Maeslanden Makelaars Adviseurs komt met 'Gids op de Woningmarkt' S3 urn •Maeslanden (010) 592 33 00* Gratis waardebepaling De Woonconsulent is voor de klanten van Maeslanden de 'Gids op de Woningmarkt'. Maeslanden Makelaars Adviseurs loopt opnieuw voorop als het gaat om innovatie in deze bedrijfstak. De onderneming werkt sinds kort met een team van Woonconsulenten. Zij zijn actiefin het gebied waarin Maeslanden opereert. Zij nemen een groot deel van de klantcontacten voor hun rekening en zijn daar mee het 'gezicht' van het bedrijf. De Woonconsulent is voor de klanten van Maeslanden de 'gids op de woningmarkt'. Maeslanden Makelaars Adviseurs is al sinds 1978 vooral bekend als woningmakelaar in diverse regio's in Zuid-Holland. Naast de bemiddeling bij de aan- en verkoop van woningen ontwikkelde het bedrijf zich oók steeds meer op het gebied van bedrijfsonroerend- goed, horeca en advies. Naar schatting zijn in de afgelopen 30 jaar rond de 785.000 klanten ontvangen. Maeslanden is een kennis gedreven onderneming die zich onderscheidt door innovatieve verkoop concepten gebaseerd op beproefde marketing- theorieën. De Woonconsulent richt zich volledig op het klant contact. Om te beginnen door het adviseren over aan- of verkoop van woningen en de afwikkeling daarvan. Maar de Woonconsulent regelt en begeleidt ook bezichtigingen en brengt kopers desgewenst in contact met bedrijven en organisaties die voor hen in hun nieuwe woonomgeving nuttig kunnen zijn. Voorbeelden zijn aannemers, schilders en hoveniers. Maar ook medische voorzieningen en de meest geschikte scholen voor hun kinderen. Dat alles onder het motto 'Woning op Smaak'. Voor meer op ze op alle fronten als een tandem nauw samen. Gids op de woningmarkt De Woonconsulenten van Maeslanden Makelaars Adviseurs zijn actief in de samenleving en kennen alle ins en outs van de stad. Ze hebben bovendien een uitgebreid netwerk, zodat ze voor elke vraag of probleem wel iemand weten te vinden die het antwoord of een oplossing weet. Zij fungeren als gids op de woningmarkt. Zij opereren in de 24 gebieden, waarin Maeslanden makelaars adviseurs actief is. Die gebieden bevinden zich ruwweg in de regio tussen Hoek van Holland, Westland, Den Haag, Zoetermeer en Rotterdam. Nathalie van 't Hoen is de Woonconsulent voor Vlaardingen. "Ik vind het een enorme uitdaging om dit te gaan doen. Ik ken Vlaardingen goed, weet er letterlijk en figuurlijk de weg. Ik ben ervan overtuigd dat ik ae klanten van Maeslanden op een breed terrein kan adviseren en begeleiden. En natuurlijk is het ook leuk om op te treden als gastvrouw bij een bezichtiging of een open huis." Ook Marleen Louwers, de Woon consulent voor het Westland, is vol enthousiasme aan de slag gegaan. "Het kopen, maar ook het verkopen van een huis is in je leven een van de belangrijkste beslissingen. Daarom is een goede begeleiding van alle onderdelen van dat proces ontzettend belangrijk. En dat ga ik dus doen!" De Woonconsulent voor Den Hoorn/ Schipluiden, Hedwig Lugt, vindt het vooral belangrijk dat zij altijd kan terugvallen op de makelaars in net hoofd kantoor. "Met nun kennis en ervaring op specifieke onderdelen van de woningmarkt achter de hand, hoef ik nooit lang te wachten met het zoeken naar antwoorden op vragen die ik zelf niet een, twee, drie kan beantwoorden." De Woonconsulenten van Maeslanden krijgen een interne training waarbij experts op diverse terreinen worden ingeschakeld, en persoonlijke begeleiding. Uit de reacties op advertenties die Maeslanden neeft geplaatst, blijkt dat veel mensen en dan vooral vrouwen, belangstelling hebben voor de functie van Woonconsulent. Zie www.werkenbijmaeslanden.nl voor meer informatie over de sollicitatieprecedur§. Maeslanden zoekt nog geschikte aankomend Woonconsulenten voor enkele gebieden in de regio. Het bedrijf laat zich ondersteunen door Eagle Staffing Advisory in Barendrecht. Vernieuwing "De makelaardij is wat vernieuwing betreft behoorlijk achtergebleven bij andere bedrijfstakken," stelt drs. ing. Patrick Barské, die sinds 1 januari samen met Manja Meerburg de leiding heeft bij Maeslanden Makelaars Adviseurs. Voordien werkte hij onder meer als projectontwikkelaar, dus de vastgoed wereld is voor hem niet onbekend. Maar vanuit zijn universitaire studies bedrijfskunde, financiën en HTS bouwkunde heeft hij de invulling van het makelaars schap nog eens kritisch bekeken. "De tijd is voorbij dat een woning of een nieuwbouw project zichzelf verkocht. Daarom hebben wij verschil lende concepten ontwikkeld, waaronder 'Woning op Smaak', het Makelaars Collectief en de nieuwbouw- ProjectScan," aldus Patrick Barské. "Je moet werken op basis van een grondige analyse, een daarvan afgeleide strategie die je vervolgens weer uitwerkt in een plan. Bij de uitvoering daarvan gaan ook onze Woonconsulenten een belangrijke rol spelen." "Het overgrote deel van de makelaars opereert nog als de ouderwetse kruidenier, die alles zeff doet," is zijn conclusie.'Tk noem het weieens 'agendamakelaars'. Bij elke stap die er wordt gezet rond de aankoop of verkoop van een woning of bedrijfspand, zijn ze zelf aanwezig. Dat is helemaal niet nodig. Dat zijn wij dus aan net veranderen. Wij werken met makelaars specialisten. Mensen die bijvoorbeeld alles weten van ruimtelijke ordening, bestemmingsplannen, wetgeving, financiële zaken enzovoort. Die kennis kunnen ze dan overal waar we opereren inzetten. Altijd een stap vooruit Maeslanden Makelaars Adviseurs doet steeds een stap vooruit doet als anderen de neiging hebben om pas op de plaats te maken of in te krimpen. Dat gebeurde tijdens de economische malaise rond 1982 toen de vastgoedmarkt ook op zijn grondvesten schudde. Maeslanden ging niet in het defensief, maar paste de werkwijze aan en ging onder andere veel meer dan voorheen moderne marketingtechnieken toepassen. Veel makelaars kiezen in de huidige marktsituatie voor inkrimping. Er wordt bespaard op met name personeelskosten. Dat kan niet zonder gevolgen voor de service aan de klanten. En die staat bij Maeslanden nu juist bovenaan. In de visie van het bedrijf richt een makelaar zich niet meer op 'een object', maar op de Eersoon, de koper of de verkoper die bovendien vaak eter geïnformeerd is dan vroeger. Dat betekent niet dat de rol van de makelaar minder belangrijk wordt. Integendeel, door de veelheid aan informatie op bijvoorbeeld internet heeft de Mant juist grote behoefte aan deskundige begeleiding bij het maken van verantwoorde keuzes, zeker ook als het gaat om zaken als duurzaamheid, energiegebruik en bouwgegevens. Juist in het verder versterken van de persoonlijke contacten spelen de Woonconsulenten samen met de makelaars een belangrijke rol. "Ik ben hier nu bijna een jaar mee bezig," zegt Patrick Barské, "en ik merk uit de reacties van mensen die graag Woonconsulent willen worden, maar ook af van onze klanten dat we hiermee een innovatief en succesvol concept te pakken hebben. Dus gaan we er op volle kracht mee verder." Drs. Ing. Patrick Barské: 'we komen elke maand met nieuwe innovaties op de markt'. Het bepalen van de juiste waarde van uw woning vraagt om deskundigheid. De makelaars en taxa teurs van Maeslanden hebben allen kennis in huis om aan de hand van vele factoren voor de correcte prijs te bepalen. Neem gerust contact op met regio's beste makelaar voor een gratis waardebepaling. Of stuur de bon op (postzegel niet nodig) makelaars »ov,StMj Postzegel niet nodig Naam Adres Plaats Telefoon Email Maeslanden makelaars adviseurs Antwoordnummer 2 3140 AB MAASSLUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 25