IK rij! tUHEQ PEUGEOT 5008 TOYOTA DOET ZAKELIJK VOORSTEL SUZUKI SX4 KRACHTIGER AUTOMAATVERSIE CITROËN C5 UW AUTOKRANT Met de 5008 heeft Peugeot zich zeer snel een positie ver overd onder de ruimtewagens. De 1.6 VTi en HDiF motoren voldoen voortaan aan de Euro 5 emissienorm en dat betekent een verlaging van de C02-uit- stoot. Verder is de 1.6 THP turbomotor voortaan verkrijg baar met een automaat die als vijfzitter begint bij 32.500 euro. Ook de 2.0 HDiF (163 pk) kan met automaat worden geleverd voor minimaal 41.650 euro. Nieuwe Stadsblad - woensdag 31 maart 2010 - pagina 57 In diverse Europese landen geldt 99 g/km aan C02- uitstoot als grens voor diverse stimuleringsmaatrege len. Maar helaas ligt deze bij ons voor diesels op 95 g/km en dat betekent dat de nieuwe Citroen DS3 met deze lage uitstoot niet volledig profiteert en 21.890 eu ro kost. Mail uw mening aan autonieuws@whm.wegener.nl De facelift van de Suzuki SX4 heeft vooral de motor goed ge daan. Die heeft meer kracht dan zijn voorganger. Het ver mogen stijgt van 107 naar 120 pk en het koppel gaat van 145 naar 156 Nm en dat bij 4.400 tpm. Ondanks deze stap voor waarts is het verbruik met een halve liter gedaald naar 6,2 per 100 kilometer. Suzuki heeft het geluidsniveau aangepakt. Ook de remschijven rondom en de demping hebben aandacht ge kregen. De SX4 biedt daar door meer rijcomfort en veilig heid. Kijken we naar de uiterlij ke kenmerken dan zien we een stoere bodykit met out door look, bumperbescherm- platen, stootlijsten en dakrelin gen, privacy glass achter en vanaf de Exclusive een nieuw type lichtmetalen wielen. Ook de grille en de bumper hebben een nieuwe snit gekregen. In het interieur vallen nieuwe ma terialen op. Suzuki levert de SX4 als Comfort en Exclusive met een respectievelijke inst- apprijs van 17.699 en 18.999 euro. Vierwielaandrijving (i-AWD) kost 1.799 euro en een auto maat wordt voor de meerprijs van 2.100 euro geleverd. Opel heeft van de nieuwe Astra op dit moment alleen de vijfdeurs hatchback be schikbaar. De andere va rianten zijn nog van de be staande generatie en wor den met een aantrekkelijke korting aangeboden. De prij zen zijn 1.400 euro omlaag gegaan en dat betekent dat er al een Astra Stationwa gon 1.4 111 Edition be schikbaar is voor 18.595 eu ro. De diesel begint bij 22.245 euro. Ook de Astra GTC profiteert mee en is er vanaf 17.745 euro. Bij de Toyota Verso is er ge sleuteld aan de uitrustingsva rianten. Het ruimtelijk model is voortaan leverbaar als Com fort, Business en Dynamic Bu siness. De Business heeft de zelfde prijs als het voormalige instapmodel, maar biedt als extra's een navigatiesysteem, achteruitrijcamera, 17 inch lichtmetalen wielen en een panoramadak. Dat komt neer op 3.450 euro voordeel. De Dynamic Business is nog com pleter met onder meer touchs creen navigatie, harddisk, stoelverwarming, regen- en lichtsensor en privacy glass. Bij de Avensis zien we een ge lijkwaardige herschikking van de uitrustingsvarianten. De Business-versie staat op 17 in ch lichtmetaal, heeft een touchscreen navigatie en ach teruitrijcamera en deze zaken zijn extra ten opzichte van de 'oude' Dynamic-uitvoering. Een V10-krachtbron, 525 pk, 530 Nm trekkracht, Quatrro vierwielaandrij ving en dat alles verpakt in een sma kelijk jas. Het moge duidelijk zijn, het is in tens genieten met de Audi R8 Spyder. Audi heeft niet zomaar klakkeloos het dak van de R8 gezaagd. De Spyder is net zo stijf als zijn dichte broer en dat komt op het conto van de vele carrosserieverstevi gingen. Aan de andere kant is ook ge wicht bespaard door. diverse zaken Jfi kunststof en magnesium te gieten. Zo doende weegt de dakloze variant slechts 100 kilogram meer dan de coupé. Ook de prestaties van de Spyder zijn nog altijd van topniveau: de acceleratie van stil stand naar 100 km/u neemt slechts 4,1 tellen in beslag en met een topsnelheid van 313 km/u ben je verzekerd van een 'ontpofte' haardos. Met de kap naar bene den dan. Om het motorgeluid beter te kunnen horen, hoef je het dak overigens niet op te vouwen. De glazen achteruit is namelijk afzonderlijk te openen, zodat je de formidabele sound te allen tijde tot je kunt nemen. Met de R tronie transmissie als dirigent komt het concert uit beide uit laten nog beter tot zijn recht. Bij terug schakelen is namelijk een dot tussengas geprogrammeerd. Verrukkelijk! Wat dat betreft prefereren we deze bak boven de handgeschakelde zesbak, die het vooral van zijn looks moet hebben; de in alumini um opgetrokken schakelcoulisse is een lust voor het oog. Het volledig met koei- enhuid omtrokken dashboard trouwens ook. Nappaleren bekleding voor het meu bilair is standaard en dankzij een speciale pigmentering die infrarood licht weer kaatst, wordt het niet zo heet onder je bil len wanneer de auto open in de zon staat. Nog een bijzondere gadget is de gordel microfoon. Audi heeft in beide veiligheids- gordels drie microfoons geïntegreerd, zo dat ook op snelheid met de kap open een handsfree telefoongesprek gevoerd kan worden. De R8 Spyder is met een vanafprijs van 221.900 euro negen mille duurder dan de dichte V10. Voor de R tronie transmissie dien je nog eens een extra 3.000 euro te investeren. Met de standaarduitrusting zit het overigens wel goed: volledige led-ver lichting, een Bang Olufsen Soundsys teem, een volautomatische klimaatrege ling en een navigatiesysteem, het is alle maal bij de prijs inbegrepen. Voor dit jaar heeft de Nederlandse importeur beslag weten te leggen op tierig exemplaren. Sla je slag! Recent zijn er in het pro gramma van de Citroên C5 een aantal wijzigingen door gevoerd met als doel de uit stoot te laten voldoen aan de Euro 5 emissienorm. Dat be tekende de komst van de 1.6 turbomotor die nu ook ver krijgbaar is geworden met een automaat. De 1.6 THP geldt met zijn vermogen van 156 pk als de opvolger van de 'oude' 2 liter 16V. De tur bomotor was tot nu toe al leen beschikbaar met een handgeschakelde zesbak. De meerprijs van de auto maat is nog niet bekend. Sinds de introductie zijn er nog meer motorische wijzi gingen aan de C5 doorge voerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 57