middel bare school in Rotterdam. Naast werk en politieke activi teiten besteed ik mijn tijd graag aan lezen, reizen en sporten. Ik reis graag, omdat het buiten land zoveel te bieden heeft. Ik vind de lokale politiek interes sant, omdat de besluitvorming vrij direct is. Mensen spreken me aan op straat en ik kan het op korte termijn ter sprake brengen in de gemeenteraad. Het persoonlijke spreekt mij daarin erg aan. Hoe ziet Schiedam er in 2014 uit? In 2014 heeft Schiedam twee goed functionerende sportpar ken, Thurlede en Harga, waar de faciliteiten uitstekend zijn. De WD vindt het erg belangrijk dat de omgeving van een sport park veilig is. Gebruikers moe ten met een veilig gevoel het sportpark bereiken en verlaten. In 2014 zijn bedrijventerreinen Lijsttrekker Ad Mostert foto: pr uitstekend bereikbaar en is het openbaar vervoer tussen de wij ken weer optimaal. De interne bereikbaarheid wordt nog wel eens vergeten. Over vier jaar is het veilig op straat. De Licht blauwe Brigade is dan ook na 22:00 uur en in de weekenden op straat te vinden. Als laatste hopen wij dat de Hoogstraat is opgebloeid en dan het liefste met behulp van de kracht van de havens. Door bezoekers naar evenementen rondom de ha ven te trekken, zal de Hoog straat vanzelf vaker bezocht worden. Waarom moeten mensen op uw partij stemmen? De WD in Schiedam gaat voor veiligheid, goed onderhouden parken, financiële zekerheid, bereikbaarheid en werkgele genheid. Deze belangrijke the ma's spelen voor inwoners een belangrijke rol. Veiligheid spreekt voor zich, Schiedam moet een veilige stad zijn voor iedereen. Wanneer men de fout in gaat, moet ook helder en dui delijk worden opgetreden. Fi nanciële onafhankelijkheid speelt voor ons ook een belang rijke rol. Het gemeenschapsgeld moet op een juiste manier wor den besteed en een euro moet eerst verdiend worden voordat we er één uitgeven. Het liefst vragen we zo min mogelijk be lastinggeld aan inwoners. De Schiedamse economie moet weer gaan bloeien en dat kan door iedereen die kan werken, ook te laten werken. Werken is de beste manier om uit het slop te komen. Wij zien de sociale zekerheid niet als vangnet, maar als trampoline. Een tijde lijke financiële hulp om mensen weer aan de slag te krijgen. Zod ra bedrijventerreinen goed be reikbaar zijn, zullen bedrijven en klanten deze locaties ook be ter weten te vinden. Dit komt de economie ten goede. Wat is uw ideale coalitie? Een ideale coalitie valt niet op één manier aan te wijzen, om dat elke coalitie waarin de be langen van de WD worden be hartigd een potentiële coalitie is. De WD sluit geen enkele partij- uit. In de gemeentepoli tiek gaat het voor mij ook erg om persoonlijkheid. Het is zaak dat we in de komende raadspe riode volwassen onderhande len en naar elkaar luisteren. 3 Maart weten we meer! GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Opent in het Hof van Spaland 49 haar deuren op zaterdag 13 februari 2010 Kom kijken naar onze uitgebreide kinderkleding- en schoenencollectie van 0 t/m 12 jaar. Wij verkopen o.a de volgende merken: Vingino, MC Gregor, Retour, Kiezeltje, Gymp, Noppies, Hip, Clic, Vingino schoenen, Isla Ibiza, Shoes me, Quick, Guess,Jopper.& Ralph Lauren. Op zaterdag 13 februari krijgt u 20% korting op de gehele voorjaarscollectie! Tevens maakt u kans op een Wii spelcomputer bij besteding vanaf 75 euro. Voor de kids word er gratis verse popcorn of suikerspin gemaakt! VROLIJK JIJ STRAKS MIJN VAKANTIE OP? 4 stuks m VRIJWILLIGERS VERPLEEGKUNDIGEN GEZOCHT! Stichting Wielewaal organiseert groepsvakanties en kinder- themaweken voor kinderen en jongeren met een beperking. De begeleiding is in handen van jonge, enthousiaste vrijwilligers. Wielewaal zoekt vrijwilligers voor verschillende functies. V^or de functie verpleegkundige vragen wij een medische achtergrond en BIG-registratie, voor andere functies is geen speciale opleiding nodig. Iets voor jou? Lees verder op: www.wielewaal.nl Aanbiedingen gelden van donderdag 4 februari t/m woensdag 10 februari 2010 Hof van Spaland 23 - Schiedam - 471 69 69 www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14