eek ^Z, Krant Malando Orkest in Oude Luxor Klassieke muziek in de Grote Kerk La Grande Bouffe waarin mannen zich letterlijk Rotterdam Livin' 'dé Stand up Toneel weGeNeR Huis-aan-huisMedia Agenda Iemand moet het doen vindt Laura van Dolron in Lantaren/Venster Koud zes maanden nadat Foks begin 2007 voor het eerst een gi taar in handen had, stond hij op het podium z'n eerste, eigen liedjes te zingen. Met dank aan Youtube en Myspace wist hij, zonder nog maar een cd geperst te hebben, liefhebbers over de hele wereld te bereiken. Zelf omschrijft hij zijn muziek als 'luchtige gitaarpop'. "Ik ben niet zo van dat hele diepzinnige, ben geen verhalenverteller. Liever houd ik het wat algemeen", zegt Foks. Niet hoogdravend, wel goed voor een breed publiek, ervaart de 23-jarige keer op keer bij zijn optredens. Momenteel werkt Foks nog als ontwerper annex drukker bij een sportkledingfabrikant, maar het liefst zou hij zich full time op de muziek storten. Makkelijk is dat niet. "Je bent af hankelijk van veel mensen. Neem mijn band. Die jongens spelen bij grote acts en dan valt het niet mee om vijf agenda's gelijk te trekken. Ik houd het daarom nu nog vooral akoe stisch." De clubtour met Nikki helpt Foks mogelijk weer een stapje verder. "Die is opgezet door Sony, dus zijn er mensen van Sony aanwezig. Dan is het zaak vijf keer zoveel mogelijk in druk te maken." Nieuwsgierig geworden? Voor 5 euro is de in eigen beheer uitgebrachte EP 'Love is Life' te koop via frank- foks.com. En vanaf 19 maart live te bewonderen, eerst in het Rot terdamse Watt. Meer informa tie via de website: www.watt- rotterdam.nl. Danny Malando en het Malando orkest komt naar het oude luxor. Het orkest is al drie generaties lang in de familie. foto: pr DOOR ROB KÖKKEUNK REGIO - Toegankelijke lied jes maken, die iedereen kan meezingen. Dat is - niet meer en niet minder - de ambitie van Frank Foks. Vanaf 19 maart staat de sin- ger-songwriter in het voor programma van Idols-win- nares Nikki, die hem er zelf voor vroeg. "Ik heb er veel zin in en het kan op veel ma nieren bijdragen aan mijn carrière", vertelt hij. Bart van Oort van De Van Swieten Society brengt klassieke muziek in de Grote Kerk. rara: pr MAASSLUIS - De Van Swieten Society brengt klassieke muziek in de Grote Kerk. Op zaterdag 20 maart zullen er stukken te ho ren zijn van stukken van Mozart en Mendelssohn te horen zijn, uitgevoerd door violist Josje ter Haar, cellist Job ter Haar en pia nist Bart van Oort op de fortepiano. Het concert is onderdeel van de concertserie 'Muziek tussen Maas en Sluis' georgani seerd door de Govert van Wijnstichting. De Van Swieten Socie ty gaat op stap met twee fortepiano's. Een piano hoort bij de muziek van Mozart, de ander bij Mendelssohn. Tijdens het con cert vertelt Bart van Oort over de verschillen en overeenkom sten tussen de twee componisten. Vanaf 20.00 uur klinken de klassieke stukken door de Grote Kerk aan het Kerkplein 2. Kaar ten kosten 20 euro en zijn te koop via www.muzielonaassluis.nl, bij Mastersoun'd aan de Noordvliet 29 en telefonisch: 0180 623328. ROTTERDAM - Danny Malan do en zijn orkest komt naar het Oude Luxor op zondag 21 maart. Vanaf 15.00 uur zal het orkest zowel bekende melo dieën als eigen klassiekers laten horen. Alles is toegestaan tij dens de voorstelling; meezin gen, klappen, dansen of rustig luisteren naar het orkest. Tien jaar geleden nam Danny Ma lando het stokje over als diri gent van zijn vader Evert Over weg. Hij werd de nieuwe orkest leider van het Malando Orkest. Het orkest is al drie generaties lang in de familie. Kaarten zijn er vanaf 18 euro en te bestellen via de Nederlandse Theaterkas sa 0900 - 9203. Het Oude Luxor Theater is te vinden aan de Kruiskoude 10. Voor meer in- formatje: www.luxortheater.nl. POSTADRES POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM ADVERTEREN 010-4699911 VERKOOP.HL@WHIV1.WEGENER.NL REDACTIE 010-4699366 REDACTIE.HL@WHM.WEGENER.NL ROTTERDAM - De strijd om de titel 'Beste coverband van Ne derland 2010' gaat op vrijdag 19 maart van start. In theatercafé Plan C strijden vijf bands in de eerste voorrondevoor een plaats in de regionale finales. De winnaars van de regionale fina les mogen door naar de lande lijke halve finales. De 'beste co verband van Nederland' wordt in de landelijke finale bekend in Paradiso in Amsterdam. Een ju ry beoordeelt een band op 16 verschillende onderdelen waar onder techniek, presentatie en samenspel. Maar ook het pu bliek heeft een stem, de band met de meeste publieksstem- men is ook verzekerd van een plaats in de volgende ronde. 'De beste coverband' mag een eigen single opnemen met video. De bands Coollive Partyband, The Battle Of, Sticky Honey, Online en The Amsterdam Funk Con nection bijten de spits af vanaf 20.00 uur. De toegang is gratis. Theatercafé Plan C is te vinden aan de Slepersvest 1Frank Foks doet het nu vooral akoestisch. Beste coverband van Nederland ROTTERDAM - Benieuwd wat Rotterdam aan nieuw bouwwoningen te bieden heeft? Kom erachter op de nieuw bouw woonbeurs Rotter dam LiViN' op zaterdag 21 en zondag 22 maart. Van 10.00 tot 16.00 presente ren Ontwikkelaars, make laars en woningcorporaties hun nieuwbouw- en renova tieaanbod in Rotterdam. Dit doen ze op de Cruise Termi nal aan de Wilhelminakade 699. Voor meer informatie: www.woneninrotterdam.nl Toegang is gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 37