Zingen en blazen voor de vrijheid Concert Helmut Lotti met gratis cd Uitwaaien in Egmond aan Zee v m Gratis Greenfee bij verblijf op Landal Aelderholt PW oerend hard Orkest Koninklijke Luchtmacht geeft muzikale invulling aan 65 jaar bevrijding Eenmalig jubileumconcert voor KWF pLaiïnaj Win een 5-daags arrangement voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl COLUMN I HFNK SPAAN Vrijheid. Dat staat dit jaar centraal in de concertreeks van het Orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht Niet zo raar in het jaar dat 65 jaar bevrijding wordt ge vierd. De zangeressen Hind Laroussi en Ellen ten Dam me ondersteunen de ver schillende concerten als special guest Voor Ellen ten Damme is de sa menwerking met het militaire orkest niet nieuw meèr. Voor de concertreeks van 2009 werd ze, tezamen met Birgit Schuurman en Nurlaila Karim, gevraagd om als special guest te fungeren. Aanvankelijk had zij nog beden kingen bij de vraag of een mili tair bij haar zou passen, maar toen duidelijk werd dat het or kest op hoog muzikaal niveau actief is, was de keuze snel ge maakt. Dit jaar is de keuze nog minder moeilijk omdat het the ma vrijheid is. "Vorig jaar was ik ook Ambassadeur van de Vrij heid voor het Nationaal Comité 4 en 5 mei en het feit dat ik aan 'Concert for Freedom1 meedoe, heeft dan ook beslist te maken met het feit dat deze show rond het begrip vrijheid wordt ge houden." Muzikale vrijheid Voor Hind was de kennisma king die jaar met het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht dit jaar nieuw. "Ik kende ze nog niet," geeft zij eerlijk toe. "En ik moet ook eerlijk zeggen dat ik Hind (rechts) nam de eerste concerten als special guest voor haar rekening, Ellen ten Damme gaat verder. foto: ronald kersten niet had gedacht dat het zo'n goed orkest zou zijn. Maar wel heel anders dan het Metropole Orkest, waarmee ik eerder heb opgetreden. Dit zijn tenslotte alleen blazers, maar ik vond het al direct bij de eerste kennisma king leuk om te horen. Het feit dat het orkest een mili taire kapel is, heeft bij Hind he lemaal geen rol gespeeld. "Daar heb ik niet eens bij stilgestaan. Ik maak graag muziek met goe de muzikanten en wat dat be treft werd ik hier beslist niet te leurgesteld." Wat wél een rol heeft gespeeld bij de beslissing om mee te werken was het the ma. "Voor mij betekent vrijheid een aantal dingen. Natuurlijk om vrij te kunnen leven en an dersom ook mensen in je omge ving vrij te laten in hun doen en laten. Vrijheid van meningsui ting én vrijheid om je eigen mu ziek te kunnen maken zijn voor mij heel belangrijk." Voor een special guest lijkt die muzikale vrijheid beperkt. Volgens Hind is dat echter schijn. "Dat heb ben we vooraf wel besproken. Zo kon ik naast een aantal lied jes die al in de show zaten ook mijn eigen liedje 'Morgen' zin- ■EZERSACTIES I HELMUT lOTTi EN GRATIS G01FFN Dé Weekkrant geeft bij het re serveren van VIER toegangs kaarten, voor het Jubileum concert van Helmut Lotti, de nieuwste cd van Helmut ca deau! In 2010 is het feest. Twintig jaar Helmut Lotti. Daar hoort een jubileumconcert bij, eenmalig en exclusief in Nederland, met Classics more... Een eervolle uitnodiging om dit voor KWF Kankerbestrij ding te mogen doen, vindt Lot ti. En daarnaast ook nog eens in één van de mooiste concert zalen van Europa, de Grote Zaal van Concertgebouw de Doelen (Schouwburgplein 50) in Rotterdam. De opbrengst gaat geheel naar KWF Kanker bestrijding. Het concert op za terdag 24 april begint om 20.15 uur. Kaarten Kaarten Rang 1, 2 en 3 kosten respectievelijke 55,-, 40,- en 25,- euro. Ze zijn te bestellen bij de Nationale Theaterkassa; via internet op www.ntk.nl on der voorstellingen en daarna onder de rubriek concerten. Telefonisch dagelijks van 8.00 tot 22.00 uur via 0900 9203. Geef wel bij de reservering de actiecode HL2404 door! Speciale VIP kaarten kosten 75,-. Dit zijn de beste plaat sen voor in de zaal inclusief koffie, thee een gebakje en consumpties, met ontvangst in een speciale VIP room. Deze kaarten zijn te bestellen op de website www.concert- plaats.nu. Vergeet niet bij de bestelling de actiecode HL2404 in te voeren! Bij een week-, midweek- of weekendverblijf in de periode maart en april (m.u.v. feestda gen- en vakantieperiodes) ont vangen gasten op Landal Ael derholt 1 gratis greenfee (18-ho- Meteen na de val van het kabinet heb ik de site van de PW opgezocht om te kijken naar de standpunten over de publieke omroep. Ik heb namelijk een column op Radio 1 en ga televisiepro gramma's over voetballen maken voor Pawned. Als Wilders premier wordt en hij wil de publieke omroep ajschajfen, moet ik snel om scholen. Minister van Onderwijs lijkt me wel wat. Ik ben het eens met Wilders' plannen voor een terugkeer van de ambachtsscholen en kleinschaliger middelbaar onderwijs. Over de publieke omroep stond er niks. Het was een hele opluchting. Iedereen in Hilversum denkt dat zijn baan aan een zijden draad hangt als Wilders aan de macht komt, maar op zijn website zwijgt de PW. Ja, ze vinden dat er teveel propaganda voor de multiculturele samenleving wordt gemaakt en dat Hilversum blind achter de gesubsidieerde de sign brillen van de klimaatlobby is aangehold. Niets over het ajschajfen van de zuilen daarentegen. Dankzij het zelfreinigende vermogen van de directie moet Clairy Polak weg dus dat probleem is al opgelost. De kans dat Wilders zal 'aanschuivenbij Pauw Witteman, acht ik om verschillende redenen niet zo groot, maar van het wegbonjouren of stenigen van linkse presentatoren wordt niet gerept. Tot mijn grote plezier zag ik wel een plan van PWfrac tielid Richard de Mos. 'Haal Formule 1 terug naar Nederland', stond er. Richard de Mos heeft onlangs in de Tweede Kamer bij het kabinet gepleit voor een onderzoek bij de circuits van Assen en Zandvoort naar de mogelijkheid om het Formule 1 racen weer naar Nederland te halen. Jammer genoeg voor de plannen is er nu even geen kabinet, maar ik proef bij de PW teveel en thousiasme om dit punt in de toekomst te laten liggen. Richard de Mos: "Het zou toch geweldig zijn als de Grand Prix helden, zoals Niki Lauda vroeger, weer met een sneltreinvaart door de bochten vliegen in een Nederlandse Formule 1 wed strijd. Wat een hartverwarmende geestdrift. En gelukkig nu eens niets over een burkaverbod voor pitspoezen, of dat de coureurs hun gezicht teveel bedekken tijdens het racen in de ruimte. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan gen. En dat sluit ook helemaal aan op het thema vrijheid." In de nieuwe show Concert for Freedom wordt op verschillen de manieren een ode gebracht aan de vrijheid. Zo is er aan dacht voor de bevrijding van Europa, het ontstaan van India, het einde van de apartheid, de gelijke rechten voor zwarte en blanke burgers in de VS en de val van de Berlijnse Muur. De vaste cast wordt gevormd door Leona Philippo, Rolf Kos ter, Talita Angwarmasse en Gi- no Emnes. Kijk voor de tourlijst op www.concertforifeedom.nl. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL Heerlijk genieten aan het strand en in de duinen, in het luxe Hotel Zuider duin**** Speciaal voor u heeft Marrea dit arran gement samengesteld. Wij garanderen u een fantastisch verblijf in dit grandio ze hotel. Krijgt u al de kriebels om eens lekker uit te waaien? Normaal 174,50, nu vanaf slechts 105,- p.p. o.b.v. een tweeper soons kamer. Ga voor meer informatie en boeken naar www.deweekkrant.nl/webwinkel, categorie reizen /hotelovernachtingen ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wa ETEN l VANDAAG? Ga naar www.deweekkfanf.fil/arjen-kookt ACTIE I QLICK ft WIN in het Zwarte Woud voor twee personen! les) (toegang tot de golfbaan) t.w.v. 76,- euro (voor 2 perso nen). Om hier gebruik van te kunnen maken moet minstens 1 persoon van het gezelschap zijn GVB hebben. Er worden maximaal 4 Greenfees per re servering verstrekt. Kijk voor meer informatie op www.landal.nl/weekkrant. Deze aanbieding is uitsluitend telefonisch te reserveren via Landal GreenParks via tel. 0900 - 8842 0,20 p.min.). Vermeld bij uw reservering wel de TO-code 679 Gratis Greenfee Aelderholt. ga snel naar www.deweekkrant ni/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43