Anne Frank is dichterbij OpGKïS dan je denkt dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 38 SCHIEDAM - Het verhaal van Anne Frank letterlijk dicht bij het publiek bren gen. Daar gaat het artistiek en zakelijk leider Deborah Lens van jeugdtheater- school 'De Teerstoof om met de voorstelling 'Het dagboek van Anne Frank'. "Het publiek zit gewoon op het podium, om hen heen gebeurt het." Het verhaal van Deborah Lens is het eerste van een drieluik. De voorstelling start in de win kel van de vader van Anne Frank: Opekta, jams en geleien. "Het publiek zit aan tafeltjes te wachten tot de voorstelling be gint, plotseling start het, dan zit ten ze er midden in. Vanaf alle kanten vertellen de spelers het verhaal. We willen het publiek echt meenemen", licht Debo rah toe. Daarna verhuist het pu bliek naar zolder, die omgeto verd wordt tot Achterkamer. "Het is erg laag op zolder waar- De première De première van 'Het dag boek van Anne Frank' is op 17 april om 19.30 en vindt plaats in Jeugdtheaterschool 'De Teerstoof aan de nieuw- straat 12. Kaarten kosten 8 euro voor volwassenen en 6 euro voor kinderen en zijn te bestellen via VW Schiedam, tel: 010 4733000 of via teer- stoof@vwschiedam.nl. Vol gende week het verhaal van regisseur en schrijver van het toneelstuk, Maarten Bakker. door je het gevoel krijgt opge sloten te zitten. De manier waarop de jongeren spelen, werkt ook mee aan die span ning." Aan het begin van het to neelstuk is elke speler Anne Frank. "Iedereen vertelt iets over haar leven. Later is er een 'echte' Anne. Wat ik bijzonder vind, is dat zij gespeeld wordt door een islamitisch meisje. Er mag een beetje gekkigheid in." Deborah Lens en Hans Pellen voor het decor van 'Het dagboek van Anne Frank'. Het wordt dus niet alleen een verdrietig stuk. "Tijdens al die tijd ondergedoken zitten, kan het niet alleen drama zijn. Een beetje humor is ook nodig", geeft Deborah aan. Om de voorstelling te realiseren werkt de jeugdtheaterschool sa men met Stichting tot Viering en herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen. "Het tonèelstuk geeft op een mooie manier aandacht aan de oorlog. Wat op mij de meeste indruk maakt, is dat het gespeeld wordt door jongeren. De spelers bren gen je terug naar de oorlogs tijd", weet Hans Pellen, voorzit ter van de stichting, te vertellen. Deborah Lens kiest er bewust voor jongeren het toneelstuk te laten spelen. "Voor de jeugd spelers is het stuk te heftig, het blijft een emotioneel thema." De artistiek en zakelijk leider van 'De Teerstof hoopt dat er veel mensen komen kijken naar het toneelstuk. "We maken de voorstelling niet voor onszelf. Ik hoop dat alle ouders hun kinde ren meenemen, omdat we juist aan hen het verhaal willen ver tellen. Het theater maakt het al lemaal zo echt dat zelfs het le zen van het dagboek niet meer nodig is." Eén op de tien heeft wéér chlamydia REGIO - In de regio Rijn mond ontvangen tiendui zenden jongeren van 16 tot en met 29 jaar een oproep om mee te doen aan de vol gende ronde van de jaarlijk se Chlamydia Screening. Onder hen bevinden zich dus jongeren die al eerder hebben meegedaan. Eén op de tien jongeren, die in de eerste ronde chlamydia had, bleek binnen een jaar op nieuw de infectie te hebben. In de regio Rotterdam-Rijn mond zijn tot nu toe 1349 chlamydia infecties gevon den. Onder de deelnemende jongeren werd bij 5 procent een chlamydia-infectie ge vonden. Bij jongeren onder de 20 jaar had zelfs 8,2 pro cent chlamydia. Aromatherapie in Oost SCHIEDAM - Trees Mooij- man geeft een workshop Aromatherapie op 3 april. Tijdens deze dag leert u geu ren toe te passen op het da gelijks leven. De workshop is van 10.00 tot 16.00 in SWS Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79. Kosten zijn 60 euro. Voor inschrij ven, Mirande Geervliet, tel:0613529209 Kinderbingo SCHIEDAM - Kinderwerk van SWS Welzijn organiseert op 7 april een kinderdisco in SWS Wijkcentrum De Erker. De middag duurt van 15.30 tot 17.00 uur. Voor 1 euro kan je meespelen. Het wijk centrum is te vinden aan Jan van Avennesstraat 32.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 38