Twijfels over betrouwbaarheid o?& BACHPLElü IS WEER OP HET SchiédaS^NoorJ VAN WOENSDAG 17 MAART TOT EN MET ZONDAG 21 MAART WZ Maatschappelijk werken aan de Nieuwe Waterweg DE GEZELLIGSTE EN GOEDKOOPSTE Een wijk vol met verhalen q q"a'n'a'a' dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 maart 2010 - Pagina 21 CodW i SCHIEDAM - "Geen dictafoon gebruiken bij een interview, heb ik geleerd." Leerlingen van OBS De Kring ontdekken van journalist Frank Willemse hoe ze voor him project "Wijk West Vol Verha len" het beste een interview kunnen afiiemen. De resultaten zullen worden opgenomen in de rei zende tentoonstelling van Ineke Hagen 'Huis Vol Verhalen.' foto: pr Jubileum concert Femmes pur Sang SCHIEDAM - het Schiedam- se koor Femmes Pur Sang geeft op 21 maart om 14.30 uur onder leiding van Annet te Rogers een jubileumcon cert ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in 't Huis te Poort in de Oud-katholieke kerk op de Dam 30. Het koor brengt een mooie mix van goed in het gehoor liggende nummers. Het re pertoire varieert van Engels en Frans klassiek, songs uit Gershwin's opera Porgy en Bess, prachtige arrangemen ten van Beaües songs tot Amerikaanse jazznummers met een flinke swing. De kerk is open vanaf 14.00 uur en de toegang bedraagt €2,00. Het concert is zonder pauze en duurt een uur. SCHIEDAM - Aanzienlijke schade hebben de dieven aan gericht rond de jaarwisseling '08-'09 bij de studio van Andres TV Pruduction aan de West- frankelandsestraat in Schie dam. Nadat een deur is openge broken spoten de jongeren ketchup over kwetsbare mu ziekinstrumenten, en bekogel den elkaar met aardappels. Een gitaar is in de fik gestoken en een piano vernield. Een key boardstandaard, versterkers, spaarlampen, snoeren, laptops, computers, beeldschermen, ca mera's, microfoons en andere apparatuur hebben de jongeren gestolen in de dagen dat de deur ontgrendeld bleef. De aan zienlijke schade bleef - enigs zins - beperkt, omdat een deel van de buit later is teruggevon den bij een pandjeshuis, waar de dieven het 'beleend' hadden voor cash. Verschillende aange houden jongeren, waarvan de meesten bij de kinr derrechter achter gesloten deuren worden berecht, we zen Schiedammer Iliass R. (19) aan als chauffeur. „Ze heb ben verteld," zei de aanklager, „dat op 30 december 2008 een beeld scherm in uw groene Rover is getild. Iemand zegt zelfs dat het scherm bij u thuis moet zijn. U had toen nog geen rijbewijs, maar reed wel al rond in de au to. Die stond op uw naam." De Schiedammer geprikkeld: .Alle maal onzin. lullie moeten echt beter onderzoek doen. Die jon gens zeggen maar wat. Ik ga niet eens met zulke jonge kinderen om. Die dag was ik bij familie in Duits land, dat kan je m'n ouders vragen. Ze luizen mij er gewoon in, omdat ze een naam moesten noe men en dan uit voorarrest mochten. Stelen is mijn ding niet." De rechter: „U bent toch al eens voor afpersing veroordeeld?" Verdachte: ,Ja, toen was ik 14 en dat is geen stelen toch?" De rechter op strenge toon: „U heeft alle tijd gehad om met een degelijk alibi te komen. Als u nu zegt, dat u in Duitsland was, kunnen we dat niet controleren. Twee mensen hebben u mét uw auto daar gezien en anderen hebben gehoord dat u meed eed." Ondanks het volhouden van de ontkenning, eiste de aanklager tegen de Schiedam mer voor het medeplegen van de diefstal met braak een werk straf van 60 uur. „Ik heb ook wel twijfels over de betrouwbaar heid van verschillende afgeleg de getuigenverklaringen. Maar u wordt twee keer genoemd on afhankelijk van elkaar en daar om veroordeel ik u tot de geëis te straf." Hierop verliet de ver oordeelde tierend de rechtszaal. SCHIEDAM - In deze ru briek laat een maatschap pelijk werker van Maat schappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg u meekijken in zijn spreekka mer. Hoewel de namen en omstandigheden onher kenbaar zijn gemaakt, krijgt u een beeld van de da gelijkse praktijk. Tegenover me zit een grote, zware man met een rood hoofd. Jan is buschauffeur en houdt van zijn werk. Maar nadat een passagier hem 'kanker lijer' noemde, heeft hij het stuur niet meer aange haakt. "Ik ont plof', zegt hij en met een grote zakdoek veegt hij het zweet van zijn voorhoofd. Hij vertelt dat zijn vader ander half jaar geleden is overleden aan kanker. "Ze zeggen, dat ik het niet verwerkt heb, maar ik heb er nog het meeste last van dat ik er niet was toen hij zo ziek was. Ik was zo in paniek, dat ik de meeste tijd in de kroeg zat." Ik zie tranen in zijn ogen. "Mijn vrouw steunt me, maar die weet soms ook niet meer wat ze met me aan moet. Ik slaap slecht en ik heb vreetbuien. Mijn hoofd maakt overuren." - Jan heeft de huisarts een keer la ten komen, omdat hij dacht dat hij een hartinfarct had. Het was hyperventilatie. Jan houdt zich staande met allerlei grappen en grollen, maar hij praat niet over zijn vader. Tijdens onze, ge sprekken ontdekt hij dat zich heeft ondergedompeld in de drank uit angst zijn vader te ver liezen. Jan leunde sterk op zijn vader; beslissingen nam hij nooit alleen. Als hij op een goe de dag naar het graf van zijn va der gaat, merkt hij tot zijn ver bazing dat het er goed toeven is. Op zijn sterfdag brandt hij een kaars. De steun die hij van zijn va- zoekt hij hoe meer in zich- eerst in zijn leven koopt /OlllilM vader een andere auto: hij bepaalt het merk, zijn vrouw de kleur. Hij gaat weer enkele uren per dag werken en vindt dat prettig. Het zal hem al tijd wel moeite kosten zijn ziel bloot te leggen, maar hij be spreekt meer met zijn vrouw en ook bij de collega die hem op het AMW attendeerde, vindt hij een gewillig oor. Zijn grapjes klinken minder geforceerd, zijn gezicht is minder opgeblazen. We nemen afscheid. Algemeen Maatschappelijk Werk is gratis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer informatie op www.mdnw.nl of bel 435 10 22 (Vlaardingen), 473 10 33 (Schie dam). KERMIS CITIYTYTÏTTTTYTTT1

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 21