DE NIEUWSTE WOONBOULEVARD Bewoners vertellen hun eigen verhaal dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 maart' 2010 - Pagina 32 Toch naar Rotterdam DOOR LEZER JESSICA VAN LEEUWEN In het Nieuwe Stadsblad stond op 3 maart artikel over borstonderzoek. Dit vindt voor Schiedamse vrouwen plaats in Rotterdam. De Vlaardingse vrouwen mogen uitwijken naar een mobiele unit bij het Vlietland. Als re den wordt opgegeven dat in Vlaardingen geen plaats is en de doelgroep te groot is geworden. In Rotterdam wordt ook niet meegewerkt want twee zussen van rond de 70 en een dochter van 50 jaar moeten in één week op i drie verschillende dagen naar Rotterdam. Iedereen moet apart komen. Dus mag de dochter 2x en de dochter van de andere zus één maal naar Rotterdam. Hoe star kun je zijn? Wat schetst mijn verbazing: er mogen wel de gelijk vrouwen vanuit Schie dam naar de mobiele unit bij het Vlietland. Wel moet je een speciale postcode heb ben: 3118, 3122 of 3123. Te vens mogen de minder vali de vrouwen terecht. Het- moet niet gekker worden! Er staat een mobiele unit in Schiedam, die altijd gedeeld is met Vlaardingen en daar mogen de Schiedamse vrou wen niet naartoe? Wel als ik •in de Nolenslaan woon, of het Nieuwlandplein, de Bur gemeester van Haarenlaan of de Burgemeester Stule- meijerlaan. Aangezien mijn moeder niet in een scootmo- biel rondcrosst in de wijk van bovengenoemde postcodes heeft ze pech en moet ik haar naar de Rochussen- straat brengen. Wat een be lachelijk gedoe! Kwantum Roobol Tuinmeubelen Wooning Carpet Right HACO Rose Slaapcomfort Beter Bed Van der Ree Stam Keukencentrum BCC Profijt Meubel Roobol Hoogenboezem Kom naar Woonboulevard Hoogstad Vlaardingen voor de nieuwste woontrends en vele aanbiedingen. Van verf tot raam- decoratie, van slaapkamer tot eethoek en van verlichting tot complete keuken. U bent van harte welkom! A20 - afrit 8, Westlandseweg (naast IBIS Hotel) www.woonboulevardhoogstad.nl Thuis in Nieuwland SCHIEDAM - Hoe is het om in de wijk Nieuwland te le ven? Bewoners vertellen hun verhaal in de voorstel ling Thuis in Nieuwland. 'Instanties' zien alleen de hui zen in de wijk, waarmee ze kun nen schuiven op een maquette. Maar in die huizen wonen men sen, met ieder eigen proble men, idealen en dromen. Daar over gaat de voorstelling, zo laat regisseur Michiel van de Burgt weten. Onder de noemer "Het is jouw wijk dus jij mag het zeg gen" konden bewoners van de wijk Nieuwland een*voucher aan vragen voor een project in de wijk. Een groep actieve be woners greep die kans aan om een wijktheatergroep op poten te zetten. De theatermaker is aangetrokken door de bewo ners die ook zelf de wijktheater groep hebben opgezet. Hun verhaal wilden ze graag vertellen. Zoals over de jonge Ati, die Nieuwland zag verande ren van boerderijen, weilanden en slootjes-in een wijk met hui zen en straten. Ze zet alles voor haar zoon opzij om hem een goede toekomst te bieden. Dat lukt. Hij slaagt voor zijn master, trouwt met de Schiedamse Jes sica die haar geluk weer temg vond in de wijk. Dienie, die ver telt over de zwerftocht van het Ouder en Kind Centrum, dat door 'De Instanties' steeds van locatie naar locatie werd ver plaatst. Mady vindt en verliest de liefde van haar leven en hoe bewoners in het wijkcentrum worstelen met de Nederlandse taal en cultuur. Tot slot wordt Ati nog ten onrechte verdacht van fietsendiefstal, waarvoor ze zelfs naar de rechtbank in Rot terdam moet. Al dromen de bewoners van Nieuwland van kleine verande ringen in de wijk. Het blijft hun droomwijk, waar ze zich thuis voelen. Op 18 maart wordt een gratis try-out gespeeld voor 55+ers in De 5 Molens. De voorstellingen op 19 en 20 maart worden ge speeld in Wijkcentrum Drees- plein. Kaarten kosten €1. Ati Jansen, Cindy van Katwijk, Dienie Nesse, Susan Ugbeye, Theo Piening, Tin Lebbink geven de bewoners van Nieuwland gestalte. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 32