Open huizen actie februari 2010 Voor de huurder Onderhoud Woonplus Kort Nieuw Stedelijk Sociaal Plan Serviceabonnement Ir» de wijken Zorg op maat in Nieuwland Woonstad Havendijk-Rijnstraat Over het Water Gemeente, SOBO en Woonplus tekenen Het Stedelijk Sociaal Plan 2009-2011 is een feit. Op 27 januari overhandigde directeur-bestuurder Bob Venhuizen van Woonplus Schiedam de eerste exem plaren aan burgemeester Verver-Aartsen, burgemeester van Schiedam en de heer van Gestel van het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO). Sociaal Plan 2009-2011 Jaarlijks wordt het Sociaal Plan opnieuw vastgesteld. Daarin staan de afspraken over de rechten en plichten van u als huurder bij een verplichte verhuizing als uw woning gerenoveerd of gesloopt moet worden. Op initiatief van het SOBO hebben partijen in 2009 langer de tijd ge'riomen voor de onderhandelingen over het nieuwe Sociaal Plan. Op voorstel van het SOBO is de tekst van het Sociaal Plan herschre ven om het document begrijpelijker te maken voor iedereen. Daarnaast is het document in een herkenbaar jasje gestoken. Het resultaat is een Sociaal .Plan dat is vastgesteld voor drie jaar. Boven landelijk gemiddelde Schiedam heeft al meerdere jaren een Sociaal Plan. Behalve een hogere verhuiskostenvergoeding dan het lande lijke gemiddelde, krijgen huurders van Woonplus Schiedam onder andere de mogelijkheid om tegen een lage prijs een klussendienst in te huren of met korting gebruik te maken van een geselecteerd verhuisbedrijf. Het Sociaal Plan 20Ó9-2011 kunt u downloaden op www.woonptus.nl Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf maar vindt u een monteur te duur? Dan is het service abonnement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn volgens het huurcontract en de wetgeving voor de huurder. Dat kan aardig in de papieren lopen. Sluit u een Serviceabonne- ment'met Woonplus af, dan bent u een stuk goedkoper uit: voor het vaste maandbedrag van 4,55 staat er een vakman voor u klaar. Over voorrij kosten, materiaalkosten en de arbeidsuren hoeft u zich geen zorgen te maken, want die brengen wij niet in rekening. Aanmelden? Meer informatie over het Serviceabonnement staat in de brochure 'Onderhoud en klussen'. In de tabel achterin de brochure kunt u lezen welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. De brochure bevat ook de aanmeldingskaart. U kunt de brochure ook vinden op www.woonplus.nJ, via de startpagina gaat u naar "ik ben huurder, onderhoud en klussen". Ventileren Bijna de helft van de Nederlandse huis houdens ventileert te weinig. Koken, afwassen, douchen en het drogen van de was, zorgen voor veel vocht. Dit bevordert de groei van schimmels en huisstofmijten, wat kan leiden tot gezondheidsklachten. Veel mensen denken dat als je regel1 matig het raam openzet er voldoende frisse lucht in huis komt. Dat is niet zo. Als je de ramen sluit is de gezonde lucht binnen een half uur verdwenen. Daarom is het noodzakelijk om de hele dag door te ventileren. Zet roosters of raampjes iets ot>en. Dit is geen energieverspilling, want je bespaart juist op de stookkosten. Het kost veel minder energie om droge lucht te verwarmen. Maak roosters regelmatig schoon. In de badkamer moet de lucht afgezogen worden of er moet een raam open. Ventileer extra bij activiteiten die ver- ontreinigingen of vocht verspreiden zoals roken, koken, afwassen, was drogen, stofzuigen, was opvouwen en schilderen. Zet de ramen een kwartiertje wijd open als u veel bezoek,hebt gehad. Hoe goed ventileert u eigenlijk? Doe de ventilatietest op www.vrom.nl/ventileren. Vanaf 1 februari 2010 stelt Woonplus een buurtpost (Burge meester Honnerlage Gretelaan 289) ter beschikking aan zorg verlener Thuiszorg Zorg en Hoop. Doel van dit samenwerkings verband is om de zorg terug te brengen in de wijk. Wat betékent dit nu voor de bewoners in deze omgeving? U kunt bij de buurt post terecht voor zogenaamde directe zorg. Dit wil zeggen bloedafnames, een ECG (hartfilmpje) of bloeddrukmeting. Ook is een inspanningsproef (frets- proef) mogelijk. Meerdere adviseurs van Zorg en Hoop zijn aanwezig voor het verlenen van zorgadvies. Na onderzoek is een doorverwijzing van bezoekers naar aangesloten instanties mogelijk. De buurtpost is dagelijks geopend van 08.00 - 17.00 uur. Bent u op zoek naar een mooie,nieuw- bouw koopwoning? Bezoek dan op zaterdag 6 maart tussen 11.00 en 13.00 uur de kijkwoningen op de bouwlocaties Over het Water en de Havendijk-Rijnstraat. De zestien Kadewoningen aan de Van Maanenstraat in Nieuwland (op de hoek van de Parkweg en Burg. van Haarenlaan) zijn onlangs opgeleverd. Er zijn nog enkele woningen beschikbaar. De woningen liggen op loopafstand van het centrum en het Beatrixpark. Voor de woningen gelden gunstige koopvoorwaarden. Voor meer informatie gaat u naar: www.overhetwater.nl. Slimmer kopen Het nieuwbouwproject Havendijk-Rijnstraat in De Gorzen wordt naar verwachting dit voorjaar opgeleverd. De woningen liggen vlakbij de Maasboulevard en het winkel centrum aan de Groenelaan. Er zijn nog drie eengezinswoningen beschikbaar. Voor twee daarvan geldt een Slimmer Kopen® regeling. Voor meer informatie gaat u naar: www.havendijk-rijnstraat.ni. Geïnteresseerd? Dan kunt u zich melden bij de kijkwoning(en). Ook kunt u samen met de makelaar de andere beschikbare woningen binnen het complex bezoeken. Pas op voor oplichters Het komt voor dat oplichters zich voordoen als Woonplussers. In januari gebeurde dat in Nieuwland. De oplichters wilden bewoners geld laten betalen voor gebreken aan de woning. Woonplus vraagt huurders alert te zijn op een dergelijk 'huisbezoek'. Vraag altijd om een legitimatiebewijs. Woonplussers moeten dat op uw verzoek kunnen tonen. Medewerkers van Woonplus zullen nooit op de hier beschreven wijze om contant geld vragen. Mocht een dergelijke situatie zich opnieuw voordoen, neemt u dan contact op met de Politie. Buurtpost Oude Maasstraat verhuist Op 8 maart a.s. zal de buurtpost aan de Oude Maasstraat 14 verhuizen naar Zwartewaalsestraat 11. Ook vanaf onze nieuwe locatie bent u iedere dinsdag tussen 14.30 - 15.30 uur van harte welkom op ons spreekuur. Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord midden, Bachplein en Straussplein Wo. 14.00 tot 14.30 uur B. Verhallenolein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek 8i Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Oude Maasstraat 14 vanaf 8 maart op Zwartewaalsestraat 11 Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 17