Gooi hengel uit op Visma Leerling Verzorgenden I.G. <ww Sonneburgh dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 maart 2010 - Pagina 47 WGGGNGR Huis-aan-huisMedia ROTTERDAM - De Vis ma is de grootste hen- gelsportbeurs van Euro pa. I n Ahoy is van 25 t/m 28 maart maar liefst 17.000m2 hengelsport- plezier onder 1 dak te vinden! Een dagje Visma is de ideale dag uit voor het hele gezin. Scoor de mooiste koopjes, test de nieuwste producten, kies een stoere visvakantie of oriënteer je op de meest uiteenlopende boten. Visma verrast bo vendien met een boordevol beursprogramma. Interes sante lezingen in het Beet- Theater, spectaculaire de mo's op de castingbaan en interactieve workshops op de nieuwe visstekken. Hier waan je je langs de water kant terwijl experts je de tips tricks bijbrengen op het gebied van karpervis sen, roofvissen, vliegvissen, zeevissen en witvissen. Ook voor kinderen is er van alles te beleven. Specialis ten van Sportvisserij Neder land begeleiden hen bij het maken van tuigjes, onder- De Visma is een ideale dag uit voor heel het gezin. Scoor mooie koopjes, test nieuwe producten of steek je licht op bij de vele presentaties en workshops. Ook voor kinde ren is er een leuk programma. FOTO: PR lijnen en kunstvliegen én geven alle kinderen een goodiebag vol hengelsport materiaal mee naar huis. Natuurlijk zijn ook VisTV presentatoren Ed Stoop en Marco Kraal weer aanwe zig. Voor kinderen tot 13 is toegang tot Visma gratis. Openingstijden: do en vrij 10 tot 22 uur, za en zo van 10 tot 17 uur. Voor meer in formatie www.visma.nl Win kaarten De Havenloods heeft 50 x 2 vrijkaarten weg. Beant woord de volgende vraag en maak kans op twee vrij kaarten. Hoe lang bestaat Visma? Stuur het antwoord met uw telefoonnummer, en adresgegevens naar red.actie@whm.wegener.nl Neem een kijkje op de MS Watervlo SCHIEDAM - De MS Watervlo ligt in de Buitenhaven ter hoog te van de VW en is alleen op 20 maart gratis toegankelijk voor alle geïnteresseerden. Op het schip kunnen jong en oud spe lenderwijs leren over water. Vroeger vervoerde het schip zand, maar nu is het ruim volle dig omgebouwd tot tentoon stellingsruimte. Neptunus ont vangt de bezoekers die een tochtje kunnen maken met een duikboot en op onderzoek uit gaan. In de weken rondom de Open dag ligt MS Watervlo in Schiedam voor een gemeente- breed scholenproject. Alleen op 20 maart kan iedereen een kijk je nemen! Aanvraagtijd gratis reizen verlengd SCHIEDAM - De gemeente Schiedam biedt 65-plussers met een minimuminkomen in 2010 de gelegenheid om gratis te rei zen met het openbaar vervoer. De aanvraagperiode hiervan is verlengd. Ouderen kunnen het formulier voor gratis openbaar vervoer aanvragen bij de Formulieren brigade. Raadpleeg de tijden en locaties van de spreekuren, of bel 010-219 27 00 (maandag t/m donderdag 10.00-16.00 uur). Het ingevulde aanvraagformu lier wordt beoordeeld door de gemeente. Wanneer blijkt dat u recht heeft op gratis openbaar vervoer, dan ontvangt u hier over een brief. Met die brief kan bij de RET Servicewinkel aan de Coolsingel 14 in Rotterdam het gratis openbaar vervoer op uw persoonlijke OV-chipkaart te la ten zetten. Het vrij reizen betreft alle alle trams, metro's en bus sen van de RET (uitgezonderd zijn RandstadRail, BOBbus, Nachtnet en Fast Ferry) en de Q-buzz lijnen 126 en 137. Vrij reizen is mogelijk vanaf 9.00 uur. In het weekend op feestda gen kan dit ook vóór 9.00 uur 's ochtends. Boekenmarkt SCHIEDAM - Winkeliersvereni ging Hoogstraat organiseert op 10 april een tweedehands boe kenmarkt in het centrum. Op de zesde Schiedamse boeken markt vinden boekenlifeheb- bers een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boe ken. De boekenkramen staan op de Hoogstraat (van de Grote Markt tot de Korte Dam), de Korte Dam en op de Lange Ha ven/Dam (voor en naast de Ko renbeurs). Op de Grote Markt wordt daarnaast ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan deli catessen. De boekenmarkt duurt van 9.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Op verhaal komen SCHIEDAM - Sprookjes vertel len met muziek. Harmonieor kest van CMV Harpe Davids laat op 27 maart zien dat het kan. Het orkest onder leiding van di rigent Bram Soentjens vertellen het verhaal Oregon met film muziek van Jacob de Haan. Het Bijbelverhaal over de Ark van Noach is door Bert Appermont vertaald naar muziek. Bert Ap permont heeft het Bijbelverhaal zo op muziek gezet dat je het naderende onheil zelfs kunt voelen. Ook het sprookje Ra- punzel wordt verteld. Het con cert 'Op verhaal komen' begint om 19.30 in 'De Ark' aan het Hargplein 1. Kaarten kosten €7,50 per stuk en zijn verkrijg baar op de avond zelf en telefo nisch via Anja Labots (secreta ris), tel: 010 - 4491591. 't Meesterwerk voert actie voor Haïti SCHIEDAM - Na het carnaval begint de vastentijd. In de 40 dagen dat het vasten duurt voe ren de leerlingen van de basis school 't Meesterwerk actie voor een goed doel. De leerlin gen leren op deze manier vroeg tijdig dat hun inspanning voor een ander er altijd toe doet. Dit jaar staat in het teken van de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Op 16 maart is een sponsordans, waarbij leerlingen rekenen op sponsoring door ouders en belangstellenden. Op 25 maart wordt op school een fancyfair gehouden voor het goede doel. Word wijs met nieuwe media SCHIEDAM - In Bibliotheek Waterweg kan iedereen van 24 tot en met 30 maart terecht met al je vragen op het gebied van nieuwe media. Vragen als: wat zijn e-books en hoe werkt de e- reader, hoe werken al die appa raten in de bibliotheek, hoe ga ik om met games, wat zijn so ciale netwerken en wat kan ik er mee? Kortom wil je weten hoe vaardig jij bent met nieuwe me dia, kom naar Bibliotheek Stadserf en neem deel aan de workshops, spreekuren of rond leidingen. Deze activiteiten zijn gratis en je hoeft geen lid te zijn. 'Luistert de raad?' Schoon Noord! DOOR LEZER GERHARD.DE KOK SCHIEDAM - Zal de ge meenteraad eindelijk naar de burgers gaan luiste ren,of gaan ze weer hun eigen koers bewandelen zoals gewoonlijk. En zal het nieuwe college wat nog gevormd moet worden in duidelijkheid en openheid functioneren en nalopen, en controle ren wat de ambtenaren moeten uitvoeren burger gericht. Meer openheid brengen naar de burgers en de wachttijden van de ge stuurde brieven verklei nen met een snelle beant woording. En de politiek meer open heid zal brengen, en dich- ter bij de burgers zal staan 'en geen ja zeggen en nee ten uitvoer brengen, dat is zeer frustrerend voor een ieder. Beslissen in eerlijk heid. Geen partij politieke belangen dienen om de eigen ego op te krikken, wat ook velen malen zichtbaar is gebeurd in de politiek. De burgers geloven toch al niet meer in de politiek dat was bij de laatste ver kiezing goed zichtbaar. De opkomst 43 een slecht resultaat in Schiedam. Als het gemeentebestuur de kracht kan vinden. De problemen die er zijn een goede wending te geven, en de partijpolitiek op een zijspoor zet dan is er al veel gewonnèn. Dan zal het geloof in de politiek weer terugkeren bij de burgers. SCHIEDAM - Bent u ook voor een schoon Schie dam Noord? Maak dan sa men met SWS Wijkcen trum De Blauwe Brug de straten schoon op zater dag 20 maart vanaf 13.00. Na het harde werk is het tijd voor een hapje en een drankje. U kunt zich aanmelden bij SWS Wijkwerker, Boude- wijn Kaptein, tel. 010- 2470464. Jong naar de bios SCHIEDAM - Met SWS Jong naar de bioscoop in Rotterdam. Dat kan op za terdag 20 maart. Vanaf SWS Wijkcentrum Dreesplein vertrekt om 17.00 de bus voor een filmavond. Jongeren tus sen de 12 en 23 jaar kun nen mee. Opgeven kan bij jongerenwerker Baki Ca- vus, tel: 06-34553836 of loop langs bij het wijkcen trum aan de dr. Willem Dreesplein 2 De avond kost vijf euro. Het nieuwe Drie Maasstede SCHIEDAM - Nog een aantal maanden en dan is het eerste gedeelte van de make-over van Verpleeg- reactiveringscentrum DrieMaasStede afgerond. Het beddenhuis is klaar en de nieuwe Plaza wordt binnenkort in gebruik ge nomen. Tijdens de Landelijke Open Dag van de Zorg op 20 maart geven medewer kers van DrieMaasStede van 10.00 -16.00 uur voor het eerst aan publiek rondleidingen door de nieuwbouw. De entree is gratis en aan melden van tevoren is niet nodig. Tijdens de open dag vindt u in DrieMaas Stede ook een lentemarkt, muziek, een springkussen voor de kinderen en vele leuke andere activiteiten. En heeft u altijd al vrijwilli gerswerk willen doen in DrieMaasStede? Dan krijgt u nu de kans zich aan te melden bij de spe ciale vrijwilligersinforma- tiestand. In de vijf woonla gen tellende nieuwbouw- van DrieMaasStede vindt u de uniek ontworpen Plaza en mooie, ruime eenpersoonskamers voor zien van alle gemakken. De Plaza heeft tevens een wijkfunctie. Hier bevindt zich een zwembad, gezel lige brasserie, bibliotheek en een kapsalon. OV-chipkaart lijkt geaccepteerd REGIO - Een maand na de afschaffing van de strip penkaart lijkt de opvolger in genade te vallen bij de reizigers. Zij geven de OV- chipkaart het rapportcijfer 7,2, zo blijkt uit een telefo nische enquête van de RET. Twee jaar geleden was dat nog een ruime onvol- doende. Driekwart van de ondervraagden vond dé overstap naar de chip kaart simpel. Wel vergeten een paar honderd mensen per dag nog uit te checken. Wil jij werken in een zorgzame, professionele omgeving? Wij hebben binnen ons verpleeghuis opleidingsplaatsen voor: Stichting Sonneburgh is een protestants-christelijke zorg verlenerdie in de regio Rijnmond diverse instellingen beheert. Sonneburgh telt, verdeeld over de locaties Groene Kruisweg te Rotterdam-Charlois, Ravenswaard te Rotterdam-IJsselmonde en Het Havenlicht te Pernis, 286 verzorgingsplaatsen, i8g servicewoningen, 116 somatische verpleeghuis bewoners, 36 plaatsen voor pg-bewoners en 6-8 plaatsen voor dagbehandeling. Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij de protestants-christelijke identiteit van Sonneburgh kunnen onderschrijven. Een sollicitatiebrief kan je samen met je C.V. versturen naar: Hervormde Stichting Sonneburgh Afdeling Personeelszaken Groene Kruisweg 381 3084 LM Rotterdam De opleiding: - Je werkt op verschillende afdelingen waarbij je wordt begeleid door mentoren en praktijkopleiders. - De opleiding start in september 2010. Functie-eisen: - Je beschikt minimaal over een diploma Helpende, VMBO-kader, beroepsgericht of theoretische leerweg. - Je bent 17 jaar of ouder. Arbeidsvoorwaarden: - Combinatie van een beroepsopleiding met salaris, volgens de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen Thuiszorg. - Vergoeding van studiekosten en boekengeld. Een leer-/arbeidsovereënkorrist voor bepaalde tijd met vooruitzicht op een vast dienstverband na diplomering. - Onregelmatige diensten en goede secundaire extra's. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Mevrouw A.R. van Schelven Hoofd Opleiding, tel. 010 - 291 84 44. Nieuwsgierig geworden? Op zaterdag 20 maart 2010 houden wij een Open Dag voor belangstellenden op onze instellingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 47