Slachthuisstier terug naar Slachthuisbuurt Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Wijkoverleg Schiedam Kethel Lees ook het weblog van burgemeester Verver-Aartsen Te vinden via www.schiedam.nl gemeente Schiedam s f lil 'BE nf 8 li iti Waar in Schiedam West nu nieuw bouw is verrezen was vroeger de slachthuisbuurt. Met de onthulling door wethouder Yorick Haan op 4 februari van het ijzeren beeld van een stier is daar tchter verandering in gekomen. Een plaquette verteld hoe de Slachthuisbuurt aan die naam is gekomen en hoe die veran derde in de Distilleerdersbuurt. Foto's: Jan van der Ploeg Openbare bekendmaking Voorkeursrecht 'Buurt 15, Daltonstraat e.o.' Besluit tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) van toepassing zijn voor het gebied "Buurt 15, Dalton straat e.o." Het college van burgemeester en wethouders van Schie dam maakt op grond van artikel 7 eerste lid van de Wvg bekend dat de gemeenteraad op 4 februari 2010 op grond van het bepaalde in artikel 5 Wvg besloten hebben gron den aan te wijzen waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het gebied behelst de woningen Daltonstraat 2-46 (even) en de Dr. Zamenhofstraat 9-11 (oneven). Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening met de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden. Het besluit heeft een geldingsduur van maximaal 3 jaar, waarbinnen de gemeenteraad voor de gronden een bestemmingsplan met een afwijkend gebruik moet vaststellen. Het besluit tot aanwijzing ligt met de bijbehorende ka dastrale tekening en overige stukken met ingang van 9 februari 2010 tot en met 15 maart 2010 in de Stadswin- kel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam ter inzage. Het besluit van de gemeenteraad omvat: - een kadastrale tekening met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop het voorkeursrecht wordt gevestigd; deze tekening geeft een overzicht van de ligging van het voorkeursrechtgebied; - een lijst van kadastrale nummers van de aangewezen onroerende zaken met vermelding van grootte, eigena ren en beperkt zakelijk gerechtigden. U kunt de stukken inzien op maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur in de Stadswinkel van ons Stadskantoor (Stadserf 1). Het besluit van de gemeenteraad treedt in werking één dag na publicatie van deze bekendmaking in de Staats courant. Publicatie in de Staatscourant vond plaats op 8 februari 2010. Bezwaar en beroep Tegen het besluit van de gemeenteraad staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar open gedurende zes weken na 8 februari 2010. Belanghebbenden kunnen daarom bezwaar indienen tot en met 15 maart 2010. U kunt uw bezwaarschrift richten aan de gemeenteraad van de gemeente Schiedam sëcretariaat Afdeling Projecten, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam (fax 010-246 5334). Het bezwaar moet worden ondertekend en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het be zwaar gericht is; d.de gronden van bezwaar. e. Een volmacht, indien het bezwaar niet door de belang hebbende maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. Indien u bezwaar heeft ingediend kunt u tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, t.a.v. Sector Bestuursrecht, "voorlopige voorzieningen", Postbus 150950, 3007 BL Rotterdam. Van de indieners van een voorlopige voorziening wordt door de rechtbank griffierecht geheven. Eigenaren en rechthebbenden worden per brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Schiedam, Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, 10 februari 2010 Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Datum: Maandag 15 februari 2010 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie hennep-aanpak door Jan-Piet de Vries - Verslag van de vorige vergadering - Stand van zaken wijkbudget Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: hJralyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Kennisgeving Erfgoedverordening 2008 Ontwerpbeschikking (dossiernummer: 09INK19787) Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Erfgoedverordening 2008 Schie dam te hebben ontvangen. Op 14 december 2009 is een aanvraag ontvangen van D&S Beleggingen in onroerende zaken B.V. om een vergunning voor het wijzigen van de gemeen telijk monumenten Hoogstraat 79 en 81 in Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het maken van twee woningen op de verdiepingen en groot onderhoud aan de panden Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 10 februari 2010 tot en met 23 maart 2010 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Zienswijze Wanneer een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 23 maart 2010 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruim telijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Opheffing van gemeenschappelijke regeling GGD Nieuwe Waterweg Noord Door de fusie van de GGD Nieuwe Waterweg Noord en de GGD Rotterdam tot de Gemeenschappelijke regeling Openbare Gezondheidszorg Rotterdam- Rijnmond per 01-01-2007 dient de eerstgenoemde regeling te worden opge heven wegens beëindiging van alle activiteiten. Hiertoe is een besluit nodig van alle gemeenten die aan die regeling hebben deelgenomen. De raad van de gemeente Schiedam heeft dit besluit op 4 februari 2010 genomen. Voor meer informatie: J. Vermeer tel: 010-2191526

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10