weGeNeR 16 februari 2010 19.00 - 21.00 uur Virtuoos gitaartrio flsg Spieringshoek |Swingende grooves Reserveer nu! Gratis CD bij kaartjes Programma Zondagochtend-concerten voorjaar 2010 Snarenprinsen van topniveau op het podium dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 februari 2010 - Pagina 38 SCHIEDAM - Een prachtige combinatie met passie, soul en swingende grooves die allemaal gespeeld wor den met een ongekend ho ge virtuositeit. Jan Kuiper, Stochelo Rosenberg en Zoumana Diarra vormen een zeer speciaal gitaartrio. Reserveer nu minimaal twee kaarten en maak kans op een dubbel cd van Three of a kind. Reserveren voor deze actie kan uitslui tend telefonisch via de kas sa (010) 2 467 467, van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur, on der vermelding van gitaar actie. ROTTERDAM - Joke Bruijs zorgt voor een verrassend zondag ochtendconcert op 21 februari in de Doelen. The Gipsy Boys brengen al jaren optredens in binnen- en buitenland en suc cesvolle programma's in theaters. Het idee om samen met Joke Bruijs een programma te gaan samenstellen is een voor velen een verrassend idee. Het programma beweegt zich tussen de bekende stukken uit het jazzrepertoire dan met het gipsy geluid van The Gipsy Boys. Extra gast is vibrafonist Frits Landesbergen die zijn spo ren lang en breed heeft ver diend in de Nederlandse Jazz- scene. Voor meer informatie: www.zondagochtendconcerten.nl. Insiders weten dat Joke Bruijs eigenlijk in hart en nieren zange res is en met songfestivals heeft meegedaan. foto: pr 21 februari Joke Bruijs, Gipsy Boys en Frits Landesbergen 28 februari The Deep River Quartet 7 maart Keltische Ochtend met Rapalje 14 maart Meezingconcert: van Smartlap tot Opera 21 maart Ernst Daniël Smid Kaartverkoop 6 12,- via de Doelen, Bureau Hanson 010-4225244 de kantoren van Wegener Huis-aan-huisMedia: 010-4699911 M.m.v. Wegener Huis- Westermeijer groep, Fondei. HoilandCasino en Hanson BV. www.zondagochtendconcerten.nl Binnenkort in het Theater Spetterende piano enter tainment Ze zijn al jaren een begrip: de muzikanten van Crazy Piano's. Er kunnen songs worden aangevraagd en er wordt geïmproviseerd. Op 10 februari, om 20.15 uur, zijn zij met de show Let's Go Crazy te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. Isa Hoes als (on)gelukkige huisvrouw De Gelukkige Huisvrouw is één van de meest besproken Nederlandse boeken van de afgelopen jaren. Heieen van Royen is persoonlijk betrok ken bij de toneelbewerking. Op 14 februari 2010, om 20.15 uur, zijn Isa Hoes en Mare Klein Essink te zien in De Gelukkige Huisvrouw. Toegang 25,00. Hard, soms ontroerend, maar altijd onweerstaanbaar grappig Het publiek en pers zijn ra zend enthousiast over caba retier Micha Wertheims in telligente, ongrijpbare, maar altijd meedogenloze humor. Daarom kiest hij ditmaal een ernstig onderwerp. Want wat is er ernstiger dan een goede grap? Op 16 februari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toe gang 18,50. Norma, het absolute mees terwerk van Vincent Bellini Nationale Opera van Molda vië brengt een verhaal over liefde voor de vijand, verraad en de gezamenlijke dood van geliefde. Voorafgaand is er een inleiding, toegang €3. Toegang €37,50. 14 februari Di Gojim Open huis Scholengemeenschap voor www.spieringshoek.nl havo, atheneum, vwo+ en gymnasium komstige multi-instrumentalist Zoumana Diarra. Voor zover bekend is hij de enige muzikant ter wereld die een kora met maar liefst 43 snaren bespeeld. Naast de kora speelt Zou ook voortreffelijk gitaar, ngoni en ballafoon. Hij trad op met be-, kende Afrikaanse bands en in Nederland heeft Zou in veel succesvolle cross-overprojecten gespeeld met uiteenlopende ar tiesten als Leonie Jansen, Trijn tje Oosterhuis en Stef Bos. Jan Kuiper won in 1985 de Podium- prijs van de Stichting Jazz in Ne derland, hij speelde in de meest uiteenlopende bezettingen. Ook nodigde hij een aantal bij zondere gitaristen uit als special guests van de Five Great Gui tars, onder andere Larry Carl ton, Jan Akkerman, KaJd King en het Rosenberg Trio. Jan Kuiper zal vooral op de akoestische ny- lonsnarige gitaar te horen zijn, ook presenteert hij tijdens deze voorstelling zijn nieuwe cd waarop hij duetten speelt op de 18 snarige India gitaar met tabla speler Niti Ranjan Biswas. Kaar ten reserveren kan op www.theateraandeschie.nl of via (010J 2 467 467. Toegang €19,50. SCHIEDAM -ArieKoomen (bekend van het duo Arie en Silvester en de Lama's) gooit het dit jaar over een heel andere boeg. Op 12 fe bruari, om 20.15 uur, is hij te zien in een cabaretesk to neelstuk met een eeuwen oud dilemma als leidraad: de verschillen tussen man en vrouw. In de voorstelling Een avondje Bergkamp betrekken Arie en zijn vrouw een appartementje in Benidorm. Zee, zon en va kantie, wat .wil je nog meer? Maar zoals altijd laait een oude vertrouwde discussie weer op: de vrouwen willen hun spaarza me vrije tijd besteden aan bij kletsen, terwijl de mannen nu Na een aantal keren met de Five Great Guitars 'on the road' te zijn geweest, is gitarist Jan Kuiper woensdag 17 februari, om 20.15 uur, samen te zien met Gipsy gitarist Stochelo Rosenberg en Zoumana Diarra. foto: pr SCHIEDAM - Drie zeer bijzon dere topgitaristen die nog nooit in deze samenstelling op de Ne derlandse podia te beluisteren zijn geweest. Jan Kuiper, Sto chelo Rosenberg en Zoumana Diarra spelen solo, duo en na tuurlijk vooral als trio. De voor stelling Three of a kind is 17 fe bruari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Stochelo Rosenberg is een gi taargigant en Gypsy Jazz gitarist en is één van de meest beroem de Nederlandse gitaristen. Sa men met het Rosenberg Trio heeft hij op alle grote wereldpo dia furore gemaakt. Hij beheerst de zogenaamde Gypsy gitaar stijl als geen ander. De andere snarenprins is de uit Mali af- eindelijk tijd hebben om voet bal te kijken. Hoe lost dit zich op? Of valt er net iets meer te re gelen? Is het verschil tussen man en vrouw nu heerlijk, of juist een ramp...? Naast Arie Koomen zijn ook Edo Brunner (Winnaar 'Wie Is De Mol 2008', 'Tequila), Kim Goedegebure (bekend van het duo Reijn en Goed), Renate Rei- jnders (duo Reijn en Goed) en Bob McLaren (stand-up come dian, coach van de Lama's) te zien. Kaarten reserveren voor de voorstelling kan via de kassa, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur. Telefonisch is de kas sa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 - 16.00 uur via (010) 2 467 467. Online reserveren via www.theateraan- deschiê.nl. Toegang 22,50.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 38