Een bril kiezen die bij je past Verwennerij in De Kamperduinen Yes, we Cohen KjEcmm 'ultieme boek' Pearle heeft brillen voor elke portemonnee Het Duitse Archief MmtAMMuk WILLEM ANEGEM Win het over Willem van Hanegem! Digitaliseer uw oude platen voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl weGeNeR Vakmensen Goede opticiens zijn échte vakmensen. Ze houden van hun vak en halen veel voldoe ning uit het aanmeten van de perfecte bril. De opticiens van Pearle zijn gediplomeerd en hebben als eersten in Nederland het kwaliteitscertificaat verkregen van het Keurmerkinstituut. Dat betekent dat er in alle winkels altijd iemand is voor professio neel advies, een deskundige oogmeting en goede zorg én'nazorg voor de ogen. Dat klinkt allemaal heel serieus, maar een bezoekje aan Pearle Opticiens is ook leuk. Een opticien: "We merken soms dat men senwat schoorvoetend binnenkomen, om dat ze er tegenop zien om een bril te kiezen. We begrijpen dat heel goed, warit het aan bod is tegenwoordig zo groot Het belang rijkste is dat je ervoor openstaat en de tijd neemt. Zorg dat je er lol in hebt, probeer van alles uit. En als je er alleen niet uitkomt, vraag dan de opticien om hulp." Oranje boven Dit jaar werd Pearle Opticiens voor het tweede jaar op rij verkozen tot beste winkel keten in de categorie optiek. De optiekketen scoorde op de peilers deskundigheid, servi ce en klantvriendelijkheid. De slingers heb ben inmiddels plaatsgemaakt voor de vro lijke kleur oranje. De nieuwe, zorgvuldig sa mengestelde Budget Selectie van Pearle is een zeer uitgebreide collectie brillen van goede kwaliteit. Je hebt de keuze uit meer dan honderd monturen. Dankzij de Budget Selectie kun je een complete bril aanschaf fen voor 99,- en zelfs een multifocale bril voor 199,-. Tot eind maart worden die brillen gratis voorzien van ontspiegelde en geharde glazen. De Budget Selectie bevindt zich in de onderste rijen van het brillenrek en is te herkennen aan het oranje label. Informatie op www.pearle.nl Wist je dat - de juiste bril niet alleen te maken heeft met de vorm van je gezicht, maar ook met je kapsel, je huidskleur en je persoonlijkheid? - het vaak werkt om een bril in dezelfde kleur als je ogen te nemen? - het beter is om een bril te kiezen die je leuk vindt, dan een bril die 'in' is? Enkelvoudige of multifocale bril? Een dik montuur of geen montuur? Mon tuur van kunststof of metaal? Een bril kiezen die helemaal bij je past, is knap lastig. In de eerste plaats moet je er na tuurlijk beter van gaan zien, maar daarnaast wil het oog ook wat. Meer dan vroeger is een bril tegenwoordig een modeartikel. En dan moet je ook nog bepalen wat de nieuwe bril mag kosten. De opticiens van Pearle hebben vaker met dat bijltje gehakt en helpen graag. Zij geven deskundig oogadvies, vertellen eerlijk welke bril bij een gezicht past en bieden voor elke portemonnee een bril. COLUMN I HENK SPAAN Beeldvorming is veel, zo niet alles en niet alleen in de po litiek. Er bestaat een boek over het honkbal in de Ver enigde Staten dat Money- ball heet, waarin wordt aangetoond dat 'lelijke'spe lers: te dik, te kaal, te oud, één-armig, veel goedkoper zijn en dus meer rendement opleveren dan atleten met een fraai gebit, indrukwek kend postuur en met verge lijkbare statistieken. De aan Obama doen denkende cijfers van Job Cohen zijn een gevolg van het beeld dat mensen van hem hebben: een wijze, bezadigde man die boven de partijen staat. Geert Wilders zal het moeilijk krijgen tegen deze autoriteit. Wilders weet het al. Hij wordt niet voor niets 'onwel'. De mensen zijn toe aan rust. Inhoud speelt in dit gevecht geen hoofdrol. John F. Kennedy werd in 1960 president van Amerika omdat zijn tegenstander Richard Nixon zweette tijdens hun laatste televisiedebat. Hans van Mierlo werd 'charismatisch'genoemd, een visionair met vlagen van genialiteit. Dat was het door de media gekoesterde beeld. Aan de vooravond van het wereldkampioenschap voetbal van 1998 zat ik tegenover de toenmalige Minister van Buiten landse Zaken tijdens een diner in Parijs, nadat we met het blad Hard gras hadden opgetreden in het Nederlandse Instituut. Naast mij zat Herman Koch die bekend was van het televisie programma Jiskefet. "Werk jij óp de sportredactie?" vroeg Van Mierlo hem. Herman schoot in de lach. Niet uit het veld geslagen, stelde Hans dezelfde vraag aan Matthijs van Nieuwkerk. "Hij is de hoofdredacteur van het Parool", corrigeerde zijn schoonzoon hem haastig. Van Mierlo dronk romantisch veel ro de wijn. "Weet je dat het Parool altijd negatief over mij schrijft? Laatst nog", zei hij. Met de naast hem zittende schrijjsterAnna Enquist begon hij een intiem gesprek dat uitmondde in een uitnodiging om de volgende dag met hem mee terug te vliegen naar Nederland in het door hem gecharterde vliegtuigje. Het was een versiertruc die je niet dagelijks hoort, maar een ver- siertruc bleef het. Van Mierlo beantwoordde die avond niet aan het beeld dat we van hem kenden. Het maakte niks uit. Beeldvorming gaat in grote hoeveelheden. De werkelijkheid laat zich maar sporadisch zien. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan -EZERSACTIE I AMADORE HOTELS Wellness is een internatio naal begrip; er bestaat niet echt een vertaling voor. Je kunt het omschrijven als 'je goed voelen'. Wellness is een levensstijl waarbij je er zélf voor kiest een gezond leven te willen leiden. Zo wel geestelijk als lichame lijk. Voel je je geestelijk goed en sterk, dan voel je je ook lichamelijk beter en krachtiger. Andersom werkt dit precies hetzelfde. Natuurlijk zijn er vele manie ren om ervoor te zorgen dat u zich goed voelt. Amadore Ho tels Restaurants helpt u hier graag bij. In onze bedrijven kunt u immers zorgeloos ge nieten van een heerlijke maal tijd, in een ongedwongen sfeer een goed glas drinken of in luxe overnachten. Maar, wij bieden u daarnaast ook de échte wellnessfaciliteiten in ons nieuw te openen Wellness Hotel De Kamperduinen te Kamperland. In De Kamperduinen, geniet u, al dan niet in combinatie met een overnachting, van een luxueus hotel op een van de mooiste plekjes van Zeeland! Zorgeloos, ontspannen op het ritme van het tij. Heerlijk weg in eigen land, maar tóch met het gevoel dat u zich in het bui tenland waant... Dat kan bij Amadore Grand Hotel Wellness De Kamperduinen. Wellness in optima forma? U vindt het bij ons in Zeeland! Al le facetten zijn aanwezig. Zon, zee, strand, ongekende fiets- mogelijkheden, attracties voor jong en oud, monumentale steden, ouderwetse gezellig heid, cultuur en nog veel meer! Dat alles zorgt er ongetwijfeld voor dat u een paar dagen heerlijk zorgeloos kunt genie ten. U zult zich daarna abso luut'goed voelen'. Openingsactie 1 overnachting in een Royale tweepersoons hotelkamer, 1 x uitgebreid ontbijtbuffet, gebruik van alle wellness faciliteiten, zoals sauna, stoombad, infraroodsauna, bio-sauna en professionele sunshower. Verder een zwembad met jetstreams, dompelbad, stortdouche en whirlpool. Prijs: 149,00 per kamer. Exclusief local tax handling fee a 2,00 p.p.p.n. Reserveringen op basis van deze speciale prijs zijn mogelijk tot 1 juli 2010. Informatie en reserveringen Wenst u meer informatie over deze prijzen, de mogelijkheden en of een reservering? U kunt te allen tijde contact opnemen met onze afdeling Sales. Tel. (0118) 410502, e-mail: Sales@amadore.nl. Meer informatie op Lq www.dekamperduinen.nl &Fqe K RmPERDUinE n ofwww.amadore.nl. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL Een 9 dvd box met een reeks bijzondere docu mentaires over de Tweede Wereldoorlog. Met uniek beeldmate riaal afkomstig uit privécollecties van 'gewone' Duitse burgers en (front)soldaten. U ziet de ge beurtenissen nu eens niet door de ogen van pro- pagandamakers of geallieerden maar vanuit de alledaagse Duitser. Normale prijs 34,95 lezersprijs 21,95 wow Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wa eten we vandaag? c M lLRik',:KÖ*KT Ga naar www.deweekkrarit.nl/arjen-kookt ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie Met deze zeer fraai vormgegeven ION platenspeler met USB zet u binnen een handomdraai de muziek van uw lp's om in een mo derne MP3, waarna u deze op cd kunt zetten. Normale prijs 89,- Lezersprijs 69,-

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 49