Onvoldoende bewijs fitrftnnVHI ■«j-avtirifó Halloween weer terug in Gorzen? Happy Valentijn in Nieuwe Passage! Maatschappelijk werken aan de Nieuwe Waterweg Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Zorg op maat in Nieuwland Moeslanden, de Weekkrant Nieuwe StadsblQ ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 februari 2010 - Pagina 34 SCHIEDAM - Op de dag voor Valentijnsdag, zaterdag 13 februari, staat de Nieuwe Passage geheel iri teken van het verrassen van dierbaren en geliefden. Zo wandelt deze dag een groot lieftallig 'hart' rond, vergezeld van een Hartjes Heer, die op een huikorgeltje de meest romantische liedjes speelt. Het 'hart' deelt al rondwandelend toepasselijke attenties uit aan de winkelende bezoekers. De Hartjes Heer en het Hart zijn van 12.00 tot 16.00 uur in de Nieuwe Passage, de cadeauballon- stand is ervan 11.00 tot 16.00 uur. foto: pr Alles over hart- en vaatziekten SCHIEDAM - Diabetesver eniging Nederland (DVN) organiseert samen met het Vlietland Ziekenhuis op 16 februari een voorlichtings avond over hart- en vaat ziekten in relatie tot de ziek te diabetes. Mevrouw Wij- benga, internist-vasculair geneeskundige, over het risi co bij diabetespatiënten. Mevrouw Van Kralingen, vasculair verpleegkundige, vertelt wat patiënten kunnen doen om het risico te ver minderen. Heer Sarac, apo theker, geeft een toelichting op wat de apotheker kan be tekenen. De bijeenkomst vindt om 20.00 uur plaats in het Auditorium van het Vlietland. Interesse? Tel: 010-5213843 (DVN). SCHIEDAM - Hij had al eerder gezeten voor geweldsmisdrij ven en vermogensdelicten. En 17 minuten nadat het mobieltje op 8 september 2008 met veel geweld en bedreiging op het Trimpad aan de Vlaardingse kant van de A4 was geroofd van de minderjarige eigenaar, zat de simkaart van Schiedammer Rayonel G. al in het telefoontje. Lange tijd belde hij ermee tot de politie met een sms-bombarde- ment verder gebruik onmoge lijk maakte. De 3 slachtoffers van de beroving van 18,16 en 16 jaar waren door twee man een pistool in de nek gedrukt en moesten portemonnees, huis sleutels en mobieltjes afstaan. Het signalement van de aange houden 37-jarige Schiedammer voldeed aan dat welke de slachtoffers op gaven van één van de overval lers. Alleen zijn kin-, wenk brauw- en neu- spiercings wa ren niet ge meld. Maar die kan hij er tijde lijk uitgehaald hebben.- 'Heel verdacht' noemden de aanklager en de rechter het ook dat de Schie dammer, die niet in de rechts zaal kwam opdagen voor zijn proces, had gelogen bij z'n ver hoor. Rayonel beweerde ten tij den van de gewelddadige bero ving namelijk eerst in de cel te hebben ge zeten en dus een alibi te hebben. Later bleek dat hij loog of zich ver giste. De Schie dammer, die een maand in voorarrest zat, kwam ook met een verklaring hoe zijn simkaart zo kort na de overval al in de bij de 'hold-up' buitgemaakte tele foon belandde. Hij had het mo bieltje in de Schiedamse Troel- stralaan te koop aangeboden gekregen van een vreemde en het even getest met zijn eigen simkaart. Dat hij die er uren in liet zitten en toen besloot om het telefoontje niet te kopen, vonden rechter en officier van justitie ook niet aannemelijk. De laatste eiste tegen de Schie dammer bij verstek een onvoor waardelijke celstraf van een jaar. „Er zijn een aantal aanwij zingen, dat verdachte ermee te maken heeft, maar die Zijn toch onvoldoende om hem te kun nen veroordelen en daarom spreek ik hem vrij van de aan klacht," besloot de rechter de zitting. SCHIEDAM - In deze ru briek laat een maatschap pelijk werker van Maat schappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg u meekijken in zijn spreekka mer. Hoewel de namen en omstandigheden onher kenbaar zijn gemaakt, krijgt u een beeld van de da gelijkse praktijk. 'Assertivi teit' voor Erik en 'Plan je budget' voor Margot Drie weken geleden meldde Erik zich in mijn spreekkamer. Hij slaapt slecht, is humeurig en kan hier maar moeilijk over praten. Erik werkt in de Rotter damse haven en wordt bedreigd met ontslag. Zijn vrouw Margot heeft hem naar de huisarts gestuurd en deze heeft hem gewezen op onze cursus 'Assertiviteit', zodat hij kan oe fenen met het uiten van gevoe lens. Ik ga met Erik (39) in gesprek en merk al snel dat het eventuele ontslag hem erg dwars zit. En ook het gevolg daarvan beang stigt hem, namelijk dat zijn ge zin straks met minder geld moet rondkomen. Als ik daarover doorvraag, vertelt hij dat Mar got het geld beheert, maar niet altijd even effectief. Ze verwent de kinderen nogal en is ook nog eens erg tolerant in de opvoe ding. Erik maakt zich grote zor gen. Om zijn gevoelens en ge dachten beter onder woorden te kunnen brengen, besluit hij zich aan te melden voor de cur- koop huur nieuwbouw LM ROTTERDAM 148.000 woningen ROTTERDAM Deensestraat 52A 79.000 k.k. Ideaal Makelaardij o.z. www.huislijn.nl I Rotterdamsedijk 2AB j 225.000 k.k. I 24/7 Vastgoed www.huislijn.nl Bichon v. IJsselmondeln 34 129.500 k.k. BECK Vastgoed www.huislijn.nl SCHIEDAM - Leerlingen van groep 8 van de Willibrordus- school willen graag het Hallo- weenfeest weer terug in de Gor zen en snel een kunstgrasveld aan de Maasboulevard. Dat maakte Mari Dingenouts, raadslid PvdA afgelopen maan dag bekend aan het begin van het wijkoverleg in Schiedam zuid. Het wijkoverleg met 30 aanwezigen reageerde positief op het Halloween-voorstel dat met wijkbewoners, de school en tante Yo verder uitgewerkt zal worden. Het is mogelijk om ge bruik te maken van het budget van de wijk of een voucher in te dienen. Het Halloweenfeest is om financiële en organisatori sche redenen destijds afgebla zen. In een andere verantwoor de, organisatorische opzet moet het mogelijk zijn het Hallo weenfeest weer in de Gorzen te rug te laten keren. De vraag van de leerlingen over het snel reali seren van het kunstgrasveld aan de Maasboulevard is al opge pakt door de gemeente en een klankbordgroep. Het plan zit in de herstructurering van de Maasboulevard en heeft al draagvlak van de bewoners rondom de plek van het veld. De leerlingen van de school vin den het leuk om meer van het plan te horen en te zien. sus 'Assertiviteit'. Ik geef hem het cursusboekje en vertel dat hij op onze website meer infor matie kan vinden. Hij zal ernaar kijken. Ik stel voor om het volgende ge sprek samen met Margot te voeren. Erik stemt hiermee in. De week daarop komen ze sa men naar het spreekuur. We be spreken het uitgavenpatroon van het gezin. Margot is inder daad wat royaal met het uitge ven van geld, zeker als het om de kinderen gaat.-Ze probeert hiermee het contact met de jon gens goed te houden, want ze halen nogal eens wat kattenkwaad uit op straat. Erik is het niet eens met deze wijze van opvoeden en heeft er ook last van. Margot geeft toe dat ze niet «o goed met geld kan om gaan. Ik vertel haar dat we een cursus 'Plan je budget' hebben. Ze wil hier graag aan deelne men. Om hen te ondersteunen bij de opvoeding van de jon gens, maak ik nog drie vervolg afspraken met Erik en Margot. Ze stellen zich hiervoor open en stralen al meer energie uit. Op Erik's werksituatie heb ik geen invloed, maar ik verwacht dat de cursussen en begeleidings gesprekken een positief effect zullen Rebben. Algemeen Maatschappelijk Werk is gratis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer informatie op www.mdnw.nl of bel 435 10 22 (Vlaardingen), 473 10 33 (Schie dam) of 591 44 99 (Maassluis en Hoek van Holland) SCHIEDAM - Woonplus Schie dam en Thuiszorg Zorg en Hoop brengen de zorg terug in de wijk Nieuwland. De woning corporatie stelt een buurtpost ter beschikking aan de zorgver lener. Op deze laagdrempelige manier wordt aan bewoners in de omgeving directe zorg ver leend. Vanaf 1 februari wordt vanuit de buurtpost aan de B.H. Grete- laan directe zorg verleend aan bewoners uit de omgeving. Men kan terecht voor bloedaf- names, een ECG (hartfilmpje) of bloeddrukmeting. Ook is er de mogelijk tot een inspannings- onderzoek. Adviseurs van Zorg en Hoop zijn aanwezig voor be woners die behoefte hebben aan zorgadvies. Uw woning gratis hier? Vraag het uw makelaar! huislijn nl Makelaardij Taxatie Hypotheken Beheer Exploitatie Consultancy 41 Speciale Koopsom Overheidsbijdrage/subsidie/garantie Gratis Taxatie Rapport - Makelaars Spreekt f Inruil bestaande woning Boetevrij aflossen bestaande hypotheek Overbruggingsrente-vergoeding 41 Verhuiskorting 4" Kosten Koper bijdrage va Onze panden op: FUNDA.NL JA AP. NL Woonkrcmt.nl Vraagprijs 199.500,- k.k Kantoor Maassluis Drijver 133 3144 GD Maassluis Tel: 010-592.33.00 Kantoor Vlaardingen f» Van Schravendijkplein 1 Jf.Jf, 3131 GV Vlaardingen I Tel- 010 - 460.33.33 m- "W* I Kantoor Nieuwerkerk a/d lissel 1e Tochtweg 76 I 2913 LP Nieuwerkerk a/d lissel I Tel: 0180-45.00.45 Prachtig monumentaal pamLin het hartje centrum van Schiedam met parkeergarage naast de deur, multifunctioneel in gebruik, Te huur open ruimte verdeeld in 18,18,42,12 en 15m2, slim van indeling, represen tatief en gebruiksvriendelijk. Het pand is perfect gelegen en heeft een riante raampartij en luifel. In het pand bevindt zich een toiletruimte, opslagruimte en Cv ruimte. Eerste verdieping: keuken en ruimte. Koemarkt 4 Schiedam Uitstekende 3-kamer tussen woning met tuin in de historische bin nenstad van Schiedam met haar prachtige grachten. De woning is smaakvol ingericht en netjes afgewerkt Sint Pietersteeg 6 Oranjestraat 26 Schiedam In hartje centrum Schiedam is nu een riant 3 kamer hoekappartement te koop. Dit fraai afgewerkte tum-key appartement is de 'ideale moge lijkheid om kant en klaar te wonen i Schiedam Hpp>3 mei 3 slaapkamers, gelegen in de Gorzen is nu Ffeuke eengezinswoning ligt op steenworp afstand van gezellige terrassen en sfeervolle omgeving. De woning ligt --iitraal to.v. openbaar vervoer en uitvalswegen. Over de Vesten 130 Schiedam Fraai 2-kamerappartement op de 11 de verdieping in het complex "Over de Vesten" is nu te koop! Dit appartement met eigen parkeerplaats in de afgesloten garage geeft de skyline van Schiedam een speciale bele venis met uitzicht op de historische molens en Delft als achtertuin.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 34