NIEUWSGIERIG NAAR BEDGEHEIMEN!? Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl i Mm-»1 ■■u Zondag 28 februari, 20.15 uur Theater aan de Schie burgemeester Verver-Aartsen LULULU.mussenengtuanen gemeente Schiedam Belastingen - Aanslagen gemeentelijke heffingen 2010 Deze week verzendt de gemeente Schiedam de aanslagen 'gemeente lijke heffingen 2010'. De aanslagen onroerende-zaakbelastingen, riool heffing, hondenbelasting, afvalstof fenheffing en de WOZ-beschikking worden zoveel mogelijk gecombi neerd op één aanslagbiljet. Verder bestaat de mogelijkheid om de aanslag in acht maandelijkse termijnen automatisch af te laten schrijven. In dit artikel vindt u ook nadere informatie inzake automati sche incasso. Tarieven De tarieven voor 2010 bedragen: Afvalstoffenheffing eenpersoons huishouden: 227,16 Afvalstoffenheffing meerpersoons- huishouden: 267,84 Hondenbelasting eerste hond: 109,20 Hondenbelasting voor de tweede en volgende hond: 218,40 Rioolheffing per aansluiting (woning of bedrijfspand): 152,35 OZB De aanslag onroerende-zaakbelas- ting wordt berekend over de WOZ- waarde van onroerende zaken. Sinds 2009 wordt het aanslagbedrag be rekend via een door de gemeen teraad vastgesteld percentage van de WOZ-waarde. Deze percentages bedragen: Voor eigenaren van woningen: 0,1 Voor eigenaren van niet-woningen: 0,205 Voor gebruikers van niet-woningen 0,163 De invloed van de economische cri sis op de WOZ-waarde van 2010 De WOZ-waarde van uw woning of bedrijfspand is bepaald naar waar- depeildatum 1 januari 2009 en is geldig van 1 januari 2010 tot en met 31 december 2010. De effecten van de economische cri sis op de onroerendgoedmarkt zijn ook in Schiedam zichtbaar. Dit kan een daling van de WOZ-waarde van 2010 ten opzichte van 2009 bete kenen, maar dit hoeft niet altijd het geval te zijn. Als uit gerealiseerde verkoop- of huurgegevens blijkt dat de waarde rond de waardepeildatum gelijk is gebleven of zelfs is geste gen, dan kan dit betekenen dat ook de. WOZ-waarde gelijk is gebleven of gestegen. Ook specifieke zaken als verbouwingen kunnen een stij ging van de WOZ-waarde tot gevolg hebben. Kwijtschelding Mensen met een inkomen op bij standsniveau of alleen AOW hebben vaak recht op kwijtschelding. Ook in dat geval verzendt de gemeente Schiedam een aanslagbiljet. Op het aanslagbiljet staat dan vermeld voor welke belastingen kwijtschelding is verleend. Als er nog geen kwijtschel ding is verleend en daar gelet op de inkomensomstandigheden wel licht wel aanleiding toe bestaat, kan alsnog kwijtschelding aangevraagd worden voor de onroerende-zaak- belasting, de afvalstoffenheffing en de hondenbelasting voor de eerste hond. Gespreide betaling van uw aanslag. Sinds 2009 staan de gemeentelijke heffingen zoveel mogelijk op één aanslagbiljet. Als het totale aanslag bedrag meer is dan 200,00 en min der is dan 2.000,00 betaalt u het verschuldigde bedrag in acht maan delijkse termijnen als u de afdeling Gemeentelijke Belastingen machtigt of heeft gemachtigd. Anders moet de aanslag in één termijn, te weten drie maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet, worden voldaan. Met het aanslagbiljet wordt alsnog een machtigingskaart meegestuurd. Als u deze ondertekent en voor 1 april terugstuurt, wordt het bedrag van de aanslag automatisch en in termijnen van uw rekening afge schreven. Als de machtigingskaart na 1 april 2010 binnenkomt, gaat de automatische incasso pas met ingang van 2011 in. Dit betekent dus dat u de aanslag 2010 in één keer en voor de aangegeven vervaldag moet betalen. Gespreide betaling met een machtiging kost u uiteraard niets extra. Wijzigingen inzake automatische incasso, geef ze op tijd door! In geval u al deelneemt aan de auto matische incasso en u wilt deze be ëindigen of een wijziging van uw re keningnummer doorgeven, dan kunt u gebruik maken van de (paarse) wijzigingskaart die zich achterin de brochure bij de aanslag bevindt. Informatie Uitgebreide informatie over de aan slag, de betaling, kwijtschelding, het indienen van bezwaar en de WOZ- waarde vindt u in de brochure bij het aanslagbiljet en op de website www.schiedam.nl onder "inwoners", "ondernemers"of "info en loket". Ook kunt u via het WOZ-portaal het taxatieverslag bekijken. Voor meer informatie over de aan slagen of de WOZ-waarde kunt u tijdens kantooruren bellen met de afdeling Gemeentelijke Belastingen van de gemeente, te bereiken op te lefoonnummer (010-)2191399. Voor meer informatie over de kwijt schelding kunt u tijdens kantooruren bellen met de sectie Debiteuren beheer van de afdeling Gemeente lijke Belastingen van de gemeente, te bereiken op telefoonnummer (010-)2191333 (tussen 09.00 en 12.30 uur). Aanvraag exploitatievergunning Café Wilhelmina, Wilhelminaplein 26, 3114 CK Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 (exploita tievergunning) ten behoeve van de ongewijzigde overname van een horeca bedrijf, te weten een café, in het pand met adres Wilhelminaplein 26, 3114 CK Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m donderdag van 08.00 uur tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 02.00 uur en zondag van 10.00 uur tot 01.00 uur. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: maandag t/m zondag van 10.00 uur tot 22.00 uur. Het terras bestaat uit 3 tafels en 12 stoelen. Vanaf 24 februari 2010 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Wilhel minaplein 26'. Aanvraag exploitatievergunning, nieuw te vestigen Lunchroom, Lunchcorner A4 Vijfsluizen, Jan van Galenstraat 78, 3115 JG Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 voor een nieuw te vestigen lunchroom genaamd Lunchcorner A4 Vijfsluizen, geves tigd in het pand met adres Jan van Galenstraat 78, 3115 JG Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn: Maandag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Vanaf 24 februari 2010 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Jan van Galenstraat 78'. n re la tie kom ed ie go n der slip, ^rC.'X^L dus geen onderbroek Kaarten: 010 - 2 467 467

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10