HBSS op srKema Opening batsman Ed Cowan Excelsior'20 Ventura-dames laten zich aftroeven door slim Roac Eerland schrijft historie 'We slagen er niet in kansen af te ronden' djg_Ql(^)Cik]LpJLcuClJT^^ InJijejeiJZjLULcLJ4ja££nj\c dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 februari 2010 - Pagina 16 SCHIEDAM - Australiër Ed Co- wan wordt bij Excelsior'20 de opvolger van landgenoot Mark Cleary die na vier Hollandse zo mers wel weer eens op het zui delijk halfrond wil overwinte ren. De nieuwe speler/coach werd getraceerd dankzij het netwerk dat de landskampioen via zijn voormalige coaches 'down under' heeft opge bouwd. 'Het voordeel is dat die knapen hier gespeeld hebben', vertelt voorzitter Koos Gouka, 'en een mogelijke kandidaat een beeld kunnen schetsen van hoe het er hier aan toe gaat, ver tellen waar de club voor staat, wat de faciliteiten zijn en wat ze kunnen verwachten. Zo krijgen ze wat mee over de kracht van de Nederlandse competitie.' Edward James McKenzie Co- wan, zoals zijn volledige naam luidt, wordt in juni 28 jaar, is in zijn thuisland international bij Tasmania en opening batsman. Hij weet wat scoren is en ging in de voorbije maanden tweemaal ruim de 100 voorbij: in novem ber leverde hij 204 runs (een 'double century' met 29 vieren en 1 zes) af tegen South Austra lia en in december werd hij pas na 152 runs door West Australia afgeremd. 'Fantastische resul taten', looft Koos Gouka, die Cowans ticket voor de vlucht naar Amsterdam al gereser veerd heeft. In april komt hij naar Nederland. Een paar we ken later start de competitie. SCHIEDAM - Ondanks de wetenschap dat tegenstan der ROAC over sterke op- bouwsters beschikte, ver zuimden verdedigers van Ventura zich te wapenen en keken snel tegen een 34) achterstand aan. Dat gat hebben de handbaldames niet meer kunnen dichten. Na de rust ontstonden kan sen, maar ontbrak het aan scorend vermogen. De uitbra ken van Roac waren wel doeltreffend en leverde winst (15-18) op. Cees Verbree (rechts) en Barry Kouer verlengden hun verblijf bij HBSS. FOTO: FRANNY GUZE. SCHIEDAM - Door overwin ningen op onder meer haar teamgenoot Jeroen Bastiaansen en eredivisiespeler Rene Water reus werd Britt Eerland club kampioen van Scyedam. Daar mee schreef ze geschiedenis, want ze is niet alleen de eerste kampioen van de fusieclub, maar ook de eerste vrouw in de Schiedamse tafeltennisgeschie- denis (van Brandersstad en NO- AD), die de titel voor zich opeis te. Kevin Ouwens won in cate gorie B, Paulo Bos in C en Dick Vos in D. DOOR GERARD S, VERVER SCHIEDAM - Cees Verbree en Barry Kouer blijven, zo meldde vierdeklasser HBSS, in decem ber nog een seizoen in Harga. Het wordt hun derde termijn na een debuut met gefronste wenkbrauwen en een vervolg, waarin de resultaten evenmin om over naar huis te. schrijven zijn. Toch houdt het trainers duo er de moed in, omdat, po neert Verbree, 'we ervan over tuigd zijn, dat van HBSS een volwaardige vierdeklasser te maken is.' Het heeft alles te ma ken met het traject, dat de trai ners en de groep de afgelopen anderhalf jaar gevolgd hebben. Een leerproces, dat nog lang niet afgesloten is. Centraal daar in staat voor de spelers dat ze doorkrijgen waar het bij het spelletje om draait. 'Dat ze van achteruit op te bouwen en in zien dat er ook zoiets is als mid denveldspel.' Daarnaast hamert hij op het herstellen van de dis cipline. 'De jongens zijn het daarmee eens. In de praktijk blijkt soms echter dat er een verschil is tussen praten en doen, Dan kan eentje zich toch even niet beheersen en kost het toch de nodige tact om dat recht te breien. Maar we liggen met alle doelstellingen op sche- ma en daar is iedereen binnen de club goed over te spreken.' In de competitie gaat het HBSS nog niet echt voor de wind. Het team heeft zich voorlopig ge parkeerd op plaats 11. 'Te laag', vindt Verbree. 'Gewoon omdat we onszelf tien punten tekort hebben gedaan. We zijn anders gaan spelen en zijn kansen gaan creeren, maar slagen er niet in die af te ronden. Dat is zuur.' Selaar, Van Bunge en Statham op reis SCHIEDAM - Pieter Selaar (Hermes DVS) en Daan van Bunge (Excelsior'20) zijn za terdag niet het Nederlands cricketteam vertrokken naar India. Daar bereidt het elftal zich voor op het ICC Twen- ty20 kwalificatietoernooi, dat op 9 februari in de Uni ted Arab Emerates begint. Daarna reist het team door naar Kenia voor een vier daagse Intercontinental Cup wedstrijd en twee (DDI's. Van Bunge haakt daar af en Nick Staham (Hermes DVS) neemt zijn plaats in. Juliet Post geselecteerd SCHIEDAM - Juliet Post is door de cricketbond geselec teerd voor het Nederlands elftal U13. De Excelsior'20- cricketster is uit een groep van 30 meisjes met zeven anderen gekozen voor een indoortoernooi op zondag 14 februari. Ook gaat zij in de komende maanden centraal trainen met de meisjesselec tie en is de KNCB bezig met de organisatie van een kamp in juli en een wedstrijd tegen een Engelse tegenstander. Verlies bij koploper DKC SCHIEDAM - In de strijd te gen degradatie is het Harga in Delft niet gelukt om van koploper DKC te winnen. Nadat met 805 gerust was vochten de bezoekers zich terug naar 11-11 leken ze op weg naar een verrassing, maar in de slotminuten pak te de thuisploeg toch de winst: 13-12. De OV-chipkaart is het nieuwe vervoerbewjjs voor het openbaar vervoer. Vanaf nu kunt u de OV-chipkaart gebruiken in alle trams, bussen en metro's in heel Zuid-Holland. Ook in de rest van Nederland en b(j NS kunt u op veel plaatsen met de OV-chipkaart terecht. Kies uw OV-chipkaart Er zijn twee soorten OV-chipkaarten: Persoonlijke OV-chipkaart - Automatisch op te laden zodat u altijd voldoende saldo heeft. - Oplaadbaar met saldo of persoonsgebonden abonnement. - Geschikt voor leeftijdskorting. - Saldo en gemaakte reizen te bekijken via internet. - Te blokkeren bjj diefstal of verlies. Anonieme OV-chipkaart - Niet geschikt voor automatisch opladen, persoonlijk abonnement of leeftijdskorting. - Op te laden met een saldo. - Kan worden gebruikt door meerdere mensen (maar niet tegelijk). Altijd in- en uitchecken Met de OV-chipkaart checkt u altijd in en altijd uit. Het systeem registreert waar u Instapt en waar u weer uitstapt en berekent zo wat uw reis kost. Aan het begin van de reis checkt u In door de OV-chipkaart voor een kaartlezer te houden. Check op dezelfde manier uit aan het eind van uw reis. Overstappen? Check dan eerst uit en bij uw volgende vervoermiddel weer in. Afschaffen strippenkaart In 2010 is de strippenkaart op steeds minder plekken geldig. In de metro van Rotterdam en Amsterdam reist u alleen nog maar met een OV-chipkaart. En vanaf 11 februari kunt u in de hele regio Rotterdam ook in bus en tram alleen nog terecht met uw OV-chipkaart. Uiteindelijk wordt de strippenkaart in heel Nederland afgeschaft. Meer weten? Klantenservice OV-chipkaart: www.ov-chipkaart.nl, telefoon 0900-0980 0,10 p.m.). Hier kunt u een uitgebreide informatiefolder over de OV-chipkaart aanvragen. Het OV-bedrüf in uw regio: www.connexxion.nl, 0900-2666399 (lokaal tarief). www.htm.net, 070-3848666. www.ret.nl, 0900-5006010 0,10 p.m.). www.arriva.nl, regio Drechtsteden, Alblasserwaard en Vüfheerenlanden, 0900-2022022 0,10 p.m.). regio Hoeksche Waard/Goeree-Overflakkee, 0800-0232545 (gratis). www.veolia-transport.nl, 013-5499919. www.qbuzz.ni, 0900-7289965 (lokaal tarief). ov-chipkaart.nl Op weg naar één kaart voor tram, trein, bus en metro. iwrnh—

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 16