Zoektocht naar beste gemeente Win een driedaagse skivakantie Ik houd van Saab op de mooiste plekjes van Europa Alles over Tour de Lasaiie Boek over de Ziekte van Parkinson Luxe stacaravans, chalets en bungalowtenten in Winterberg voor 2 personen i Kies mee en win een mooie prijs voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl 25% korting bij Canvas Holidays Z, Skilift w karussell {■Winterberg I www.winterbergsVllift.nl ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie Mijn vrouw heeft een Saab met deuken. Dat is een zin met kracht. Stel dat er had gestaan: mijn vrouw heeft een Toyota met deuken. Mijn vrouw heeft een Kia Sorrento met deuken. Nog erger: mijn vrouw heeft een Daihatsu met deuken. Nee, mijn vrouw heefteen Saab met deuken. Daarmee kun je thuiskomen. Het schuifdak heeft ze dicht gekit wegens lekkages. De binnen- bekleding is vastgespeld. Zelfs de mannen van de Saab garage hier om de hoek, wisten niet wat ze aanmoesten met die los- hangende stof. Het was een bekend, onoplosbaar probleem. Talloze oude Saabs doen het met rafelige, omlaag hangende bekleding. De deur aan de passagierskant kan alleen van bui ten open. Zo is er nog meer mis aan die 3-deurs Saab uit 1994. Maar niet aan de motor. Elk jaar passeert de Saab de APK keu ring met vlag en wimpel. Er staat meer dan 250.000 kilometer op de teller en starten doet ie altijd. Ik houd van die auto. Zelf heb ik een jaar of vijf in een 5-deurs turbo Saab gereden. Hij had allerlei kwaliteiten waarvan winterbestendigheid de grootste was. Ooit reden we in een zware sneeuwjacht over Franse wegen. Overal stonden verlaten auto's ingesneeuwd in de berm. Over de heuvels in de verte zag ik in het donker vrachtwagens glijdend omlaag komen. Op de radio hoorde ik dat in verband met het weer de ene na de andere snelweg geslo ten werd. Ik had die Saab in zijn tweede versnelling staan en of we nu omhoog of omlaag gingen, hij versaagde niet. Kalm trok hij zijn geprofileerde spoor over de snel dikker wordende sneeuw. Mijn eerste Saab kocht ik in het voorjaar van 1988, een grijze 3- deurs900. Op een avond in mei bracht ik mijn vader erin naar huis. Het zou zijn laatste autorit zijn. Een jaar later bracht ik mijn vrouw midden in de nacht naar het Sint Anna paviljoen van het Onze Lieve Vrouwengasthuis en twee dagen later stond mijn net geboren dochter in haar maxi cosi op de passagiersstoel naast me. Dat Saab zou verdwijnen, heb ik nooit kunnen geloven. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Genieten van de vrijheid van kamperen, maar wel van alle gemakken voor zien. Bij Canvas Holidays staat uw luxe accommoda tie al compleet ingericht voor u klaar op de beste campings in Europa. Na tuur, strand, levendig of klein, bij Canvas Holidays vindt u de bestemming die bij u past Of u nu kiest voor de luxe en comfort van onze stacaravans of chalets, of de voorkeur geeft aan het echte kampeergevoel in onze comfortabele bunga lowtent, bij Canvas Holidays zal het u aan niets ontbreken in uw tijdelijke buitenhuis. De kinderclubs van Canvas Holidays organiseren volop activiteiten. De Hoopi club is er in juli en augustus voor kin deren van 4 t/m 11 jaar. Op 8 campings wordt tussen 17 mei en 3 september het Family Ex tra programma aangeboden. Met niet alledaagse en span nende activiteiten voor kinde ren van alle leeftijden en voor het hele gezin. Wilt u in een rustige periode weg en profiteren van hoge kortingen? Het voorjaar is een ideale periode vóór een luxe kampeervakantie. Ook als u gebonden bent aan de school vakanties zijn er diverse moge lijkheden: wat dacht u van de meivakantie of een lang week end rond Pasen, Hemelvaart of Pinksteren. Boek snel zo'n heerlijk ont spannen vakantie bij Canvas Holidays met maar liefst 25%. korting op de basisprijs van een bungalowtent, stacaravan of chalet. Reserveren of meer informatie? Bel nu met Canvas Hobdays, tel. 0900-8824 0,20 p.min) en boek met extra voordeel. Vermeld hiervoor boekingscode: WEG110. Kijk voor meer informatie op www.canvashobdays.nl/wegener Voorwaarden: - Geldig voor boekingen gemaakt vóór 15 april 2010. - Geldig voor verblijven die vobedig vallen vóór 1 jub 2010. - Meen geldig voor nieuwe boekingen - Kijk voor abe campings en accommodaties op www.canvashobdays.nl/wegener - Op basis van beschikbaarheid - Op basis van eigen vervoer - Vermeld bij uw boeking code WEG110 De verkiezing van de Ge meente van het Jaar is nog maar vier weken aan de gang, maar nu al zijn er vol doende gegevens om van een twintigtal gemeenten representatieve beoorde lingen weer te geven. Welke gemeente het best scoort wordt echter pas eind maart bekend. Voor het tweede jaar is in Ne derland een zoektocht gaande naar de Gemeente van het Jaar. Het onderzoek is een initiatief van onderzoeksbureau Q&A Research Consultancy en wordt dit jaar uitgevoerd in sa menwerking met Wegener Huis-aan-huisMedia, Funda.nl en Gemeente.nu. Welke gemeente wordt door de inwoners het best beoordeeld en wordt daarmee de opvolger van Groningen in 2009? In het onderzoek wordt de mening van de inwoners gevraagd over bijvoorbeeld veiligheid, groen voorzieningen in de gemeente, werkgelegenheid, winkelaan- Vijfentwintig keer deed hij zelf mee met de- Tour de Lasabe. Zijn enorme kennis over het wielerevenement haalde hij echter voor een .groot deel uit de archieven. En al die kennis verwerkte hij in een boek over de koers die in 1955 voor het eerst gehouden werd. Daar mee werd het een vraagbaak voor iedereen die in de Tour de Lasabe geïnteresseerd is. Het boek kost 22,50 (excl. verzendkosten) en is te besteben via n.j.looy@quicknet.nl. In verzorgingstehuis De Loet in Heiloo wordt zater dag 6 februari het boek Parkinson..., geen leven, geen dood gepresenteerd. Het boek beschrijft het le ven van Theo Schut, een man die de twijfelachtige eer te beurt valt Record houder Parkinson Patient genoemd te kunnen wor den. Schut kreeg de ziekte al op 22-jarige leeftijd en is inmiddels 63 jaar oud. In de vele gesprekken komt zijn lange bjdensweg in zie kenhuizen en als patiënt thuis aan bod. Zijn ervarin gen zijn een eye opener voor iedereen, die wel eens van Parkinson heeft ge hoord of gelezen of daarvan de moeizame voorbeelden op de televisie heeft gezien. Zijn boeiende levensver haal is verwoord door de journalist Wim Breedveld. Wie mag dit jaar, na loco-burgemeester Frank de Vries van Gro ningen in 2009, de prijs in ontvangst nemen? bod, horeca en het gemeente- bekijken hoe aantrekkebjk ge- bestuur. De optelsom vormt meenten zijn. Toch kan de ene een mooie graadmeter om te gemeente niet zomaar met de andere vergeleken worden. "Amsterdam is nou eenmaal een heel andere gemeente dan een plattelandsgemeente er gens in het oosten van het land," legt Nieck Goeree van Q&A uit "Dat is ook de reden dat er, naast de overaü prijs, ook prijzen zijn voor de beste grote gemeente en de beste kleine ge meente." En met het idee in het achter hoofd dat niet iedereen de vrij heid heeft zich in elke gemeente van Nederland te vestigen, wa ren er afgelopen jaar ook prijzen per provincie. "En die opzet handhaven we öok dit jaar," vertelt Goeree. "Het enige ver schil is dat er wat minder ge meenten zijn om je beoordelen. Dat hgt niet aan de opzet maar aan gemeentebjke herindeling. Tot en met 26 maart kunnen al le 431 gemeenten van Neder land nog beoordeeld worden. Ga daarvoor haar www.ge- meentevanhetjaar.nl. Dat levert de kans op om in de beste ge meente van Nederland te wo nen en misschien wel een iPod of een Wb-spelcomputer. .EZERSACTIE I CANVAS HOLIDAYS DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL Overnachten in luxe hotels Pipi Langkous ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Met de one KZj331pH jf - f night hotel- card kunt u ■HSHBj voor €25 Jjjg^ -W, per persoon per nacht M een jaar E zo vaak u wilt, genieten van hotelovernachtingen in luxehotels. Ontbijt is altijd inbegrepen en u hebt geen verdere maaltijdverplichtingen. Deze hotels bevinden zich in Nederland, België, Luxemburg, Duitsland en Frankrijk. Normaal €59,95 vóór lezers €29,95. Voor meer informatie www.deweekkrant.nl/webwinkel Urenlang nostal gisch kijkplezier voor uw (klein) kind met deze vier geweldige, span nende films over Pippi en haar vriendjes Tommy en Annika. Me films zijn gebaseerd op de wereldbe roemde verhalen van Astrid Lindgren. Deze box is exclusief verkrijgbaar bij de weekkrant. Van €24,95 voor €9,95.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 39