f 5CHIEPAM Van Aardoom tot Zwennis voor gaande en komende raadsleden Lentestart met Kinderdag Wijkoverleg Schiedam Groenoord gemeente Schiedam ssfe «sif; GEMEENTEARCHIEF Op dinsdag 9 maart kregen de ver trekkende en aantredende raads leden het overzicht Van Aardoom tot Zwennis, gemeenteraadsleden en wethouders van Schiedam in de periode 1851-2010, aangeboden. Deze alfabetisch geordende namen lijst geeft een overzicht van de le den van de gemeenteraad vanaf 1851 tot en met 9 maart 2010. Een dergelijk naslagwerk was er nog niet. Op verzoek \>an burgemeester W.M. Verver-Aartsen is de afgelo pen maanden door medewerkers van het Gemeentearchief Schiedam hard gewerkt aan dit overzicht. De gemeenteraad zoails we die van daag de dag kennen, is grotendeels gebaseerd op de Gemeentewet uit 1851. Deze wet maakte aan einde aan de juridische verschillen tussen stad en platteland, een systeem dat al vanaf de Middeleeuwen bestond. Vanaf 1851 waren er alleen gemeen ten met aan het hoofd daarvan een gemeenteraad, bestaande uit recht streeks door de stemgerechtigde mannelijke inwoners gekozen leden. Leden van de raad werden eerst voor zes jaar en vanaf 1919 voor vier jaar benoemd. Het aantal raadsleden is afhankelijk van het aantal inwoners. Zo telde Schiedam in 1851 13.266 inwoners met vijftien raadsleden. In 2009 bedroeg het aantal inwoners 75.310 dat gelijk staat aan 35 raads leden. In 1917 werd het algemeen man nen- en het passief (het recht om ge kozen te worden) vrouwenkiesrecht ingevoerd. Twee jaar later verworven ook de vrouwen het actief kiesrecht (het recht om te mogen kiezen). Na de Wet dualisering gemeentebe stuur van 2002 maken wethouders geen deel meer uit van de gemeen teraad. Bovendien kregen zowel de gemeenteraad als het college van burgemeester en wethouder hun ei gen ambtelijke organisatie, de raad onder leiding van een griffier, het college onder leiding van de ge meentesecretaris. De 487 mensen die onderdeel heb ben uitgemaakt van de Schiedamse gemeenteraad, ook de nieuwe raads leden, zijn terug te vinden in de na menlijst. De lijst geeft in alfabetische volgorde een opsomming van de raadsleden, wethouders en - in twee gevallen - burgemeesters (zij waren tevens raadslid) vanaf 1851, met ver melding van plaats en data van ge boorte en overlijden. De namenlijst is compleet wat betreft het aantal raadsleden, maar dat geldt (nog) niet voor alle biografische gegevens. Die zullen in de loop van de tijd worden toegevoegd, en gepubliceerd via de webstek van het Gemeentearchief. Correcties en aanvullingen kunnen gemeld worden via archief@schie- dam.nl. Het Gemeentearchief Schiedam is geopend maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur, en is ge vestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskan toor, Stadserf 1. E-mail: archief Eén van de langstzittende raads leden in Schiedam is Jan Baltha zar Nolet (1806 -1894). Hij was van 1851 tot 1891 raadslid, en wethouder in de jaren 1861-1869 en 1881-1891. De familie Nolet is de best vertegenwoordigde fami lie in de gemeenteraad, in totaal hebben acht 'Noletten' in de raad gezeten. Collectie Gemeentear chief Schiedam, beeldnummer 11448. schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Op zondag 21 maart van 11.00 tot 16.00 uur organiseert natuur- centrum De Boshoek samen met Speel-O-Theek Ikkie, NME centrum Harrewegh en boerderij de Groene Raat een grootschalige natuurdag, die geheel in het teken staat van kinderen. Dit alles vindt plaats in de Groene driehoek, onderdeel van de Schiedamse Kethelpoort, die toe gang biedt tot het Midden-Delfland gebied. In natuurcentrum De Boshoek valt deze dag heel veel te doen voor kinderen, onder andere het favorie te 'uilenballen pluizen', nestkasten timmeren, figuurzagen van beest jes, van schapenwol beestjes maken, button persen, figuurtjes knippen, paasstukjes maken, kaarsen gieten, kinderbios en nog veel meer. Kortom een kinderknutseldag geënt op de lente en Pasen. Een dag van hand arbeid zonder computers! De natuurdag wordt gehouden op zondag 21 maart van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Kom zo veel mogelijk met het open baar vervoer: tram lijn 21 en 23, halte Bachplein. Natuurcentrum De Boshoek Bospad 3 3121 CL Schiedam 010-4702050 www.natuurcentumdeboshoek.nl De Groene Raet Harreweg 19 3124 KB Schiedam NME centrum Harrewegh Harreweg 10 3124 KB Schiedam www.ParadeSchiedam.nl Speel-o-theek Ikkie Bospad 1 3121 CL Schiedam http://home.kabelfoon.nl/~galems/ Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaats vinden op: Datum: Donderdag 18 maart 2010 Locatie: Wijk- en Bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag vergadering kredietoverzicht en nieuwe aanvragen - Vouchers Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncp@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 1 maart 2010: Chopinplein, nabij ingang A, 3122 VM b. Besloten op 1 maart 2010: M. Zeldenruststraat, nabij pand nr. 1 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bórd model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 1 maart 2010: Burgemeester Knappertlaan, voor pand nr. 76 postcode 3117 BB Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mevrouw F.M. Ruiter, tel.nr. 2191880. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 1 maart 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 3 maart 2010 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: Dat in verband met de doorkomst van dë ronde van Italië op 10 mei 2010, tussen 12.30 uur en 15.00 uur, de navolgende wegen, alsmede de kruisende wegen in het parcours, zijn afgesloten voor doorgaand verkeer: De Brauwweg, 's Gravelandseweg tussen de noordelijke afrit van de A 20 en het Overschieseplein, het Overschieseplein,de Broersvest, de Koemarkt, de Gerrit Verboonstraat, de Oranjestraat, de Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappertlaan,de Vlaardingerdijk tot de westelijke oprit van de A 4. op de parkeervakken en op de volgende wegen tijdelijk een parkeerverbod in te stellen door het plaatsen van de borden model E4 bijlage I RVV (met onderbord met datum en tijdstip waarop de maatregel van kracht is en met onderbord "wegsleepregeling van kracht"); Nieuwe Haven oostzijde tussen Over de Vesten en de Burgemeester Knap pertlaan en de Noordzijde van de gehele Burgemeester Knappertlaan Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra telefoonnummer 010- 2191896. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 3 maart 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8