Weg met achterstallig onderhoud FiivrnamH Nieuwe Stadsblad Wijkproblemen onder de loep ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 22 De putten in het wegdek zoigen nogal eens voor valpartijen. Bewoners zien graag dat er iets aan het wegdek wordt gedaan. SCHIEDAM - Iedere partij zegt het beste voor te heb ben met de stad. Maar bete kent dat ook op wijkniveau de problemen worden op gelost? Het Nieuwe Stads blad inventariseerde de problemen in Noord en dook in vijf verschillende partijprogramma's op zoek naar het verlossende ant woord. Snel doodopen als je langs het Geuzenplein moet om langs hangjongeren te komen. Oude ren die door verzakkingen in de straten snel vallen, zeker als het glad is. Bomen en struiken die hooguit worden gesnoeid, waardoor mensen zich onveili ger voelen. Deze punten zijn be woners een doom in het oog. Tel daarbij de verkeersoverlast op, vooral bij de basisscholen en je hebt de knelpunten van Noord. Hoog tijd om te spitten in de programma's. De ophoging van de Bosrand en de Oever laat al jaren op zich wachten. Bovendien zijn door grondverzakkingen op verschil lende plekken gevaarlijke gas lekken ontstaan omdat de lei dingen dicht onder het straatni veau liggen. Aan de straatkant zijn hellingen ontstaan. Op an dere plekken moeten juist diepe 'putten worden omzeild. Gevolg: mensen die slecht ter been zijn vallen snel, fietsen is een uitda ging en garages van bewoners zijn niet bereikbaar. Wat gaan de partijen daar aan doen? AOV: Dit is achterstallig onder houd en dient direct aangepakt te worden, tenslotte is de ge meente aansprakelijk bij onvei lige situaties. Onderzoek naar verbeteringenJcan voor langere tijd leiden tot betaalbare oploss ingen D66: De gemeente moet het verzakkingproblemen voortva rend aanpakken waarbij bewo ners worden ontzien qua kos ten. GBS: Als het aan GBS ligt gaan veel straten op de schop en wor den drempels vervangen door camera's en radarcontroles. Groenlinks: Dit achterstallig onderhoud moet op korte ter mijn opgelost worden. Straten moeten weer op niveau worden gebracht en om te voorkomen dat het weer gaat zakken, moet er speciaal materiaal onder de stenen worden aangebracht. PvdA: De PvdA houdt nauwlet tend in de gaten dat we met na me in Noord de buurten stuk voor stuk ophogen. Zo snel mo gelijk, en binnen de financiële kaders. Die ophogingen zijn geen argument om verzakkin gen die de verkeersveiligheid in het geding brengen niet uit te voeren. Het is te simpel om te suggereren dat de gemeente verantwoordelijk is voor lekka ges in (oude) gasleidingen. Wat doet Eneco? De PvdA vindt wel dat de gemeente Eneco direct moet aanspreken wanneer deze zijn verantwoordelijkheid niet neemt. Wie boodschappen doet op het Geuzenplein kent ze wel. Het groepje jongeren dat daar staat te chillen. Niet altijd tot blijd schap van de bewoners. Schie dammers die naar hetBachplein moeten, voelen zich vaak onvei lig door het groepje jongeren daar. Maar kan je ze het kwalijk nemen, als er niet veel te doen is? Het jongerencentrum staat er nog niet. Ondertussen hebben jongeren last van vervelingen de bewoners last van de jongeren. Wat gaan de partijen daar aan doen? AOV: Er moeten voorzieningen komen waar jongeren in week einden en vakanties gebruik van kunnen maken. Wij wensen twee gunstig gelegen en kwalita tief hoogwaardige ontmoeting ruimtes, waarvan er een op kor te termijn in Schiedam Noord komt. Ook moet een stimule ringsproces op gang worden ge bracht om de verdraagzaam heid tussen jong en oud te be vorderen; Politiek minaliteit. Er moet een voorzie ning voor jongeren in Noord ko men bestaande uit een jonge rencentrum en een voor ver schillende doelgroepen en leef tijden programmering en pro fessionele leiding. Verder moe ten er kleinschalige jongeren- voorzieningen in de wijken ko men en tienerwerk worden op gebouwd en versterkt. PvdA: In samenspraak met be woners en jeugd wordt gezocht naar een oplossing voor de 'jon- gerenproblematiek'. De realise- SCHIEDAM - Met elf partijen, die zeggen allemaal het beste voor te hebben voor Schiedam, is het soms moeilijk om door de bomen het bos te zien en een goede keuze te maken. Het Nieuwe Stadsblad helpt haar lezers daar een handje bij. Schiedam hebben we opgedeeld in SchiedamOost, Schiedam- West. Centrum, Schiedam-Noord, Schiedam-Zuid en Nieuw- land. Iedere week lichten we één, twee of drie wijken uit en vertellen wat daar de knelpunten zijn. Vijf politieke partijen mogen vertellen hoe ze over die proble men denken. Natuurlijk stellen we dan die belangrijke vraag: hoe wordt het opgelost? De partijen antwoorden, zwart op wit. D66: Naast een jongerencen trum in Noord moeten er ook verschillende huiskamerprojec ten voor hangjongeren komen. Maar de te kiezen locaties moe ten breed worden gedragen door bewoners. GBS: Geef jongeren verant woordelijkheid en maak duide lijke afspraken. Jongeren die overlast veroorzaken moeten streng worden aangepakt en de ouders worden aangesproken. Een jongerencentrum moet in de wijk staan en niet ergens ach teraf, maar moet ook geen pop podium of discotheek zijn. Groenlinks: Jongeren is niet het synoniem voor overlast of cri- nng van voorzieningen voor jongeren in de wijk staat hierbij centraal. Hoewel er een prachtig beheer- plan voor het groenonderhoud is opgesteld voor onder andere Bij dorp hebben bewoners daar geen plezier van. Men kómt niet verder dan snoeien. Ook in Tuindorp en Groenoord wordt geklaagd over achterstallig groen onderhoud. Het zien en gezien worden, kunnen bewoners wel vergeten. Gevolg bewoners voe len zich onveilig. AOV: Komende jaren moet er meer inzet worden gepleegd in het onderhoud openbare ruim tes. Dit betekent meer geld daarvoor en minder geld voor prestige objecten waar alleen maar geld bij moet. Beter iets meer betalen per inwoner en zichtbaar kwaliteit van woonge not verbeteren, dan anders. D66: Het groenonderhoud laat te wensen over, zoals in het bo- terbuurtpark. Daar zouden struiken moeten worden gesa neerd, zodat er ruimte komt voor bomen. Verder moet het park heringericht worden, zodat het aantrekkelijker wordt voor jong en oud. Dan wordt het ook overzichtelijker. GBS: Onderhoud van openbare mimte is speerpunt nummer één. Daar mag niet op bezui nigd worden. Groenlinks: We zijn voor be houd en zelfs voor uitbreiding van bomen en groenvoorzie ning. Daarbij is het echter wel van belang dat dit goed onder houden word. PvdA: Wijken moeten schoon, heel en veilig zijn. Groen moet worden onderhouden. Wijkbe woners moeten een rol gaan spelen in het niet opnieuw laten ontstaan van vervuiling. In Noord komt het regelmatig voor dat verschillende uitvals wegen tegelijk afgesloten zijn door werkzaamheden. En om dat de Schiedamseweg dicht is, komt al het verkeer dwars door de wijk. Lastig. Zeker met de par keeroverlast doordat men bij Thermen Holiday, de Margriet hal, de verschillende scholen en crèches wil parkeren. AOV: Regelmatige evaluatie van verkeers- en parkeerplannen zijn noodzakelijk. En er dient op bereikbaarheid te worden ge controleerd. Per wijk dient er re gelmatig een evaluatie plaats te vinden over de plaatselijke situ aties. FOTO: IRIS LULTTEN D66: Voor de verkeersproble men moeten creatieve oplossin gen worden gevonden, zoals het gebruik van mechanische en automatische parkeersystemen en het buiten openingstijden benutten van parkeren op be- drijventerrèinen. Door een effi ciëntere indeling van de 's Gra- velandseweg en goede afstelling van stoplichten kan het auto verkeer uit Noord sneller de A20 bereiken. GBS: GBS is voor een spoedige aanleg van de Polderdwarsweg, zodat een directe verbinding van Noord met Bedrijventerrein West en de Doenkade komt. Zo wordt ook de te drukke Brauw- weg ontlast. Groenlinks: Binnen de be bouwde kom leidt het toene mende autobezit tot forse par keerproblemen. Groenlinks ziet in nieuwe wegen en meer asfalt niet de oplossing voor het bereikbaarheidsprobleem, maar wil meer investeren in fietspaden en openbaar ver voer. PvdA: In samenspraak met be woners een begin maken met het oplossen van de parkeerpro blemen. Denk aan het creëren van (ondergrondse) parkeerga rages bij nieuwbouwprojecten. Moeten kinderen binnenkort naar Sportpark Harga fietsen om te sporten of kunnen ze bij hun vereniging dicht bij huis blijven op Sportpark Kethel. Hoewel de materie uitgebreid is behandeld afgelopen weken op de sportpagina's zetten we nog kortde voor- en tegenstanders op een rij. D66, Groenlinks en AOV vin den dat Sportpark Kethel moet blijven. GBS en PvdA denken dat Schiedammers beter af zijn met twee kwalitatieve sportpar ken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 22