p=H°lland Ml Wat is er te doen? Wil jij als VIP de start van de Tour de France 2010 meemaken? Op weg naar één OV-chipkaart Cijfers wachtlijsten jeugdzorg diffuus 1 Sneller hulp aan kinderen en gezinnen Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Historische landgoederen Om de landgoederen mooi te houden heeft Provincie Zuid-Holland de ontwerp-landgoedbiotoop opgesteld. Van 1 februari tot 28 februari 2010 ligt dit ter inzage. www.zuid-h9lland.nl/landg0ederen Railz miniworld Je raakt niet uitgekeken in Railz Miniworld in Rotterdam, want er gebeurt van alles: treinen rijden af en aan, auto's en vrachtwagens vullen de stad en schepen meren aan in de enorme haven. Alles is tot in de kleinste ||t details op schaal gemaakt. Jittii miniworiS www.railzminiworld.com Op zoek naar de wonderboom? Het begin van de wandeling door Voornes Duin gaat dpor het Waterbos. Je wordt langs smalle paadjes geleid naar een bijzonder gevormde populier; de Wonder boom. Het laatste gedeelte van deze wande ling gaat via de Zwarte Hoogte naar het strand, www.vw.nl Doe dan mee aan de verhalenwedstrijd voor Zuid-Hollandse jongeren uit het basis- en voortgezet onderwijs stuur je verhaal in vóór 1 mei 2010. Schrijf jouw verhaal op deze manier: Één of meer van de volgende thema's moet voorkomen: wie wint de Tour de France 2010, de Olympische Spelen 2028, sport en/of new energy; het verhaal speelt in Zuid-Holland en/of Zuid-Holland komt erin voor; schrijf het verhaal alsof je het zelf hebt meegemaakt; het verhaal moet minimaal 300, maximaal 1000 woorden bevatten. Er zijn tien prijzen te winnen: a. in de categorie basisonderwijs groep 7 en 8: 3 prijzen; b. in de categorie voortgezet onderwijs klas 1 en 2: 3 prijzen; c. in de categorie voortgezet onderwijs klas 3 en 4: 3 prijzen. d. bijzondere vermelding: 1 prijs. De prijs is een VIP-plaats bij de start van de Tour de France 2010 in Rotterdam op 3 juli 2010. Je wordt ontvangen door de gedeputeerde voor sport van de provincie Zuid-Holland, mevrouw Tonny van de Vondervoort. De prijswinnaars staan rond 15 juni 2010 op de website van Sportservice en van de provincie Zuid-Hollahd en krijgen het nieuws per e-mail te horen. De inzendingen van de winnaars worden geplaatst op de website van Sport service en van de provincie Zuid-Holland en ze kfijgen hun verhaal in een boekje aangeboden. Wil je meer weten over letike onderwerpen waarmee de provincie bezig is en die jou ook kunnen helpen? Kijk dan op de website van de provincie: www.zuid-holland.nl/werkstuk Alles wat je verder wilt weten over de wedstrijd staat op de website van Sportservice Zuid-Holland. Daar moet je je verhaal ook heen sturen: www.sportzh.nl Te paard! De overzichtstentoonstelling 'Te paard! De wereld van Philips Wouwerman' is tot en met 28 februari 2010 te zien in het Mauritshuis. '--jasten Philips Wouwerman wordt beschouwd als de meest succesvolle Hollandse schilder in de Gouden Eeuw van voorstellingen met paarden. www.mauritshuis.nl Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holland.nl De OV-chipkaart is het nieuwe betaalmiddel voor het openbaar vervoer. In de i.tiif) provincie Zuid-Holland kunt u nu deze kaart gebruiken in trein j.net uitzondering van de MerwedeLingeLijn), tram, bus en metro. De OV chipxaart wordt stapsgewijs ingevoerd; voorlopig blijft het ook nog mogelijk om met de nationale 'papieren' vervoersbewijzen (strip- penkasit en sterabonnement) te reizen. Maak kennis voor maar 1 De provincie Zuid-Holland en het Stadsgewest Haaglanden willen u alvast kennis laten maken met de OV-chipkaart en starten met een actie waarbij een persoonlijke OV-chipkaart met automatisch opladen voor 1,- kan worden aangevraagd. De actieperiode loopt tot 1 april 2010 en zo lang de voorraad strekt. De kaart is tijdens de actieperiode aan te vragen via een speciale actiewebsite: www.1eurochipkaart.nl De actie is voor inwoners van: Alblasserdam, Alphen aan den Rijn, Bergambacht, Binnenmaas, Bode graven, Boskoop, Cromstrijen, Delft, Den Haag, Dirksland, Dordrecht, Giessenlanden, Goedereede, Gorinchem, Gouda, Graafstroom, Hardinxveld-Giessendam, Hendrik-ldo-Ambacht, Hillegom, Kaag en 1(01 u>">> Braassem, Katwijk, Korendijk, Leerdam, Leiden, Leiderdorp, Leidschendam-Voor- burg. Liesveld, Lisse, Middelharnis, Midden- Delfland, Nederlek, Nieuwkoop, Nieuw- Lekkerland, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Oostflakkee, Oud-Beijerland, Ouderkerk, Papendrecht, Pijnacker-Nootdorp, Reeuwijk, Rijnwoude, Rijswijk, Schoonhoven, Sliedrecht, Strijen, Teylingen, Vlist, Voorschoten, Waddinxveen, Wassenaar, Westland, Zederik, Zoetermeer, Zoeterwoudë", -Zuidpias, Zwijndrecht. Meer informatie? Voor vragen over deze actie, kijk op www.1eurochipkaart.nl of bel met 0900-2100800, lokaal tarief). Voor vragen over de persoonlijke OV-chipkaart en automatisch opladen, kijk op www.ov-chipkaart.nl 'Sinds 1 januari 2005 geldt de Wet op de Jeugd zorg. De wet beoogt de jeugdzorg zo in te richten dat snel en adequaat in samenhang de juiste zorg geboden kan worden. Jeugdzorg aanbieders moeten jongeren binnen enkele weken na de eerste aanvraag een passend hulp verleningsplan kunnen bieden. De provincie werkt aan het plannen en financieren van voldoende aanbod. Belangrijk daarbij is dat het aanbod goed aansluit op de hulpvraag van jongeren.' Aan het woord is Yasar Vural, lid van de Statenfractie van het CDA in de provincie Zuid-Holland. 'Lange wachtlijsten in de jeugdzorg zijn niet gewenst en daarom is afgesproken dat er de komende jaren hard gewerkt wordt om de wachttijden in te korten. In 2009 mochten jongeren niet langer dan negen weken op een wachtlijst staan, in 2011 moet de maximale wachttijd teruggebracht zijn naar vijf weken. Met extra geld van het Rijk en de provincie kon den in 2009 meer jongeren geholpen worden.' Prestaties wel verbeterd 'Om te kunnen beoordelen of de wachtlijsten door deze maatregelen in 2009 inderdaad korter zijn geworden, heeft de Randstedelijke Rekenkamer onlangs een onderzoek gedaan. Uit dit onderzoek blijkt dat de prestaties wel zijn verbeterd, maar dat de cijfers door een andere registratiemethode een vertekend beeld geven van de wachtlijsten.' 'Een betere registratie door Bureau Jeugdzorg moet ervoor zorgen dat jongeren eerder geholpen kunnen worden en sneller kunnen uitstromen. Als lid van Provinciale Staten heb ik betrouwbare cijfers nodig om mijn contro lerende taak goed uit te kunnen voeren en om zo te werken aan een toegankelijke jeugdzorg in Zuid-Holland.' Voor kinderen en gezinnen die problemen heb ben bij het opgroeien en opvoeden is de jeugd zorg er voor ondersteuning. Doel is dat ze weer een goed toekomstperspectief krijgen en zelfstandig verder kunnen in het leven. Kinderen en gezinnen moeten erop kunnen rekenen dat de zorg aansluit op hun behoeften, maar ook dat deze snel wordt gegeven. Als je lang op zorg moet wachten kan de situatie verergeren. Daarom doet de provincie er alles aan om de jeugdzorg in Zuid-Holland (exclusief stadsregio's Rotterdam en Haaglanden, want die hebben een eigen wettelijke verantwoorde lijkheid voor jeugdzorg) goed te organiseren. Hoe doen we dat? De provincie Zuid-Holland en de jeugdzorgin stellingen gaan de bureaucratie in de sector verminderen. De jeugdzorg vereenvoudigt de indicatie voor zorg en verbetert de uitwisseling van gegevens. Eind 2010 moet de bureaucratie met 30% zijn teruggebracht. Dit sluit aan bij de aanbevelingen van de Randstedelijke Rekenkamer om de registratie te verbeteren. De provincie gaat ook de wachttijden voor kinderen en gezinnen verder terugdringen. Eind2009 kreeg bijna iedereen binnen negen weken de benodigde zorg. De ambitie is dat eind dit jaar iedereen binnen zeven weken wordt geholpen. Als de vraag naar zorg stabiel blijft, is het reëel dat de wachttijd met twee weken wordt verkort. Een van de manieren om dat te doen is door kinderen en gezinnen snel en goed te helpen binnen het Centrum voor Jeugd en Gezin. Gedeputeerde Tonny van de Vondervoort licht dit toe: 'De provincie geeft extra geld aan gemeenten zodat ze kinderen en gezinnen in het CJG kunnen helpen met opvoedondersteu- ning, lichte hulp of nazorgbegeleiding. Door deze hulp snel in te zetten, kun je voorkomen dat problemen verergeren en kinderen in de gespecialiseerde jeugdzorg belanden. Als het lukt de vraag naar jeugdzorg af te remmen, kunnen we de wachttijden voor jeugdzorg verder terugbrengen.' Tom Curt s FreeDigitalPhotos.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 23