eek i 4-Al Van elitepiet tot vogel uan het volk door de maag Liefde gaat Krant 'Feest in de villa' gaat over machtsstrijd en vage klachten Wereldreis maken in een slimme fdé Illusie Nagelbijten bij spectaculaire acts meester illusionist Christian Farla j m. feie I I i theater Tentoonstelling zonder antwoorden WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Wereldberoemde opera van Puccini ROTTERDAM - Al 110 jaar is La Bohème één van de meest ge speelde opera's ter wereld. La Bohème is 29 maart te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Internationale Opera Produc ties presenteert La Bohème, het verhaal van Rodolfo, Marcello, Schaunard en Collini: vier vrienden die een arm bestaan als student en kunstenaar lei den. Later in hun leven kennen ze welvaart maar desondanks kenmerkt hun bestaan zich door emotionele armoede. Dichter Rodolofo heeft een ver houding met Mimi. Zij staat in deze door regisseur Georgy Isaakin bewerkte versie sym bool voor de puurheid van het leven. Dit contrasteert sterk met de levenswijze van Rodolfo en dit is ook wat het paar uiteinde lijk uit elkaar drijft. Mimi over lijdt aan de gevolgen van tbc, waarbij haar aangrijpende sterfscène symbool staat voor de ondergang van de consump tiemaatschappij. Agenda FOTO: PR The World in a Shell' van kunstenaar Hans Kalliwoda. foto: pr ROTTERDAM - Het Natuur Historisch Museum had in 2007 een hit met de grote huismus tentoonstelling. Dit jaar is de minstens zo populaire kanarie aan de beurt Al in de Middeleeuwen ontpopt de kanarie zich als een bonte en vrolijk zingende huisgenoot. In de loop van de tijd veranderde hij van elitepiet tot vogel van het volk. Talloos zijn de huiskamers waar de kanarie voor gezellig heid zorgt. De Nederlandse ka nariepopulatie moet uit vele miljoenen vogels bestaan. Maar waar komt hij eigenlijk van daan, hoe veranderden kwekers zijn olijfgroene verenkleed in het 'kanariegeel' van nu, en waarin schuilt het geheim van zijn ongelofelijke zangkwalitei ten? 'De Grote Kanarie Ten toonstelling' in het Natuurhis torisch Museum Rotterdam be antwoordt deze en andere vra gen en toont de wilde kanarie en zijn nauwe verwanten, histo rische (opgezette) kanaries, de klassieke en moderne kanariel iteratuur, kanarieprenten, ka nariebadhuisjes, zangkastjes, broedkooien, kweekkooien, zangzaadblikjes en nog veel meer. Primeur zijn de kanaries die Hans Duncker en Karl Reich in 1920-1930 gebruikten bij wat kan worden beschouwd als een vroege vorm van genetische manipulatie: het (tevergeefs) kweken van een karmijnrode kanarie. Deze kanariebalgen (opgevulde huiden) zijn speci aal voor de tentoonstelling op gespoord en geleend. In de Wall of Fame prijken beroemde ka naries: het onfortuinlijke kooi- vogeltje dat vorig jaar op myste rieuze wijze in Friesland werd onthoofd, de Sparta-Piet en de oudste opgezette Nederlandse kanarie (uit 1857). 'De Grote Ka narie Tentoonstelling' is tot 26 september te zien, en is georga niseerd in samenwerking met de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers (NBvV). ROTTERDAM - Kunstenaar Hans Kalliwoda gaat de wereld over reizen met een high-tech container. Het mobiele huis is geheel zelfvoorzienend. De reis begint in Rotterdam want vanaf 28 maart tot 18 april 'woont' de kunstenaar op het terrein van het NAi in het Museumpark Van alle containers die Rotterdam jaarlijks passeren is The World in a Shell van Hans Kalliwoda ongetwijfeld de meest op vallende. Eigenlijk is 'container' niet het goede woord, The World in a Shell is een high-tech-uitgerust mobiel huis, dat kan worden uitgebouwd tot museum, bioscoop of laboratorium. The World in a Shell kan z'n eigen stroom opwekken, recyclet water en is zoveel mogelijk zelfvoorzienend. Op zijn wereldreis organiseert Hans Kalliwoda plaatselijk culturele activiteiten voor en door de lokale bevolking. De komende vijfjaar brengt de container Hans Kalliwoda langs 11 UNESCO wereld erfgoed locaties. Kijk voor het programma op www.worldinashell.net FOTO: PR ROTTERDAM - Wie is nooit door een heerlijke geur een res taurant in gelokt? Mariniers op missie hebben die luxe niet, zij leven op rantsoen. Tijdens het weekend van 10 en 11 april er varen bezoekers hoe het is om als marinier op missie te leven. Smaakt het naar meer? In de rondleidingen komt u te weten hoe het is om marinier te zijn. Weieens ijsschotsen gegeten? Het Korps Mariniers gebruikt grappige namen voor haar da gelijkse kost. Kunt u raden wat deze betekenen? Wie de quiz goed heeft ingevuld en zelf een grappig recept heeft bedacht, maakt kans op prijzen. Op 10 en 11 april beginnen de rondlei dingen in het Mariniersmuse um om 13.30 uur en om 15.30 uur. www.mariniersmuseum.nl ROTTERDAM TENT pre- senteertvideo-installaties. tekeningen, sculpturen en foto's van zes Rotterdamse kunstenaars die het onver klaarbare en ondoorgronde lijke niet vermijden in hun werk. Enigma biedt zicht op een complexe, grillige we reld zonder de houvast van de logica. In het eerste de cennium van de 21ste eeuw is 'onbekend terrein' steeds moeilijker te vinden. Enigma is geen tentoon stelling die antwoorden geeft maar vragen stelt,

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 53