Gemeenteberich Schiedam haalt doelstellingen inburgering Project A4 Delft-Schiedam Kom naar de informatieavond Goed idee voor je wijk? Laat het ons weten! Wijkoverleg Schiedam West gemeente Schiedam tfca e Vorige weeek woensdag was er taart voor wethouder Christine Daska- lakis, alle medewerkers inburge ring van de gemeente en diverse taaiaanbieders. Met deze traktatie loste minister Eberhard van der Laan van Wonen, Wijken en Inte gratie een belofte in. Schiedam is er namelijk in geslaagd voor de periode 2007-2009 de doel stellingen voor inburgering, te weten 1.265 inburgeraars op cursus, te ha len. Begin 2009 was er nog sprake van een behoorlijke achterstand, net als in veel andere gemeenten. Ruud IJzelendoorn, manager externe rela ties van het Ministerie van VROM, complimenteerde de wethouder en alle betrokkenen voor hun inspan ningen, die ertoe hebben bijgedragen dat het gelukt is deze achterstand geheel weg te werken. Het ministerie trakteerde op taart. Foto: Jan van der Ploeg In de gemeente Schiedam wordt een informatiebijeenkomst voor omwonenden en geïnteresseerden over het project A4 Delft-Schie dam gehouden op donderdag 11 fe bruari in Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 te Schiedam. Tijdens de informatieavonden krijgt u informatie over de voorlopige onderzoeksresultaten van het Ont werp Tracébesluit (OTB) en wordt er ingegaan op de stand van zaken, planning en besluitvorming. De informatieavond begint om 18.30 uur en eindigt om 21.30 uur. De informatieavond is een inloop avond. Dit houdt in dat u op elk moment tussen 18.30 uur en 21.30 uur welkom bent. Op meerdere tijd stippen geeft Rijkswaterstaat een presentatie met informatie over het project. Uw vragen kunt u stellen aan de deskundigen van Rijkswaterstaat. Zij zijn de hele informatiebijeenkomst aanwezig op de informatiemarkt. Ontwerpworkshop Tijdens de informatieavond in Schie dam kunt u deelnemen aan de Ont werpworkshop van Rijkswaterstaat. Tijdens de Ontwerpworkshop kunt u meedenken en oplossingen aan dragen over hoe de Laan van Bol'Es onder de A4 moet worden inge richt binnen de richtlijnen van Rijks waterstaat. De Ontwerpworkshop duurt een uur en beginnen om 19.00 uur en 20.00 uur. U kunt zich tijdens de informatieavond opgeven. Echter, wilt u zeker zijn van uw deelname, stuur dan van tevoren een e-mail naar a4delft-schiedam@rws.nl. Er kunnen per workshop maximaal 30 personen meedoen. Voor alle workshops geldt dat inwoners van Vlaardingen en Schiedam voorrang krijgen bij deelname eh vol vol. Heb je een leuk idee om samen met bewoners en buurtgenoten uit te voeren? Wil je graag een veldje in de buurt om te sporten? Speel toestellen voor jong en oud? Of toch liever een picknicktafel om gezellig aan te eten? Fleurige plant jes in elke straat? Wil je starten met een project voor jongeren zonder werk? Of maak je liever een mooi kunstwerk, samen met bewoners uit de buurt? Misschien heb je een ander idee voor jouw wijk. Laat het ons weten en dien bij ons een aanvraag in. De vouchers maken het mogelijk om uw idee uit te voeren. Het afgelopen jaar hebben al veel Schiedammers een voucher ingediend. De inge diende vouchers worden door een regiegroep, bestaande uit bewoners, getoetst op een aantal criteria. Ver schillende bewonersinitiatieven zijn in 2009 mogelijk gemaakt dankzij het vouchersysteem. Heeft u ook een jouw wijk dus jij mag het goed idee voor uw wijk? Vul dan het inschrijfformulier in dat u kunt vinden in de wijkcentra en op www. schiedam.nl/hetisjouwwijk. Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 16 februari 2010 Locatie: Wijkcentrum De Erker, J. van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Openbare ruimte (Lydia Buist/gemeente en Jan den Hertog/ Irado) - Verslag van de vorige vergadering - Stand van zaken wijkbudget - Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Bekendmaking ontwerp Landgoedbiotoop ter visie gelegd De ontwerp Landgoedbiotoop, artikel 14 van de ontwerp Provinci ale Verordening Ruimte, ligt van 1 tot en met 28 februari 2010 ter visie. De ontwerp Landgoedbiotoop heeft als doel om de ruimtelijke kwaliteit van de historische landgoederen te versterken en is gebaseerd op het Beleidska der Historische Landgoederen dat op 11 november 2009 door Provinciale Staten is vastgesteld. Waar kunt u het ontwerp inzien? De ontwerp Landgoedbiotoop ligt ter inzage bij het klantencentrum informatiediensten (bibliotheek) van het provinciehuis en de gemeenten in Zuid-Holland. Hoe dient u uw zienswijze in? U kunt uw zienswijze op de ontwerp Landgoedbiotoop digitaal of schrifte lijk indienen van 1 tot en met 28 februari 2010. Via www.zuid-holland.nl/ landgoederen kunt u een digitaal formulier invullen. U kunt dit digitaal ondertekenen en versturen, of ingevuld uitprinten en ondertekend opsturen naar: Provincie Zuid-Holland Bureau Cultuur en Vrije Tijd Postbus 90602, kamer C 308 2509 LP Den Haag Gegevens vermelden Het is belangrijk dat uw zienswijze zo concreet mogelijk is. Vermeld in elk geval uw naam, adres en contactgegevens, de datum en onderdeel van het ontwerp waar uw zienswijze betrekking op heeft en wat uw motivering is. Als het over een specifieke landgoedbiotoop gaat, noem dan ook de naam hiervan. Informatieavond Tijdens de inspraakperiode is er een informatieavond. Datum en tijd: dinsdag 16 februari van 19.30 tot 22.00 uur. Plaats: Provinciehuis, Zuid-Hollandplein 1, Den Haag. Vervolg Ieder die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt de nota van beantwoor ding met alle zienswijzen voorzien van een reactie. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van het ontwerp. Mocht u vinden dat er onvoldoende aan uw zienswijze tegemoet is gekomen dan kunt u uw zienswijze nog mon deling toelichten bij Provinciale Staten. Provinciale Staten stellen uiteindelijk de ontwerp Landgoedbiotoop en de ontwerp Verordening Ruimte vast. Meer informatie Voor meer informatie of •vragen kunt u terecht bij Bureau Cultuur en Vrije tijd van de provincie Zuid-HolTand, telefoon 070-4417302, ëen e-mail sturen naar chs@pzh.nl of via www.zuid-holland.nl/landgoederen. Aanvraag kermis op het Bachplein Bij de burgemeester van Schiedam is door de heer Th. van de Weerdt een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een kermis van 17 maart tot en met 21 maart 2010 op het Bachplein in Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Kermis Bachplein (aanvraag): 17 februari tot en met 3 maart 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2 APV - Schiedam 2008 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciële standplaats op donderdag van 09.00 uur tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan het Sibeliusplein, voor het verkopen van Vis en overige Visproducten. Verzenddatum besluit: 2 februari 2010. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondzaken, tel. 010 -2191762.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6