Wat te doen na de Cito-toets? CHIROPRACTIE- Last van uw rug of nek? Efl CHIROPRACTIE HOLYSTAETE CHIROPRACTIE HOLYSTAETE Groep acht 2e paasdag geopend van 1lutotJ2ï Singel accountancy Tel. 06-81144883 VOORJAARSCOLLECTIE Courtelle Mode Tel. 010-474 9754 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 5 DOOR JANNEKE NOORDERMEER SCHIEDAM - Drie leerlin gen van groep acht van openbare basisschool 'De Klinker' zijn blij dat het er op zit: De Cito-toets. De eer ste dag viel niet mee. "Ik was echt heel erg zenuw achtig. Gelukkig was het niet zo moeilijk", geeft Anne Jansen aan. Nu staan de leerlingen voor de keuze: Welke middelbare school moet ik kiezen? Dave Marrevee, Tivona VIcario en Anne Jansen zijn blij dat de Cito-toets voorbij is. De drie leerlingen van groep 8 hebben flink moeten zweten, maar heb ben er gelukkig geen nachtmer ries aan overgehouden. "Het ging best snel allemaal. Vorig jaar moesten we de entreetoets doen en die duurde veel lan ger", vertelt Dave. Wat het moeilijkste vak is, daar hoeven de bovenbouwers niet lang over na te denken. "Wereldoriënta tie", roepen Tivona en Dave te- Het Nieuwe Stadsblad volgt drie leerlingen van openbare basisschool 'De Klinker' op hun weg naar de middelbare school. Deze week: De Cito- toets en de keuze die de bo venbouwers te wachten staat. Volgende week kijken Dave Marrevee, Tivona Vi- cario en Anne Jansen temg naar hun tijd op de basis school. In het laatste artikel: De toekomst. Wat staat de leerlingen van groep acht al lemaal te wachten? gelijk, lachend. Anne vindt dat wel meevallen. "Ik vind rekenen gewoon lastig, daar heb ik veel gegokt. Ik heb er niet zo goed van kunnen slapen. Maar het is gelukkig goed gekomen, ik heb een goede score." Het drietal is erg tevreden met de uitslag van de Cito-toets. In het stilte- en computerlokaal van school kij ken ze elkaar grijnzend aan. "Ja, ik mag Gymnasium doen, dus ik Voor Anne Jansen, Dave Marrevee en Tivona Vicario zit de Cito-toets er op. ben heel blij", zegt Dave. De Cito-toets zit er nu wel op, maar nu moeten de leerlingen een keuze gaan maken naar welke middelbare school ze wil len. Tivona hoeft daar niet meer over na te denken. "Ik wilde in groep zes al naar het Stedelijk Gymnasium, dus daar ga ik naartoe", vertelt ze vastbeslo ten. Ze heeft eerst een kijkje ge nomen op de school. "Ik mocht een dag meedoen met drama en wiskunde. Dat was echt heel leuk, toen wist ik het zeker. "An ne moest kiezen tussen het Groen van Prinstererlyceum en Het College Vos. "Ik ga havo doen en dat kan op allebei de scholen. Ik ben naar de open dag en -avond geweest en ik vind het erg gezellig op 'Het Groen'. Sfeer vind ik heel be langrijk." Dave vindt de keuze erg moeilijk en heeft zijn vader ingeschakeld. "Ik moet kiezen tussen VWO+ en Gymnasium, maar wist niet zeker wat ik aan kan. De Cito-toets heeft beves tigd dat ik Gymnasium kan doen. Mijn vader zegt dat ik al tijd nog een niveau lager kan." Gaan ze 'De Klinker' missen? "Tuurlijk", zégt Anne, "vooral mijn vriendinnen, maar een nieuwe start is ook leuk." Paashazen in de Nieuwe Passage SCHIEDAM - Pasen komt er aan dus ook de paashazen laten zich weer zien. In win kelcentrum de Nieuwe Pas sage huppelen op zaterdag 3 april van 12.00 tot 16.00 uur een reuzepaashaas en een drietal muzikale paashazen rond. De ingang van het win kelcentrum is te vinden aan de Hoogstraat, Broersveld en Broersvest. Het hele cen trum is in de sfeer van Pasen. Veiligheidsmarkt in Margriethal SCHIEDAM - Voor het eerst wordt in de Margriethal een Veiligheidsmarkt gegeven op zaterdag 10 april. De markt laat aan bezoekers zien wat ze zelf kunnen doen om hun veiligheid en veiligheidsge voel te vergroten. Er is van al les te doen voor jong en oud. Zo kunt u uw fiets laten keu ren, maar ook leren hoe je veilig auto kunt rijden. Ver der zijn er demonstraties van politie (paarden en bike- team), lichtblauwe brigade, brandweer en de reddings brigade. Bezoekers kunnen ook zelf aan de slag. In de ongeval-kantelsimulator traint de bestuurder en pas sagier om op veilige wijze de auto te verlaten. Oefenen hoe je veilig uit een bran dend huis kan komen in het donker kan ook. Voor de kin deren is er onder andere een springkussen. De toegang is vrij. De veiligheidsmarkt is van 11.00 tot 17.00 uur in de Margriethal aan de Nieuwe Damlaan 5. Er wordt geadvi seerd met de fiets of het openbaar vervoer te komen wegens de verwachte drukte. www.motorkledingcenter.nl Kom... naar de arootste m heeft nog plaats voor nieuwe klanten. Met en zonder achterstand. Al vanaf 80,00 per maand De nieuwe 116ent van harte welkom de Loper 45, Vlaardingen-Holy DE RAAD VAN KERKEN Schiedam nodigt u uit voor de Paaswake diensten zaterdagavond 3 april 2010 22.00 u. Heilig Hartkerk, Lekstraat 55, mmv koor 21.00 u. Liduina Basiliek, Smgel 104, mmv koren 20.00 u. Oud Kath. Kerk, Dam 30 19.00 u. Kapel Frankeland, Liduinastraat 10 21.45 u. Magnalia Deï kerk Albardastraat 67 21.00 u. St. J.d Doper-Visitatie, Mgr.Nolenslaan 99 mmv koor 19.30 u. Vlietland ziekenhuis, Vlietlandplein 2 21.00 u. St. Jacobuskerk, Kerkweg 53, mmv koor 21.00 u. De Ark, Hargplein 101, mmv koor, 13.30 u. Leger des Heils, Park 't Hof, wandelen langs de hongerdoeken H.Lucaskerk en Grote Kerk Vlaardingen Contactadres tel. 010-4704019 heeft miljoenen mensen geholpen om van klachten af te komen zoals hoofdpijn, hernia, nekpijn, rugpijn, whiplash en RSI. gebruikt de laatste vernieuwde technologie in het. opspo ren van blokkades in het zenuwstelsel (subluxaties) door gebruik te maken van Myovision scans Gezond zenuwstelsel Ongezond zenuwstelsel Dr. Wright is gespecialiseerd in de behandeling van chronische lage rugpijn en hoofdpijn/migraines Maak nu een afspraak voor een gratis scan met Churchillsingel 488 - 3137XB Vlaardingen De meeste zorgverzekeringen dekken chiropractie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5