www.schiedam.nl Gemeente, SOBO en Woonplus tekenen nieuw Stedelijk Sociaal Plan De gemeenteraad Gemeenteberichten 3 februari 2010 nummer 5 Pagina 4 Tel t (010) 246 55 55 I Fax: (01D) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswin^el: (010) 246 54 57, Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam Op woensdag 27 januari overhan digde Bob Venhuizen, directeur- be stuurder Woonplus Schiedam, de eerste exemplaren van het Stedelijk Sociaal Plan 2009-2011 aan bur gemeester Verver-Aartsen en John van Gestel, voorzitter van het Schie dams Overleg Bewoners Organisa ties (SOBO). Het Stedelijk Sociaal plan is een document dat de rechten en plichten van huurders opsomt bij verplichte verhuizing als hun woning gereno veerd en/of gesloopt moet worden. Schiedam heeft al meerdere jaren een Sociaal Plan. Behalve een hoge re verhuiskostenvergoeding dan het landelijk gemiddelde, krijgen huur ders van Woonplus Schiedam onder andere de mogelijkheid om tegen een lage prijs een klussendienst in te hu ren of met korting gebruik te maken van een geselecteerd verhuisbedrijf. Het Sociaal Plan is vastgesteld voor een periode van drie jaar. gemeenteraad wordt geïnformeerd over de bedragen die zijn gemoeid met de twee posities die de koper van grond inneemt. Historische Collectie Schiedam (VR 22/2010) Diverse fracties plaatsen kantteke ningen bij het voorstel, maar kun nen zich vinden in het voorstel. Wethouder Siljee antwoordt op de vraag "wat het gaat kosten", dat dit na de zomer duidelijk moet zijn. Verder onderzoek moet dit uitwij zen. De nieuw te kiezen gemeen teraad zal moeten besluiten of ook tot uitvoering wordt overgegaan. Leefbaar Schiedam/ Fractie De Ron wil jhet voorstel nog in de fractie bespreken. Kadernota Beeldende Kunst in de openbare ruimte (VR 23/2010) Fractie Hamerslag is van mening, dat de rol van bewoners en kun stenaars onvoldoende terugkomt in het rapport. Het aantal geschikte plaatsen is te beperkt en kunst hoeft niet altijd mooi te zijn. De fractie heeft grote moeite met de nota. De fractie van GroenLinks deelt deze kritiek. Voor de kunst op mu ren zijn alternatieven denkbaar. De fractie van de PvdA benadrukt, dat het zeer belangrijk is, dat be woners en scholen bij kunst in de openbare ruimte betrokken wor den, zodat de kans op succes groter wordt. Vanuit de diverse fracties worden nog opmerkingen gemaakt over de financiële haalbaarheid, goed onderhoud en een goede inventa risatie; en over het mogelijk ver lichten van kunstobjecten om de veiligheid te verhogen. Wethouder Siljee zegt, dat kunst moet verfraaien; dit betekent niet, dat kunst altijd fraai moet zijn. Hij geeft aan, dat door middel van het vouchersysteem kunst wordt gevraagd voor de openbare ruimte. Kunst op rotondes mag maar moet dan wel iets toevoegen. De notitie geeft een voorkeur voor plaatsen aan met het oog op de beperkte middelen. Hij juicht par ticuliere initiatieven voor andere plaatsen toe. Kunst moet op be paalde locaties vandaalbestendig zijn. Voor het spoorwegviaduct 's Gravelandseweg is een ontwerp in voorbereiding. Meer informatie over de commis sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie Op donderdag 4 februari 2010 ver gadert de gemeenteraad. De verga dering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende voorstellen gaan als A-stuk naar de raad: Gewijzigde gemeenschappelijke regeling Stadsregio Rotterdam (VR 3/2010) Begroting 2010 van de Stichtingen voor openbaar onderwijs in Schie dam (VR 5/2010) Brede School VMBO, voortzetting 2010-2013 (VR 6/2010) Voortgang bevorderen van integra tie en tegengaan van segregatie in het basisonderwijs (VR 7/2010) Aanvraag verbetering binnenkli maat huisvesting primair onder wijs 2010 (VR 8/2010) "Verslaving Meester", kadernota regionaal verslavingsbeleid 2010- 2013 Nieuwe Waterweg Noord (VR 9/2010) Bijdrage in kosten daklozenvoor- ziening in Vlaardingen t.b.V. re gio Nieuwe Waterweg Noord (VR 10/2010) Opheffing Gemeenschappelijke regeling GGD Nieuwe Waterweg Noord (VR 11/2010) Gemeenschappelijke regeling Openbare Gezondheidszorg Rot terdam-Rijnmond (VR 12/2010) Verordening bodemsanering Schie dam (VR 15/2010) Herontwikkeling terrein voormalig Vlietlandziekenhuis (VR 19/2010) Planschadevergoeding Van der Duyn van Maasdamstraat 14 (VR 111/2009) Controle protocol voor de accoun tantscontrole op de jaarrekening 2009 en 2010 (VR 24/2010) De volgende onderwerpen staan als B-stuk op de raadsagenda: Burgerinitiatief sportpark Kethel (VR 1/2010) De fracties van het AOV, D66 en GroenLinks zijn van mening dat het raadsvoorstel geen recht doet aan de intentie van het burgerini tiatief. De overige fracties vinden dat het burgerinitiatief geen nieuw onderwerp op de agenda plaatst: Sportpark Kethel was al geruime tijd onderwerp van gesprek voor de raad. Stedenband (VR 2/2010) De fracties van D66 en Groen Links willen met name voor het particulier initiatief meer moge lijkheden. Visie Cultuureducatie Gemeente Schiedam 2010-2014 (VR 4/2010) De fractie van de PvdA heeft ten behoeve van de behandeling in de raadscommissie vragen gesteld. De beantwoording heeft niet de duidelijkheid gegeven die werd verwacht. Volgens deze fractie heeft de organisatievorm de over hand gekregen. De fractie van het CDA wil met name wachten op de uitkomsten van een overleg dat de portefeuillehouder nog met de schoolbesturen zal hebben. Prioriteiten 2010 onderhoud kapitaalgoederen (VR 13/2010) Fractie Hamerslag en de fracties van CDA, D66 en VVD hebben kritische kanttekeningen gemaakt bij de wijze waarop de meerja- renonderhoudsprogramma's vanaf 2011 worden gefinancierd.' 'Wethouder Haan geeft aan voor de komende jaren te zoeken naar financiële dekking van de meerja- renonderhoudsprogramma's. Nota bodembeheer (VR 14/2010) Diverse fracties stellen vragen, die tijdig vóór de raadsvergadering schriftelijk worden afgedaan. Uitvoeringsprogramma bodem (VR 15/2010) De fractie van GroenLinks wil het voorstel nog in de fractie bespre ken. Bomenstruetuurplan (VR 17/2009) De fractie van GroenLinks heeft er grote moeite mee, dat in dit plan een boom is verworden tot een in richtingselement. Een boom is juist van groot belang voor zuurstof en het opvangen van fijnstof etc. Wethouder Haan benadrukt op vragen van de fractie van Groen Links, dat de Poldervaart grote historische en ecologische waarde heeft. Daar vindt zeker geen kaal slag plaats. Ontwikkelingsvisie Beatrixpark (VR 18/2010) Fractie Leefbaar Schiedam/Fractie de Ron kan zich vinden in de plan nen. De CDA-fractie beschouwt het plan als een basisdocument. Maar vindt het niet gepast, dat in de plan nen 2 sportverenigingen volledig worden weggepoetst. Aanbevelin gen zijn: wegwerken achterstallig onderhoud, duidelijkheid geven aan sportverenigingen, versterken attractiewaarde centrumvoorzie ningen en faciliteren ondernemer pannenkoekenhuis. De PvdA-fractie kan zich eveneens vinden in de visie. Ondernemer pannenkoekenhuis goed ondersteu nen en faciliteren. Gemeenteraad t.z.t. consulteren over deelplannen en financiering. De D66-fractie maakt zich met name zorgen over het al te rigou reus kappen en snoeien van groen. Met een meer open structuur wordt een park niet veiliger. De fractie van GroenLinks vindt de geplande ingrepen veel te rigou reus. Vreemd, dat het vogeleiland moet verdwijnen. De zichtlijnen gaan het groen bepalen. De fractie van GroenLinks vraagt beter on derzoek te doen, een totaalontwerp te presenteren en aan te geven waarop een bedrag van 11 miljoen is gebaseerd. Plan moet kleinscha liger. De SP-fractie vindt het jammer, dat de gemeenteraad geen keuze kan maken uit verschillende visies. Onderbouwing van de financiën ontbreekt geheel. Fractie Hamerslag juicht de plan nen toe. Er moeten bomen sneu velen, maar dat mag geëh vrij brief zijn voor al te rigoureuze kap van bomen. Over de financiering moet duidelijkheid komen. De 2 sportverenigingen, die op termijn moeten verdwijnen, moeten snel duidelijkheid krijgen. Wellicht ook de toekomst van de verenigingen op sportpark Kethel daarbij be trekken. De VVD-fractie is van mening, dat het park aan de bewoners moet worden teruggegeven. Het is goed, dat de 2 sportverenigingen die mo gelijk moeten verdwijnen, kunnen blijven met een mogelijk multi functioneel gebruik van de accom modatie voor schoolsport. De VVD wil dat haar voorstel voor een ontsluiting van het park vanaf de noordzijde verder wordt meege nomen in de uitwerkingsplannen. Wethouder Groene neemt kennis van de opmerkingen en reacties vanuit de verschillende fracties, die inspiratie geven voor de uitwer kingsplannen. Met verschillende organisaties wordt interactief aan de gang gegaan Nota Grondbeleid 2010-2014 'Opmaat tot een kansrijk vernieu wend Schiedam' (VR 110/2009) Diverse fracties kondigen aan op dit onderwerp terug te komen tijdens de vergadering van de gemeen teraad; met name het onderdeel 'erfpachtsbeleid' krijgt daarbij aandacht. Naar aanleiding van vragen vanuit diverse fracties geeft wethouder Siljee aanvullende informatie. Het nu voor te stellen grondbeleid is mede een uitvloeisel van de situatie in het grondbedrijf. In de lijst met prioritering van projecten, die bin nenkort openbaar wordt, zal een onderscheid in actief en passief grondbeleid te zien zijn. Wethouder Siljee zegt toe naar aan leiding van opmerkingen vanuit de commissie een gewijzigd raads voorstel naar de raad te sturen. Bovendien komt er nadere schrif telijke informatie op vragen. Op de vraag van de VVD-fractie zegt wethouder Siljee toe, dat zo moge- lijk voor de raadsvergadering de

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9