"rai y» Ron Elshout stadsdichter van Schiedam Controle hondenbelasting in februari Wethouder Groene blikt terug én vooruit op WAP Nieuwland Wijkoverleg Schiedam Kethel Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam Tijdens gedichtendag op 28 januari 2010 heeft wethouder Menno Siljee in Bibliotheek Stadserf officieel de nieuwe stadsdichter van Schiedam geïnstalleerd. Ron Elshout heeft de eer de ko mende drie jaar per jaar minstens vijf gedichten te maken, geïnspi reerd op een onderwerp dat in Schiedam speelt. Alle informatie over de Stadsdichter is te vinden op www.stadsdichter.bibliotheek- waterweg.nl. I Foto: Jan van der Ploeg Alle hondeneigenaars krijgen te ma ken met hondenbelasting. De hoogte van de belasting is afhankelijk van het aantal honden. In de praktijk blijkt dat niet alle honden worden aangegeven. De gemeente voert daarom regelmatig controles uit. Indien u op dit moment als houder van één of meer honden geen hon-_ denbelasting betaalt of indien u in de loop van het jaar een hond erbij neemt, bent u verplicht dit binnen twee weken aan de afdeling Ge meentelijke Belastingen te melden. U krijgt dan een aangifteformulier. U bent verplicht deze naar waar heid in te vullen en ondertekend te retourneren. Als u deze verplichting niet nakomt, kan er ambtshalve een aanslag opgelegd worden. Als uw hond komt te overlijden of u op een andere manier van uw hond afscheid moet nemen, dient u dit schriftelijk te melden met een kopie van de verklaring van de dierenarts of van de nieuwe eigenaar. Controle In februari gaan controleurs huis- aan-huis controleren op het bezit van honden. Voor de ondersteuning bij de uitvoering van de controle is het bureau Legitiem b.v. in de arm genomen.' De controleurs zullen alle woningen in Schiedam bezoeken en vullen, ingeval een hond wordt aan getroffen waarvoor geen belasting wordt betaald, een aangiftebiljet in. De controleur kan zich altijd legi timeren. Als u niet aanwezig bent tijdens de controle, dan laat de con troleur een kaartje achter. Informatie Voor nadere informatie kunt u te recht op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl of tij dens kantooruren bellen met de afde ling Gemeentelijke Belastingen van de gemeente Schiedam, te bereiken op telefoonnummer 010 - 219 1399. Eventuele correspondentie kunt u richten aan de gemeente Schiedam, afdeling Gemeentelijke Belastingen, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In 2007 is Schiedam gestart met het 'Wijkactieprogramma Nieuwland' waarin plannen zijn verwerkt om Nieuwland nog verder te ontwik kelen tot 'Krachtwijk'. Het plan is opgesteld samen met bewoners en betrokken partners. Afgelopen donderdag gaf wethou der Maarten Groene uitleg over de wijkaanpak tot nu toe aan de hand van vier grote projecten. Wat is er gebeurd en hoe gaan we verder? Ook werd het 'Ik hou van Nieuwland' spel gespeeld, waaraan uiteraard ook wethouder Maarten Groene en Bob Venhuizen, directeur van Woonplus, deelnamen. Foto: Arie Wapenaar Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 15 februari 2010 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie hennep-aanpak door Jan-Piet de Vries - Verslag van de vorige vergadering - Stand van zaken wijkbudget - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u tetecht bij de wijkproces- manager, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens worden bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren- zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 19 januari 2010 Adres: Professor Kamerlingh Onneslaan 115 A, 3112 VD voor het omzet ten van een zelfstandige woonruimte in zes (6) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaapplaatsen; Adres: Professor Kamerlingh Onneslaan 144 A 2, 3112 VL voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woon ruimten met totaal twee (2) slaapplaatsen; Adres: Van 't Hoffplein 15 A, 3112 JS voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vijf (5) onzelfstandige woonruimten met totaal vijf (5) slaapplaatsen; Adres: Puttershoeksestraat 63, 3114 PK voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in vijf (5) onzelfstandige woonruimten met totaal vijf (5) slaapplaatsen; Verzonden d.d. 25 januari 2010 Adres: Burgemeester Knappertlaan 235 B 2, ill6 JG voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal acht (8) slaapplaatsen; Adres: Rhoonsestraat 2 B, 3114 PP voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Verzonden d.d. 27 januari 2010 Adres: Van 't Hoffplein 9 A 1, 3112 JR voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal zes (6) slaapplaatsen; Toelichting: Bovengenoemde vergunningen zijn met uitzondering van de adressen: Puttershoeksestraat 63 en Rhoonsestraat 2 B, allen verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit kamerverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8