Even voorstellen: ToN 8februajï 2Ö10 www.hetcollegevos.nl Learn more about TTO and Gymnasium on Thursday, February 18 Everything you always wanted told about TTO and Gymnasium »ow Het is tijd om weer te bouwen en niet slopen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. NL Woensdag 10 februari 2010 - Pagina 23 Politiek SP: Aanpak leegstand onvoldoende SCHIEDAM - Dat de leegstand is afgenomen van 23% naar21% is geen reden tot blijdschap, vindt de SP in Schiedam. De partij vindt de reactie van het gemeentebestuur op de recente leegstandcijfers dan ook onge past. SP-lijsttrekker Theo Wij mans: "Schiedam kent verre weg de meeste leegstand in heel Nederland. Met de huidige aan pak komen we ook de aanko mende 4 jaar nog niet richting het landelijk gemiddelde van 5%. Drastischere maatregelen zijn dan ook nodig." De gemeente is volgens de SP te veel bezig om met gemeente geld vooral nieuwe winkels te lokken naar de stad. De SP ziet veel liever dat geprobeerd wordt om elk leegstaande win kelpand een nuttige bestem ming te geven. Wijmans: "Niet zozeer het gebrek aan winkels, maar het lelijke straatbeeld door leegstaande panden is de Schiedammers een doom in het oog. Geef ruimte aan verenigin gen, kunstenaars en andere groepen om de binnenstand weer leefbaar te maken. Dat vergroot ook de aantrekkelijk heid voor winkels om zich als nog te vestigen." ZWEMdeBAD in oude sportfondsenbad SCHIEDAM - In het voormalige sportfondsenbad wordt op 24 februari 'Het politiek ZWEMde BAD' gehouden. Een week voor de gemeente raadsverkiezingen organiseert de werk- en actiegroep 'het dak op' in samenwerking met SWS de Erker en de bewonersvereni ging Schiedam West dit 'debad' voor West. Op de bodem van het ondiepe bad wordt gespro ken over de toekomst van onze stad, onze wijk, onze buurt. Be kende en onbekende namen, politici, bewoners en onderne mers gaan op deze avond het debat aan onder leiding van de badmeesters Jack Kerklaan en Alex Friederich Pittige stellin gen worden afgewisseld met enkele frisse optredens. Er is li vemuziek van Upshot en de quiz 'badmuts op, badmuts af. De toegang is gratis. PvdA cultuurwandeling door de binnenstad SCHIEDAM - PvdA Schiedam organiseert op 13 februari een cultuurwandeling door de bin nenstad om stil te staan bij een aantal interessante ontwikke- lingen die de afgelopen vier jaar gerealiseerd zijn en de komen de vier jaar ontwikkeld worden. Gastheer is PvdA lijsttrekker Menno Siljee. Om 10.00 uur is het verzamelen in de Teerstoof (Nieuwstraat 12). De wandeling gaat eerst naar het voormalige Artotheek aan de Boterstraat. In dit pand houdt cultuurwethouder Men no Siljee een presentatie over het Wennekerpand. Om 10.50 uur Langs het Wennekerpand en het Zakkendragershuisje naar de Korenbeurs, alwaar de groep ontvangen wordt door Ron Weijers. Hij geeft een korte presentatie van de plannen voor invulling van dit karakte ristieke pand. Om 11.30 uur via de Appelmarktbrug en langs het Coöperatiemuseum naar de Hoogstraat Midden. Menno Sil jee geeft hier een korte toelich ting op de plannen voor een museumkwartier. Om 11.50 uur is de groep weer terug in de Teerstoof alwaar een broodje genuttigd kan worden en ge luisterd kan worden naar cul tuurscout Ineke Hagen over cultuur in de wijken. Rose kraakt rapport SCHIEDAM - Een rapport dat behoorlijk kritisch is op het Je nevermuseum (amateuristisch geleid), het Stedelijk Museum Schiedam (in zichzelf gekeerd instituut) en de samenwerking tussen musea, maar wel een ad vies geeft om miljoenen in de musea te investeren. Dat gaat er bij Andreas Rose lijsttrekker van Gemeente Belangen Schiedam niet in, zo liet hij blijken tijdens de raadsvergadering. "Het rapport concludeert zelfs dat er geen historisch museum in Schiedam moet zijn en de be staande musea moeten volledig anders geëxploiteerd moeten worden." Maar halverwege be gint het hoofdstuk advies, "Het lijkt wel een ander rapport, "vindt de lijsttrekker. Hierin wordt geadviseerd om een miljoenen kostende ver bouwing te beginnen om een gecombineerd historisch jene vermuseum te beginnen, waar bij de leiding van dit museum volledig in handen komt van het Stedelijk museum. "Mijn ver moeden is dat dit college het advies en aanbevelingen al ge schreven had voordat men Gor- dion benaderde om een rapport bij te schrijven. Uiteindelijk is het zo dat wie betaald bepaald. Tot grote ergernis van wethou der Siljee. Toch brengt Rose ook een advies uit. "Het hoofdstuk waarin het advies staat moet verworpen worden. SCHIEDAM - Op weg naar de gemeenteraadsverkie zingen stellen de partijen zich aan de lezer voor. Deze week: Johan Jongen van Trots op Nederland. Kunt u zich kort voorstellen? Mijn naam is Johan Jongen, 74 jaar oud en woon al 27 jaar in Schiedam. Ik heb jarenlang in Schiedam-Oost gewoond en woon nu in Schiedam-Noord. Mijn hobbies zijn lezen, zeilen, talen bestuderen en de politiek. Ik ben getrouwd en heb 3 kinde ren en 2 kleinkinderen. In mijn woning staat 19 strekkende me ter boekenkast, want de interes ses van mij en mijn vrouw zijn breed. Schiedam in 2014. Wat is er als het aan u ligt veranderd? Veiligheid, over vier jaar is Schiedam veel veiliger als het aan ons ligt. De ene overval na de andere vind plaats. Mensen worden 's nachts of bij hun huis overvallen. Die overvallers moeten gepakt worden en 5 jaar vastzitten. Alleen als dit soort harde acties plaatsvinden, zal het afschrikkend werken en wordt Schiedam veiliger. De binnenstad moet een stevige impuls krijgen. Het is tijd om te gaan bouwen in plaats van te slopen. Daarnaast is de werkge legenheid verbeterd, want als men niks verdiend kan men ook niks uitgeven. Overvierjaariser Lijstrekker Johan Jongen. genoeg woonvoorziening voor ouderen in de nabijheid van hun kinderen. Wij hopen dat over vier jaar ook de A4 ligt en bij voorkeur met een afslag in Schiedam-Noord. Zodoende is de ontsluiting beter voor Schie dam. Geef drie redenen waarom de Schiedammer op uw partij moet stemmen. Wij zijn van plan om als de bur ger inspraak heeft gehad, deze plannen ook te gebruiken in het beleid. Dit is de laatste jaren nog wel eens vergeten. Wij pleiten Ook voor meer openheid in de politiek. Geen stiekem gedoe meer. De gemeente heeft mooie dingen gedaan die een hoop geld hebben gekost. Allerlei eve nementen waarbij de gemeente met. een hoop geld moet in springen, daar passen wij voor. De gemeente komt dan vaak uit als een bedrogen partij. Geen geldverspilling meer. Uw ideale coalitie is. Daar wil ik echt geen uitspraak over doen. We zullen zien wat er gebeurt de komende tijd. We zijn de hele bestuurscultuur in Schiedam zat, het moet beter kunnen en makkelijker. Wij wil len daaraan gaan werken, sa men met partijen die dat ook willen. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN laptop klaar!' Viaardinqen 19.30 hrs, start 20.00 hrs! Het College Vos, Locatie Koninginnelaan (KL), Koninginnelaan 771, Vlaardingen, T 010 - 850 3500 Voor iedere nieuwe brugklasser van Het College Vos staat een eigen *De kosten bedragen 5 euro per maand en na vier jaar wordt de laptop eigendom. De laptop is bovendien verzekerd tegen diefstal en beschadiging en voorzien van alle benodigde software. We debatteren in het Engels. Engelse kranten en magazines worden gelezen en we zien Engelse films en televisie. De opleiding wordt aangeboden op HAVO|VWO én Gymnasium-niveau. TTO kan goed gecombineerd worden met Latijn en Grieks. Het afsluitend examen English A2 is een deelcertificaat van het International Baccalaureate. Op het TTO bieden we uitwisselingen en studiereizen naar Engeland, Ierland en de USA. Op het Gymnasium zijn er uitwisselingen met verschillende Europese landen en kennen we de klassieke reis naar Rome. Voor beide opleidingen is een goede inzet en motivatie belangrijk. mw S.M. Boxem, T 010 - 850 3500 (boxem@hetcolleqevos.nl) maakt graag tijd vrij voor een goed gesprek. but were afraid to ask... TTO (TweeTalig Onderwijs) is een internationale vorm van onderwijs. Er wordt door iedereen Engels gesproken tijdens de Geography, History, Biology, Art&Design, Mathematics and English lessons. In het tweede en derde jaar komt daar Economics and Physical Education bij.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 23