ESI» Wondere wereld van het gokken 10 duizend kilometer op foto Snoepje van een musical: www.MusicalHansenGrietje.nl Rockers van The Scene gaan - beetje - op chic Lenny Kuhr puur en intiem Filmtip Jong en oud POSTADRES POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM ADVERTEREN 010-4699911 VERKOOP.HL@WHM. WEGENER. NL REDACTIE 010-4699366 REDACTI E.HL@WHM. WEG ENER. NL Terry Gilliam tart grenzen van de verbeelding met Dr. Parnassus is, zijn er ook bezoekers van'Al- - lo 'Allo! die de vele hakenkrui- The Scene. foto: corn van der stelt ROTTERDAM - Begin jaren negentig scoorde The Scene hun grootste hits 'Blauw' en 'Iedereen is van de wereld'. Na de split- up in 2002 en een comeback in 2007 staat de Nederlandse band dit jaar voor het eerst in de theaters. Maandag 15 februari staat 'de nog steeds een van de beste Nederlandstalige rockbands' met hun theaterconcert 'Liefde op doorreis' in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Een theaterconcert met klassiekers uit het omvangrijke Scene repertoire gelardeerd met nieuwe songs van de gelijknamige CD, verschenen oktober 2009. Gaan ze op chic? Ten dele. Minder hard dan op de rockpodia, maar vol energie. De pers is lyrisch over de voorstelling. De Vlaamse krant De Morgen schreef: "The Scene is terug. Zonder slogans. Zonder clichés. En met als enige constante het vermogen om je te raken op de enige plek waar het er toe doet: recht in het hart. Kaarten reserveren via www.luxortheater.nl of010-4843333. zen en Hitlergroeten op het to neel te ver vinden gaan. In de pauze van de theatervoorstel ling zou er geregeld discussie ontstaan, meldt producent 3 and a Crowd Entertainment. ROTTERDAM - Fotograaf Jens Fink-Jensen (1956) is geïnspi reerd door de kust, die hij als Deen altijd van nabij heeft ge kend. Tijdens zijn 10 duizend kilometer lange reis van Skagen naar Gibraltar blijft hij vlak langs de waterlijn. Op de grens tussen land en zee fotografeert hij 'toevallige momenten'; een wolkenrijke lucht, opspattend water, een visser met de vangst van de dag. De tentoonstelling 'De westkust van Europa' in het Maritiem Museum Rotterdam toont een selectie van de twee honderd foto's, die Fink-Jensen tijdens zijn reis maakt. Fink- Jensen is fotograaf, schrijver, componist, dichter, architect en muitimediaontwerper. De expositie is te zien van 13 fe- Fotograaf Jens Fink-Jensen is geïnspireerd door de kust. bruari tot en met 10 oktober. foto: maritiem museum Rotterdam Alfred van den Heuvel als café baas Rene. foto: sindsi972 Net als de oorspronkelijke tele visieserie is de theaterversie van doorspekt van flauwe grappen. "Het decor is nodig om het soms melige karakter wat te genwicht te bieden. In een voorstelling zoals deze zijn de hakenkruizen onvermijdelijk en dan is het juist leuk om dat te overdrijven. Het is een beetje gooi- en smijtwerk qua humor", aldus de producent. Wie de voorstelling met eigen ogen wil bekijken kan de ko mende maanden nog terecht in onder meer Vlaardingen (12 maart) en Spijkenisse (1 april) Afbeelding van een trekking door twee weeskinderen van de provinciale Hollandse Loterij in de Ridderzaal op het Binnenhof in Den Haag. Op een podium staat een Zie ook www.3andacrowd.com. grote trommel met de gevouwen papiertjes met lotnummers. Inzet: Een 'staatslot 'uit 1784. beeld: belasting douane museum waarbij de bezoeker zich even een miljonair waant. Wat motiveert mensen om mee te doen? De meeste deelnemers hopen natuurlijk op een grote prijs-of doet men vooral mee om goede doelen te steunen? En wat als die hoofdprijs is bin- nengehengeld? Koop je een flatscreen televisie, een nieuwe snelle auto of is eindelijk dat schitterende droomhuis binnen je bereik? En wat is nou werkelijk de kans datje een grote prijs wint? Stel je voor dat precies jouw balletjes in de kokers rollen of dat jouw postcode in de prijzen valt. Wat kan je zelf doen om het geluk te beïnvloeden? Gebruik je een ko nijnenpootje, klavertje vier of gelukspoppetje? Of koop je al tijd je lot bij dezelfde sigaren- boer? Ook in de middeleeuwen speelde bijgeloof een grote rol. Door zelf een klein geluksrijmp- je op het lot te schrijven hoopte men de winkans te vergroten. Hoe werkt een trekkingsmachi ne precies? Is een trekkingssys teem te verslaan met ingewik kelde kansberekeningen? Voor het computertijdperk moest een eerlijke trekking ook al wor den gegarandeerd. Hoe deden ze dat in het verleden? Gedurende de tentoonstelling zijn er leuke kinderworkshops, lezingen en activiteiten voor jong en oud. Leer showdansen, word tv-presentator of maak je eigen talisman. Voor een over zicht van alle activiteiten en da ta, zie www.belasting-douane- mus.nl. ROTTERDAM - Altijd al alles willen weten over de wondere wereld van het gokken? Dan is de - gratis - tentoonstelling 'Op de Gok' in het Belasting Dou ane Museum een aanrader. Een overzichtstentoonstelling over de loterijgeschiedenis in Neder land met oog voor de prijzen, de goede doelen, de trekking, de geluksfactor, de winkans en de winnaars en verliezers. Een ten toonstelling met glitter, glamour en humor over deze bijna onbereikbare droom BRIELLE - Een concert Len ny Kuhr is van 'een niveau dat je nog zelden tegen komt in de Nederlandstali ge muziek', aldus de pers. Twee jaar na haar 40-jarig jubileum te hebben gevierd, vervolgt zij haar muzikale weg. Terug naar het pure, het intieme: dat is de es sentie van 'Dichtbij', in een akoestische bezet ting van gitaren en bas zingt ze eigen werk, bekend en onbekend. Op 7 februari vanaf 14.00 uur in het BREStheater te Brieile.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37