Gemeenteberichtgn.iij Scholen in het zonnetje gezet op Dag van de Leerplicht Starterslening in Schiedam gemeente Schiedam In Schiedam staat de Dag van de Leerplicht op donderdag 18 maart dit jaar in teken van: "Goed voor beeld doet goed volgen". Het is ont zettend belangrijk dat scholen bij de eerste tekenen van mogelijk school uitval contact opnemen met Leer plicht Schiedam en dit melden. Een goed verzuimbeleid binnen elke onderwijsinstelling is van groot be lang om snel en adequaat te handelen bij leerlingen die dreigen uit te val len. Of dat nu is bij regelmatig te laat komen of meer dab gemiddeld afwe zig zijn. Leerplicht Schiedam kan bij een tijdige melding samen met de zorgcoördinatoren op de scho len in contact treden met ouders/ verzorgers en de leerling zelf. Door deze contacten kan de oorzaak van het verzuim worden onderzocht en kan er worden geprobeerd hulp en begeleiding te bieden. Preventie kan ervoor zorgen dat de jongere niet af glijdt naar een situatie waarin Leer plicht Schiedam de Leerplichtwet moet gaan handhaven en over moet gaan tot meer repressieve acties zo als een proces verbaal. Leerplicht Schiedam is al langer bezig met het versterken van het re latiebeheer met alle scholen voor pri mair - en voortgezet onderwijs. Over het algemeen is het verzuimbeleid en de leerlingenzorg bij veel scholen in onze stad prima in orde. Op de "Dag van de Leerplicht" willen de leer plichtambtenaren twee scholen (één voor primair onderwijs en één voor voortgezet onderwijs) extra in het zonnetje zetten. Welke scholen dat zijn? Dat wordt bekend op de Dag van de Leerplicht wanneer scholen deze onverwacht bezocht worden! Beginnende kaopstarters in Schie dam kunnen gebruikmaken van de Starterslening. Koopstarters kunnen, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden die hieronder beschreven staan vol doen, het aanmeldingsformu lier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het ver schil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypo theek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woningprijzen staan in geen verhouding tot hun in komen. Daarnaast-is het aanbod van geschikte starterswoningen onvol doende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te ge ven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeen te en SVn bieden de lening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starters lening beweegt mee met de inko mensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening ren teloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heeft een gezamenlijk inkomen van 30.000,-. Het tweetal wil een nieuwbouwwoning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kos ten (de verwervingskosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,-. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,- lenen bij de eerste hypotheekgever. Het verschil tussen de maximale 1ste hy potheek en de totale koopsom van de woning bedraagt 34.468,-. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning U kunt nu zelf uw Starterslening bereken op de site van de SVn. Uitgebreidere informatie over dê Starterslening is te vinden in de informatiefolder van de SVn. Voorwaarden Starterslening De Starterslening is zowel voor nieuwbouw woningen als bestaan de woningen bedoeld. Wanneer •het jaarbudget dat de gemeen te voor de Starterslening heeft gereserveerd dreigt te worden overschreden wordt voorrang ge ven aan starters, die een nieuw bouwwoning kopen in een door burgemeester en wethouders aan gewezen project. De verwervingskosten (koopsom alle bijkomende kosten) van de bestaande koopwoning zijn maximaal 265.000,- en voor een nieuwbouwwoning geldt als maximale aankoopkostengrens de grens van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De doelgroep die voor een Star terslening in aanmerking komt is: koopstarters die nog niet eerder in het bezit zijn geweest van een koopwoning en waarvan tenmin ste één van de aanvragers óf: minimaal één jaar staat inge schreven in de Gemeentelijke Basisadministratie van Schie dam, óf; een economischel) of maat- schappelijke2) binding heeft De Starterslening bedraagt maxi maal 20% van de kosten voor het in eigendom verkrijgen van de woning met een maximum van 35.000,-. Aanvraagprocedure 1. Het aanvraagformulier is alleen verkrijgbaar in de Stadswinkel. 2. Het aanvraagformulier dient per soonlijk te worden afgehaald, waarbij een geldig legitimatie bewijs moet worden getoond. 3. In de Stadswinkel vindt een toets plaats in het bevolkingsregister op 1 jaar inwonerschap Schiedam. 4. De aanvrager vult vervolgens zelf of met behulp tussenpersoon of makelaar het aanvraagformulier in en stuurt dit op naar SVn. 5. De gemeente krijgt van SVn advies over de hoogte van de lening. 6. De gemeente neemt vervolgens een besluit en legt dit vast in een toewijzingsbrief aan de aan vrager. 7. De aanvrager vraagt vervolgens een offerte voor de eerste hypo theek bij een bank naar keuze. Een kopie van deze offerte eerste hypotheek stuurt de aanvrager binnen 4 weken na ontvangst toewijzingsbrief naar de SVn. 8. De SVn controleert de offerte eerste hypotheek en brengt op basis daarvan een offerte Star terslening uit. 9. Na acceptatie van de offerte kun nen de aktes van de eerste en tweede hypotheek (Startersle ning) bij de notaris passeren. 10. Aanvragen worden verstrekt zolang het jaarlijks hiervoor be schikbare budget toereikend is. 11. Aanvragen worden op volgorde van binnenkomst bij SVn behan deld. Voor het aanmeldingsformulier of vragen kunt u terecht in de Stads winkel aan het Stadserf 1. Telefoon: (010) .219 1257 of (010) 219 1252. Huisvestingswet, artikel 1, lid 1 definieert economische binding aan een gebied als volgt: "de binding van een persoon aan een gebied, daarin gelegen dat die persoon, met het oog op de voor ziening in het bestaan, een redelijk belang heeft zich in dat gebied te vestigen, met dien verstande dat een economische binding in elk geval wordt aangenomen ten aanzien van personen die voor de voorziening in het bestaan zijn aangewezen op het duurzaam verrichten van arbeid bin nen of vanuit dat gebied." 2) Huisvestingswet, artikel 1, lid 1 definieert maatschappelijke binding aan een gebied als volgt: "de binding van een persoon aan een gebied, daarin gelegen dat die persoon een redelijk, met de plaatse lijke samenleving verband houdend belang heeft zich in dat gebied te vestigen, met dien verstande dat een maatschappelijke binding in elk ge val wordt aangenomen ten aanzien van personen die ten minste zes jaar onafgebroken ingezetene zijn, dan wel gedurende de voorafgaande tien jaar tenminste zes jaar onafgebro ken ingezetene zijn geweest van dat gebied." Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 3 maart 2010 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: Dat in verband met de doorkomst van de ronde van Italië op 10 mei 2010, tussen 12.30 uur en 15.00 uur, de navolgende wegen, alsmede de kruisende wegen in het parcours, zijn afgesloten voor doorgaand verkeer: De Brauwweg, 's Gravelandseweg tussen de noordelijke afrit van de A 20 en het Overschieseplein, het OverschiesepIein,de Broersvest, de Koemarkt, de Gerrit Verboonstraat, de Oranjestraat, de Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappertlaan,de Vlaardingerdijk tot de westelijke oprit van de A 4. Op de parkeervakken en op de volgende wegen tijdelijk een parkeerverbod in te stellen door het plaatsen van de borden model E4 bijlage LRVV (met onderbord met datum en tijdstip waarop de maatregel van kracht is en met onderbord "wegsleepregeling van kracht"); Broersvest westzijde, tussen de Boterstraat en het Land van Belofte,Nieuwe Haven oostzijde tussen Over de Vesten en de Burgemeester Knappert- laan en de Noordzijde van de gehele Burgemeester Knappertlaan Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra telefoonnummer 010- 2191896. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 3 maart 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.6 lid 3 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef fing ex. artikel 3.6 lid 3 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een scootmobielsafe ter hoogte van de Professor Kamerlingh Onneslaan 110b Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom" met de bestemmingen "Openbare straat '(artikel 23)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden geen bouwwerken mogen wórden gerealiseerd. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om onthef fing als bedoeld in artikel 3.6 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.6 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 23 lid 2 van het bestemmingsplan wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.6 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 23 lid 2 van het bestemmingsplan biedt de mogelijkheid om kleine bouwwerken, verge lijkbaar met een kiosk of traforuimte alsnog toe te staan. Het voornemen tot het plaatsen van een scootmobielsafe voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.6 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 18 maart t/m 31 maart 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. cb t

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6