Wr 3 maart gemeenteraads VjERKIEZINGENl Laatste Schiedamse raads vergadering Yorick Haan Stemmen waar u wilt met de stern- pas en geldig identiteitsbewijs Gemeenteberichten Nieuwe stemmers krijgen brief van burgemeester u heeft het voor het zeggen www.schiedam.nl 10 februari 2010 nummer 6 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 28 januari 2010 tot en met 5 februari 2010 Boterstraat 81, 3111 NB De Velden 11, 3124 CN Nieuwe Maasstraat 14, 3114 TP Ringerstraat 18 Van Heékstraat 10, 3125 BH Thorholm 3, 3124 SH Verleende bouwvergunningen Verzonden 2 februari 2010 Calandstraat 80, 3125 BB Royaardsplein 82, 3123 AP Geweigerde bouwvergunning Heijermansplein 246, 3123 LM Het veranderen van de geveldeuren Het plaatsen van een dakopbouw Het gedeeltelijk veranderen van een dakkapel Het gedeeltelijk vernieuwen van een indus triegebouw (le fase) Het plaatsen van een dakkapel Het gedeeltelijk vernieuwen van de gevels -Het gedeeltelijk veranderen van de zolder vloer i.v.m. maken van een trapgatsparing Het plaatsen van een dakkapel N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 3 februari 2010 Van Rijkpad 16, 3123 NX Verzonden 10 februari 2010 Havenstraat (nabij nr. 28), 3113 HD Asbest verwijderen Het slopen van asbesthoudende materialen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Wijziging gemeenschappelijke regeling openbare gezondheidszorg R'dam Rijnmond Op 4 februari 2010 heeft de raad toestemming verleend voor het wijzigen van de Gemeenschappelijke regeling Openbare Gezondheidszorg Rotter dam Rijnmond OGZRRin verband met de toetreding van de gemeenten Bernisse, Brielle, Dirksland, Goedereede, Hellevoetsluis, Middelharnis, Oostflakkee, Spijkenisse en Westvoorne. Door de toetreding van de negen gemeenten op de eilanden Voorne-Putten en Goeree-Overflakkee tot de gemeenschappelijke regeling OGZRR, wordt de in het kader van de rampenbestrijding gewenste congruentie met de Vei ligheidsregio bereikt. De Gemeenschappelijke Regeling Openbare Gezond heidszorg Rotterdam Rijnmond van 1 januari 2007 wordt ingetrokken. Inzage U kunt de gewijzigde Gemeenschappelijke regeling vanaf 4 februari 2010 gedurende 6 weken op de volgende plaats inzien: Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 219 1259 Yorick Haan beleefde donderdag 4 februari zijn laatste raadsverga dering als wethouder in Schiedam. Het belangrijkste agendapunt uit zijn portefeuille had betrekking op de concept beheerplannen voor Open bare Ruimte, gemeentelijke gebou wen, automatisering en Sport Re creatie. Deze zijn nog onvoldoende eenduidig en uitgewerkt. De verdere uitvoering zal voortvarend worden opgepakt teneinde deze in het voor jaar van 2010 ter vaststelling te kun nen aanbieden. Dan zal ook een beheerplan voor overig gemeentelijk vastgoed gereed zijn. Vooruitlopend daarop vroeg het college van burge meester en wethouders goedkeuring aan de raad voor investeringen tot een bedrag van 7.287.500,- om de bedrijfszekerheid, de veiligheid en de gezondheid van de gebruikers van voorzieningen in gebouwen en terreinen en in de openbare ruimte te waarborgen. De raad stemde in met dit voorstel. De vaststelling van het Bomenstruc- tuurplan was het laatste raadsbesluit waarmee wethouder Haan bemoei- Foto: Jan van der Ploeg enis had. Donderdag 18 februari vindt zijn installatie als burgemees ter van Vlieland plaats. Op woensdag 3 maart worden de verkiezingen voor de gemeenteraad gehouden. Door uw stem te laten horen, kunt u meebeslissen over het bestuur van de stad. U kunt uw stem uitbrengen in een stemlokaal bij u in de buurt, maar u mag ook in een stemlokaal in een andere wijk gaan stemmen, als dat u beter uitkomt. U bent vrij in de keuze voor een stembureau. Met de stempas, die voor 17 februari per post bij alle stemgerechtigden wordt bezorgd, mag u dus ook gaan stemmen bij een stembureau in een heel andere wijk in Schiedam. Als u geen pas heeft ontvangen Als u stemgerechtigd bent, maar u heeft op 17 februari nog geen stempas ontvangen, dan is er bij de verzending of bezorging iets mis gegaan. In dat geval kunt u zich melden in de Stadswinkel op het Stadserf. Daar kunt u een vervan gende pas aanvragen. Mocht de oor spronkelijke pas later alsnog opdui ken, dan kan die niet meer worden gebruikt, omdat hij na uitgifte van een vervangende pas als ongeldig zal worden geregistreerd. U kunt dus alleen met uw vervangende stempas uw stem uitbrengen. Zonder pas niet stemmen Zonder stempas kunt u uw stem niet uitbrengen. Het is daarom van groot belang dat u de stempas goed bewaart en meeneemt naar het stem lokaal van uw keuze. Verder moet u bij het stemmen een geldig iden titeitsbewijs (een paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) meenemen. De voorzitter van het stembureau con troleert uw identiteitsbewijs en uw stempas. Alleen wanneer u beide do cumenten overhandigd en wanneer beide documenten geldig zijn, wordt u toegelaten tot de stemming. Dit betreft landelijke wetgeving. Uiter aard kunt u alleen binnen Schiedam stemmen, want het zijn verkiezingen voor de Schiedamse gemeenteraad. Stemmen bij volmacht Als u geen kans ziet om zelf uw stem uit te bréngen, dan kunt u iemand anders machtigen. U moet dan de achterkant van de stempas invullen en uw handtekening zetten. Boven dien moet u degene die uw stem gaat uitbrengen een kopie van uw geldige identiteitsbewijs meegeven. Degene die u machtigt kan dan bij elk stembureau binnen Schiedam voor u stemmen. Geef uw volmacht alleen maar aan iemand die u goed- kent en vertrouwt. Voor het eerst stemmen Een bijzondere groep stemgerechtig den wordt gevormd door de jonge ren, die voor het eerst moggn stem men. Lang niet alle jongeren hebben meteen interesse voor politiek en een aantal is misschien nog niet van plan om te gaan stemmen. Toch is het van belang dat ook jongeren hun stem laten horen. Op het gebied van bijvoorbeeld sport, natuur en milieu, wonen, het wel of niet vestigen van een jongerencentrum in een wijk, veiligheid, cultuur en stimulerings maatregelen voor meer werkplaatsen en stages worden in de gemeenteraad belangrijke beslissingen genomen. Burgemeester Verver-Aartsen hoopt dat veel nieuwe stemgerechtigden hun stem wel zullen gebruiken. Zij stuurt daarom aan alle jongeren die voor het eerst mogen gaan stemmen een brief, waarin zij jongeren op roept om gebruik te maken van hun stemrecht. Grote letters voor slechtzienden In Schiedam wordt ervoor gezorgd dat alle stemlokalen goed toeganke lijk zijn voor mindervaliden. Voor slechtzienden is het echter vaak las tig om de gebruikelijke kandida tenlijsten te lezen. Daarom zijn de kieslijsten voor deze groep ook afge drukt in een groter lettertype. Ook is er een loupe aanwezig. SchiedamKiest.nl Als u nog niet weet op wie u gaat stemmen, kunt u de deelnemende partijen en kandidaten beter leren kennen op de speciale verkiezings website www.schiedamkiest.nl. Voor meer informatie over de ver kiezingen kunt u ook terecht op de website van de gemeente Schiedam www.schiedam.nl. Tel.: (OIO) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schledam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7