nieuws SUBARU IMPREZA XV AUDI A8 HYBRID MET COMPACTE VIERCILINDER OPEL FLEXTREME GT/E: GESTROOMLIJNDE TOEKOMST MERCEDES F800: STIJLSTUDIE UW AUTOKRANT Nieuwe Stadsblad - woensdag 17 maart 2010 - pagina 41 Subaru heeft op basis van de Impreza vijfdeurs een crossover versie gemaakt, de Impreza XV. Vergelijkbaar aan de Outback staat deze variant hoger op zijn wielen en krijgt een stoere uitstraling door zijn afwijkende grille, standaard dakrails en dakspoiler, kunst stof randen langs de spatbor den en dorpels en afwijkende bumpers. De motorisch keuze bestaat uit de 2 liter benzine en diesel die aan de Euro5- norm voldoet. Nissans luxemerk Infiniti komt niet alleen met een 3 li ter V6 dieselmotoren in haar crossovers, later dit jaar komt ook in de nieuwe M37 in Europa op de markt. Van de uit de kluiten gewassen vierdeurs zal ook een hybride versie worden aangeboden, de M35 Hybrid. Mail uw mening aan autonieuws@whm.wegener.nl Jaren geleden werd al be kend dat Fiat bezig was met de ontwikkeling van een extra zuinige tweecilin der motor. Het bijzondere motortje met een inhoud van 0,9 liter is inmiddels klaar en maakt gebruik van de MultiAir techniek die heel toepasselijk Twinair heeft. Er komen verschil lende varianten van 65 tot 105 pk die gemiddeld vijf tien procent zuiniger zijn dan de bestaande moto ren. De primeur gaat naar de Fiat 500. We zijn de sneeuw, de kou en het gemiezer inmiddels enorm zat. Tijd om ons te richten op het voorjaar en de zomer. Lekker blauwe luchten, aangename temperaturen en weekenden om precies dat te doen waar je zin in hebt. Tijd om voordat alles los barst eens goed te gaan rondkijken naar een leuke cabriolet, dat hebben we na zo'n lange winter wel verdient. En dan valt ons oog op de Ford StreetKa, een tweezits cabrio op een vertrouwde basis die in 2003 en 2004 is geleverd. Geen model dat je op iedere straathoek tegenkomt. Dat betekent goed zoeken, maar tegelijk dat je voor een schappelijk bedrag een exclusieve auto koopt. De StreetKa heeft een 95 pk sterke 1.6 li ter motor die de niet te zware auto vol doende goede prestaties verschaft. De auto is voorzien van een softtop, zo hoort het immers bij een echte cabrio en dat heeft mede als voordeel dat er nog ge noeg bagageruimte overblijft ongeacht de stand van de kap. Het model oogt uiter mate grappig met de korte voorkant en de bol gevormde achtersteven. De StreetKa heeft iets frivools, iets koddigs en iets sier lijks tegelijk. Prima om daarmee de vol gende zomer tegemoet te rijden. Op een enkele uitzondering na blijft de ge middelde kilometerstand ver beneden de 100.000 km. Het zijn vaak tweede of der de auto's en die rijden nu eenmaal min der. Aan de onderkant van de prijsrange vinden we een StreetKa vanaf zo'n 7.250 euro, maar wie een beetje meer keuze wil hebben komt eerder tussen de 8.000 en 9.000 euro uit. De bouwjaren 2003 en 2004 lopen daarbij door elkaar en hetzelfde geldt voor de ki lometerstanden. De bovenkant van de prijsrange ligt tegen de 13.000 euro, maar een echte verklaring voor deze hogere bedragen wordt niet gemakkelijk gevon den. Een heel enkel exemplaar blijft onder de 10.000 km, maar veel verschil lijkt er verder niet te zijn. Leuk om eens goed te gaan zoeken en zoveel mogelijk StreetKa voor een zo laag mogelijke prijs te vinden. Zwart, felblauw en zilvergrijs zijn de meest voorkomende iakkleuren. Met een ver grootglas komen we ook een enkele oran je metallic tegen. Of wat te denken van onze testauto van destijds in donkergroen met abricotkleurig leer! Langzaam begint een deel van de wereld te begrijpen dat de toekomst van de auto com pact, handelbaar en zuinig zal zijn, al was het alleen maar omdat een steeds groter deel van de wereldbevolking in druk stedelijk gebied woont. Is er dan geen toekomst meer voor een uit de kluiten gewassen li mousine? Jawel en dat ook deze zuinig en schoon kan zijn, bewijst Mercedes met haar F800 stijlstudie. De auto is niet de voorloper van één bepaald model, maar geeft wel aan hoe de grotere Mercedes- modellen in de toekomst eruit zullen zien. Tegelijk is het con cept afgestemd op alternatieve aandrijvingen. De auto zou ge leverd kunnen wordt als plug in hybride met een V6 benzi nemotor zoals in voorbereiding voor de volgende S-klasse, maar ook als volledig elektri sche rijdend voertuig met een brandstofcel. Op het gebied van elektronica is de F800 state-of-the-art met de laatste snufjes, zoals een touchpath waarop met de vin ger geschreven kan worden om de auto commando's te ge ven. Steeds vaker wijzen autofa brikanten er met hun con cepten op dat milieuverant woord rijden beslist mogelijk is in spannend vormgegeven modellen die een hoge mate aan comfort en rijplezier bie den. De Opel Flextreme GT/E is een 4,70 meter lan ge auto met een sportieve uitstraling. De Cw-waarde is met 0,22 extreem gunstig en een top van boven de 200 km/u is probleemloos te ha len en dat met een volledig elektrische aandrijving. Een compacte en zuinige ver brandingsmotor springt op grote afstanden bij een slaat automatisch aan om de ac cu's vol te houden. Toen we eind november in Miami voor het eerst oog in oog stonden met de nieuwe Audi A8 werd ons al duidelijk gemaakt dat er ook een hybri de versie in de pijplijn zit. Als concept stond het model in Genève, maar viel minder op door al het geweld rond de nieuwe A1 Bijzonder is dat de grootste Audi limousine wordt voorzien van een 2 liter TFSI viercilinder en een elektromotor die sa men 245 pk leveren en een koppel van 480 Nm. In de praktijk zet het model gemak kelijk de prestaties van een V6 neer: een top van 235 km/u en acceleratie naar 100 in 7,6 se conden. En dat bij een gemid deld verbruik van 6,2 liter/100 km en een C02-uitstoot van 144 g/km. De Lithium-ion ac cu's vergen achterin wat extra ruimte, maar toch blijft er nog 400 liter bagageruimte over.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 41