Gemeenteberi T.iyij Winkeliers Hoogstraat delen tasjes uit Gratis reizen in 2010 voor 65-plus- sers met een minimuminkomen Wijkoverleg Schiedam Woudhoek gemeente Schiedam Winkeliers en de gemeente Schie dam timmeren samen met het project Werk aan de Winkel aan de weg. Met behulp van gratis advies, begeleiding, aantrekkelijke subsidies en laagrentende lenin gen kunnen eigenaren en onder nemers op de Hoogstraat en het Broersveld het achterstallig onder houd aan hun panden wegwerken. Deze aanpak werkt, want langzaam maar zeker begint het straatbeeld te veranderen. Om het winkelend publiek te wijzen op de positieve ontwikkelingen ge\>en de winkeliers speciale tasjes uit. Sinds de start van het project twee jaar geleden zijn nu 40 van de 182 panden op de Hoogstraat opgeknapt of in uitvoering. Van de met behulp van subsidies opgeknapte panden gaat het ook goed: daarvan staat er nog maar één leeg. In de binnenstad tekent zich een positieve ontwikke ling af. De foto's op de tasjes van Werk aan de Winkel bevestigen dat Winkelend publiek krijgt de boodschappen op de Hoogstraat in een fraai tasje. Foto: Jan van der Ploeg beeld. Op de website van de ge meente Schiedam www.schiedam. nl/werkaandewinkel is aan de hand van foto's (rechts 'Voor en na') goed te zien wat er de laatste twee jaar is veranderd. Winkeliers op de Hoogstraat en di recte omgeving die nog geen stapel tasjes hebben ontvangen, kunnen dit melden bij werkaandewinkel@ schiedam.nl of deze ophalen bij het Stadskantoor. De gemeente Schiedam biedt 65- plussers met een minimuminkomen in 2010 de gelegenheid om gratis te reizen met het openbaar ver voer. De aanvraagperiode hiervan is verlengd. U hebt recht op gratis openbaar vervoer als: U 65 jaar of ouder bent en u een inkomen heeft dat niet hoger is dan 120 van de bijstandsnorm. Op jaarbasis mag het inkomen niet hoger zijn dan: 19.699,34 netto per jaar als u gehuwd bent 14.322,82 netto per jaar als u al leenstaand bent 18.036,86 netto per jaar als u al leenstaand bent met een inwonend kindjonger dan 18 jaar. Let op: met inkomen wordt het bedrag bedoeld dat u en uw even tuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inkomen geteld. OV Voor de persoonlijke chipkaart heeft u ook een pasfoto nodig. Foto: Jan van Kampenhout U kunt het formulier voor gratis openbaar vervoer aanvragen bij de Formulierenbrigade. De tijden en locaties van de spreekuren kunt u terugvinden op www.schiedam.nl. U kunt ook bellen 010 - 2192700 (maandag t/m donderdag 10.00- 16.00 uur). Uw ingevulde aanvraagformulier wordt beoordeeld door de gemeente. Wanneer blijkt dat u recht heeft op gratis openbaar vervoer, dan ont vangt u hierover een brief van de gemeente. Met de brief van de gemeente kunt u naar de RET Servicewinkel aan de Coolsingel 14 in Rotterdam om het gratis openbaar vervoer op uw per soonlijke OV-chipkaart te laten zet ten. Heeft u nog geen persoonlijke OV-chipkaart, dan kunt u die bij de RET Servicewinkel aanvragen. De RET stuurt deze dan, compleet met gratis reizen voor 2010, binnen en kele weken naar uw huisadres. Het vrij reizen betreft alle alle trams, metro's en bussen van de RET (uit gezonderd zijn RandstadRail, BOB- bus, Nachtnet en Fast Ferry) en de Q-buzz lijnen 126 en 137. Vrij reizen is mogelijk vanaf 9.00 uur. In het weekend op feestdagen kan dit ook vóór 9.00 uur 's ochtends. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats vinden op: Datum: Dinsdag 16 maart 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Toelichting over de kwestie 'wit of geel licht' door Wilco Knip, Procesmanager Openbare verlichting, Parkeer- en Verkeerssystemen - Toelichting stand van zaken invulling speelruimte plan in Woudhoek door Daniël Mol, projectleider uitvoering speelruimteplan - Stand van zaken investering sociale infrastructuur/ vouchers - Verslag vorige vergadering, - Mededelingen vanuit de gemeente Stand van zaken wijkbudget Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 5 maart 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van: - Eén boom te weten, één Prunus Sargetii, standplaats speelplek Oostsingel in verband met de herinrichting van de speelplek* De boom is tevens van zeer slechte kwaliteit. - Eén boom staande in de voortuin van het perceel Kievitslaan 42 te Schie dam. Het betreft hier het kappen van één Ceder met een stamdiameter van 35 cm, in verband met uitvallende takken en naalden. - Twee Essen met een stamdiameter van 20 - 25 cm en één Malus met een stamdiameter van 15 cm. De kapvergunning is aangevraagd voor de Essen in verband met uitdunning van het bomenbestand en voor de Malus in ver band met de slechte conditie van de boom. De bomen staan op de locatie bosrand Weide 2 en oever (speelveld). hiervoor geldt een herplantplicht van één boom Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belang hebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen zes weken na bekendmaking daarvan een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevatten: naam en adres van de belanghebbende a. de dagtekening b. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht c. de gronden van het bezwaar d. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen een beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechts gevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente Schiedam. Mevrouw S.K. de Held,Jel. 010 2191727 of mevrouw M. Schut, tel. 010 2191894 Verleende evenementenvergunning De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunning ver leend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Curiosamarkt op het Broersveld, Gat van Bolmers en Land van Belof te op de volgende zondagen: 7 maart, 2 mei, 6 juni, 4 juli, 1 augustus, 5 september en 3 oktober 2010 van 12,00 uur tot 17.00 uur. Vanaf 10 maart 2010 ligt een afschrift van de verleende vergunning gedu rende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u te gen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Concept vergunning Drank- en Horeca- vergunning Handbalvereniging Ventura Namens het bestuur van Handbalvereniging Ventura, Sportlaan 50, 3118 JC Schiedam een paracommerciële instelling (stichtingen of verenigin gen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal- culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) is een aanvraag ingediend in verband met de wijziging van de leidinggevenden. De concept vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet ligt vanaf woensdag 10 maart 2010 gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6