Week Absurdistische Extreem avondje theater Krant 'Drie op een rij' en meer in diergaarde Blijdorp. Roos Linda, Jessica en Kapje en Sjon de Muziek Extra kaarten voor Roué Verveer WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Waylon scoorde een grote hit met Wicked Way. Zaterdag staat hij in Watt. Geheimschrift op Valentijnsdag ROTTERDAM - Op Valentijns dag komt een workshop ge heimschrift goed van pas! Kunsthal Rotterdam biedt op 14 februari vanaf 13.00 uur doorlopend speciale works hops voor kinderen bij de fa milietentoonstelling 'Made in Holland, Uitvindingen en in novaties'. In de workshops kun je kennis maken met verschillende soor ten geheimschrift. Ook leer je hoe de Enigma werkt, een bij zondere geheimschriftmachi ne uit 1919. Daarmee werden berichten gecodeerd in andere lettercombinaties dan het ori gineel. Met kunstenaar Toine Klaassen kan familie dezelfde dag in het auditorium van de Kunsthal meewerken aan een spannend kunstwerk. Zijn workshop staat, zoals hij zegt: 'in het teken van het te ken en in de taal van de taal'. In spijkerschrift maak je sa men met hem een onontwar bare rebus of een spannende boodschap die vanaf de maan te lezen is. Het is de kunst na afloop meteen in praktijk te brengen wat je hebt geleerd. En een originele geheime boodschap te versturen aan je geheime liefde. Meer informa tie op www.kunsthal.nl. Bje eigen wereld op demaaskoerier.nl FOTO: JOKE SCHOT. ROTTERDAM - Iedereen kent natuurlijk het smakelijke sprook je Roodkapje, maar in deze hilarische bewerking Jeugdtheater Hofplein loopt alles nét een beetje anders. Familie Kapje bestaat uit vader, moeder, de drie dochters Linda, Roos, Jessica en oma Kapje. Wanneer Roos als cadeautje een rode hoofddoek krijgt, wordt ze vanaf dat moment door iedereen Rood Kapje ge noemd. Met een mandje vers gebakken wafels gaat ze op pad naar haar oma, die diep in het bos woont. In het bos ontmoet zij houthakkers, takkewijven, inspecterende ambtenaren en de stoere jager. Als Rood Kapje van het pad lijkt af te dwalen wordt het heel erg spannend! Vooral als ze daar Sjon de Wolf ont moet...Tot en met 7 maart te zien in Theater 222, Pieter de Hoochweg 222, Rotterdam. Voorstellingen op vrijdag en zater dag om 19.00 uur, zondag om 14.00 uur. Reserveren: 010 243 50 50 of via www.jeugdtheaterhofplein.nl. SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam presen teert vanaf 14 februari de eerste grote tentoonstelling van het multitalent Aiexvan Warmerdam. Vier monu mentale zalen ontvouwen de gedachtewereld van de maker, vervuld van grim mige humor en absurdisti sche wendingen. Nieuwe ensceneringen van filmfragmenten, beelden uit theatervoorstellingen, affiches, foto's en maquettes gaan sa men met schilderijen, tekenin gen, grafisch werk, teksten en ter plekke vervaardigde wand schilderingen.. Het is allemaal Alex van Warmerdam (Haar lem, 1952), theatermaker, film maker, schrijver en schilder. Hij volgde de Grafische School en de Rietveld Academie in Am sterdam, waar hij afstudeerde in Vrije grafiek en Schilderen. In 1974 was hij medeoprichter van het legendarische muziek theatergezelschap Hauser Or kater. Sinds 1980 heeft hij met zijn eigen theatergezelschap De Mexicaanse Hond twaalf voor stellingen uitgebracht, waaron der Graniet, De wet van Luis man, Onnozele Kinderen, Kaat je is verdronken en Wees ons genadig. Na de korte film De Stedeling maakte Van Warmer dam in 1986 zijn eerste speel film Abel, gevolgd door onder andere De Noorderlingen, Grimm, Ober en De Laatste Da gen van Emma Blank. Het zijn films die hun plaats hebben ge vonden in de canon van de Ne derlandse film en het collectie ve geheugen van het publiek. Van Warmerdam ontving vele (film)prijzen, in binnen- en bui tenland. Meest recent is de be kroning van De Laatste Dagen van Emma Blank (2009) op het filmfestival in Venetië en in Utrecht (Gouden Kalf voor bes te scenario). In 1995 werd hem de Prins Bernhard Cultuurprijs toegekend voor zijn hele theater- en filmoeuvre. SCHIEDAM - Het is feest, want Roué Verveer is tien jaar comedian en speelt al tien jaar bij Comedytrain. Wegens enorme aanvraag voor zijn vierde voorstelling Mans Genoeg in Theater aan de Schie, is er besloten de voorstelling te verplaat sen naar de grote zaal. Hier door zijn er voor donderdag 4 maart 2010, om 20.15 uur, meerdere kaarten be schikbaar gekomen. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.theateraande- schie.nl. ROTTERDAM - Het extreme theaterstuk draait om 1 ver krachter, 3 vrouwen en 3 visies. De cast, bestaande uit Birgit Schüuman, Jennifer Hoffman, Eva Duijvestein en Loek Peters, bezorgt het publiek een ex treem onvergetelijke avond van 24 tot en met 26 februari in het oude Luxor Theater. Als Marjo- rie op een avond alleen thuis is, dringt een onbekende man het huis, binnen. Zijn poging tot verkrachting strandt als Marjo- rie erin slaagt zich aan haar be lager te ontworstelen en hem weet te boeien. Vanaf dat mo ment zijn de rollen omgedraaid. Als Marjories huisgenoten Terry en Patricia thuiskomen, blijken die er verschillende ideeën op na te houden over wat er met de 'verkrachter' moet gebeuren. Foto: Sylvester

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37