Regelhulp isTomTom voorzorg Win dvd-box Glamourland Vooral angst voor de angst zelf Meldpunt Zo blijven je voeten gezond Luchtige film maa ;t ellende voelbaar dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 maart 2010 - Pagina 48 Mijn Zorg deze manier kunnen huid klachten en mogelijke oorza- klachten ken ervan, in kaart worden ge bracht. Telefonisch melden rnQmPtira kan middels de Warenklach- L.UOI I IGUlyd teniijn van de Voedsel en Wa- langrijk, ook wanneer de klacht ren Autoriteit, telefoonnum- inmiddels is verdwenen. Op mer 0800 0488. Schoenen moeten goed pas sen en zijn bij voorkeur van leer. In een goed passende schoen kunnen de tenen vrij bewegen en mogen niet knel len (laat je niet aanpraten dat schoenen uitlopen, maar vraag om een bredere leest). Tip: zet je blote voet op een stuk papier en laat hiervan een omtrek maken. Pas deze uitgeknipte mal in je schoe nen. Het papier mag niet krullen: dan is de schoen te klein of te smal. Schoenen hebben 24 uur nodig om uit te wasemen. Draag iedere dag andere schoenen. Goede sokken zijn van na tuurlijk materiaal. Mensen met voetproblemen bij voor keur naadloze sokken. Trek elke dag schone sokken aan. Neem niet te vaak en te lang een voetenbad. Bij droog weer de voeten in smeren met een speciale voe tencrème (bodylotion heeft geen zin). Knip de nagels altijd recht af. Om kalknagels en schimmel infecties te voorkomen, was de voeten zoveel mogelijk al leen met water en droog ze goed af, vooral tussen de te nen. Wanneer je zorg, een hulp middel, een voorziening of woningaanpassing nodig hebt, word je geconfron teerd met een enorm en vaak onoverzichtelijk aan bod van regelingen, voor zieningen en uitkeringen. Vervolgens moet je vaak bij ie dere instantie opnieuw gege vens doorgeven en formulieren invullën. Vooral ouderen, men sen met een beperking en chro nische zieken blijken veel van het bekende kastje naar onbe kende muren te worden ge stuurd. Om vooral deze doel groepen beter van dienst te kunnen zijn, is de website www.regelhulp.nl tot stand ge komen. Deze leid je via een keu zemenu naar de voor jou meest passende oplossing. En je ziet direct bij welke instantie je kunt aankloppen. Een soort TomT- om dus voor zorggebruikers. Bovendien kun je via deze web site sommige voorzieningen of een gesprek direct aanvragen. Met één formulier én bij ver schillende organisaties tegelijk! Veel mensen met een beperking en ouderen hebben een meer voudige hulpvraag. Naast een woningaanpassing hebben zij bijvoorbeeld hulp in de huis houding nodig. En vervoer om naar hun werk te gaan. Of mis schien een aangepaste compu ter voor een opleiding. Al die voorzieningen komen van ver schillende organisaties. Het is al een hele toer om uit te zoeken Iedereen die last heeft of heeft gehad van huidklachten na het gebruik van cosmetica (zeep, deodorant of make-up), kan dat melden op www.cosmeti- caklachten.nl. Veel voorko mende reacties zijn jeuk, rode ogen of uitslag. Melden is be waar je moet zijn voor welke voorziening. Met Regelhulp is dat heel erg makkelijk. Je hoeft maar één ding te weten, name lijk je eigen situatie. Daarvoor geeft de site keuzemogelijkhe den zoals 'ik heb een chroni sche ziekte', 'mijn partner is overleden', 'en 'ik verzorg ie mand'. Als gevolg van de keuze komt de aanvrager in een nieuw menu, waarin weer nieuwe keuzemogelijkheden, nu speci fiek toegepast op de situatie. Stap voor stap word je begeleid naar oplossingen en waar die te vinden zijn. Veel zaken zijn di rect digitaal te regelen. Het aan vraagformulier kan worden on dertekend met de digitale hand tekening, de DigiD. Dat is niet verplicht maar kan de afhande ling wel versnellen. Zo nodig kan voor ondertekening van de DigiD ook iemand worden ge machtigd voor het aanvragen van AWBZ-zorg, bijvoorbeeld een mantelzorger of familielid Inmiddels hebben zich al 225 gemeentes in Nederland aange sloten bij Regelhulp, bijna 52% van het totaal aantal gemeen tes. Dit aantal groeit. Naar ver wachting zijn eind dit jaar vrij wel alle gemeenten aangeslo ten. Dat betekent dat de inwo ners van deze gemeenten in Re gelhulp naast de landelijke in formatie ook Wmo-informatie (Wet Maatschappelijke Onder steuning) van hun eigen ge meente vinden en Wmo-voor- zieningen öf een gesprek bij de gemeente aanvragen. Op dit moment onderzoekt het minis terie van VWS met welke voor zieningen en onderwerpen Re gelhulp nog kan worden aange vuld, zoals bijvoorbeeld voor zieningen op het gebied van Jeugdzorg. In dat kader wordt samengewerkt met het ministe rie van Jeugd en Gezin. Case 39 is een spannende thril ler met Renée Zellweger als maatschappelijk werkster Emily Jenkins. Jenkins denkt het allemaal wel gezien te heb ben; leugens, verwaarlozing, misbruik. Tot ze zaak 39 op zich neemt en betrokken raakt bij een mysterieuze zaak rond de ongelukkige, tienjarige Li- lith Sullivan (Jodelle Ferland). Emily's grootste angst wordt werkelijkheid, wanneer de ou ders van Lilith hun enige doch ter proberen te vermoorden bij een nachtelijk ritueel. Emily redt haar. Hoewel ze al tijd de professionele afstand in acht heeft genomen besluit ze nu Lilith onder haar hoede te nemen tot ze een geschikt pleeggezin heeft gevonden. FOTO: KIMBERLEY FRECH/PARAM01M PICTURES It Maar dan begint de nachtjner- i- tie pas echt... t- Wat maakte dat de familie van ij Lillith dit punt had bereikt? Waarom lijkt het alsof iedereen I- die in contact komt met Lillith n plotseling gek wordt? Om de e waarheid achter allerlei vragen e te achterhalen, moet zij haar :t meest afschuwelijke nacht- t. merries tegemoet treden. www.Regelhulp.nl leid je via een keuzemenu naar de voor jouw meest passende oplossing. ClIflinOK Oog&Oor 'Gaat het weer een beetje, meneer Dröge?' Voor tele visiekijkend Ne derland groeide dat ene zinnetje uit tot een bijna le gendarische vraag. Uiteraard vanwege de inhoud van het programma, dat met die zin werd afgesloten. Het societyprogramma van Gert- Jan Dröge was baanbrekend en maakte dat velen wekelijks aan de buis gekluisterd waren. In middels zijn we jaren later en is er een nieuwe dvd-box met in totaal meer dan acht uur baan brekende televisie. Na al die jaren lijkt het pro gramma nog al tijd actueel. Terwijl er in die jaren toch echt wel wat is gebeurd met de jetset en de nieuwe rijken van toen. Uiteraard kan de dvd- box gewoon in de winkel worden aangeschaft. Voor tien lezers is er echter een box van vier dvd's en een bege leidend boekje van Martin Bril en Gijs van Westelaken be schikbaar. Winnen? Ga dan snel naar www.de- weekkrant.nl/actie! Als je niet constant het gevoel zou hebben dat Abu Laila alle reden heeft om elk moment in janken uit te barsten, zou er alle reden zijn om te lachen. Abu Laila is eigenlijk rechter, maar in het bureaucratische Palestina volgt de ene hoge ambtenaar de andere op. En dus kan Abu Lai la zijn beroep niet meer uitoefe nen; hij verdient zijn geld als chauffeur in de taxi van zijn zwager. In de in eerste instantie luchtig aandoende film volgt de kijker Abu Laila op de dag van de ver jaardag van zijn dochter. Eigenlijk wil hij nog een cadeau tje kopen, maar lastige klanten en een bomaanslag maken zijn plannen moeilijk uitvoerbaar. Alle reden voor wanhoop en een enorme woede-uitbarsting. Door de menselijkheid wordt de ernst van de situatie in de 'bezette gebieden' voelbaar. In drukwekkend! LAILA'S BIRTHDAY

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 48